Haber Detayı
11 Aralık 2017 - Pazartesi 09:01 Bu haber 3100 kez okundu
 
Coşar, yeniden CHP İlçe Başkanı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Kongresi Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Mevcut ilçe başkanı Av. Aliye Coşar, tek listeyle girdiği seçimle yeniden CHP İlçe Başkanı oldu. Kongreye katılan CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, 2019 seçimlerinde Büyükşehir dahil Antalya’nın 19 ilçesinde CHP bayrağını dikme sorumluluğunu aldıklarını belirterek, “CHP sadece CHP’lilerin umudu değil Türkiye de ezilen yoksul yaşayan, özgürlükleri kısıtlanan yani mutsuz olan milyonların huzurudur” dedi. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise kongrede olmasını bekledikleri bazı kişilerin katılmamasını eleştirerek, “Bugün birliktelik günü, beraberlik günü, bugün birbirimize sahip çıkma, Cumhuriyet Halk Partisi’ne, çocuklarımızın geleceğine, bize inanan, umut bağlayan insanlar için bu yapıya, bu aileye sahip çıkmak ve bütün olmak zamanı” dedi.
SİYASET Haberi
  Coşar, yeniden CHP İlçe Başkanı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Kongresi Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Mevcut ilçe başkanı Av. Aliye Coşar, tek listeyle girdiği seçimle yeniden CHP İlçe Başkanı oldu. Kongreye katılan CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, 2019 seçimlerinde Büyükşehir dahil Antalya’nın 19 ilçesinde CHP bayrağını dikme sorumluluğunu aldıklarını belirterek, “CHP sadece CHP’lilerin umudu değil Türkiye de ezilen yoksul yaşayan, özgürlükleri kısıtlanan yani mutsuz olan milyonların huzurudur” dedi. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise kongrede olmasını bekledikleri bazı kişilerin katılmamasını eleştirerek, “Bugün birliktelik günü, beraberlik günü, bugün birbirimize sahip çıkma, Cumhuriyet Halk Partisi’ne, çocuklarımızın geleceğine, bize inanan, umut bağlayan insanlar için bu yapıya, bu aileye sahip çıkmak ve bütün olmak zamanı” dedi.

CHP İlçe Örgütü olağan kongresini cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Kongreye CHP İl Başkanı Mustafa Erdem, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP eski Antalya Milletvekili Tuncay Ercenk, bazı siyasi partilerin ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile partililer katıldı.

418 delegenin kayıtlı olduğu CHP ilçe örgütünde mevcut başkan Av. Aliye Coşar’ın tek listeyle girdiği seçimde, 295delege oy kullanırken, geçerli oyların 277’sini alan Coşar yeniden CHP İlçe Başkanı oldu.

Kongre saat 10:00’dahazirun listesinde çoğunluğun sağlanması ve Mustafa Ünal, Ahmet Özen, Emine Şahin ile Hafize Uslucan’ın divan heyetini oluşturması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde CHP İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar bir konuşma yaptı.

Konuşmasına CHP eski genel başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’a acil şifa temennisiyle başlayan Av. Aliye Coşar, CHP’nin birer neferi olarak kongreye gelen partililere teşekkür etti. Türkiye’nin geldiği noktada karanlık zihniyetlerle mücadele etmek için toplandıklarını ifade eden Coşar, “Ülkede taş taşı üstünde bırakmayan, Türkiye’yi ortaçağ karanlığına götüren bizleri ayrıştıran zihniyetlere karşı buradayız. Bu vatan için Çanakkale’de, Sakarya’da, İnönü’de, Dumlupınar’da mücadele eden atalarımız için buradayız. Ülkemizin geleceğini tehdit eden yapılanların karşısında kale gibi dik durmak için buradayız. Her bir askeri cunta görevinde görmediğimiz faşist uygulamalara karşı durmak ve Cumhuriyet değerleriyle derdi olanlara karşı hesap sormak için buradayız. Bunun dün örneğini yaşadık Ataşehir Belediye Başkanımız Sayın Battal İlgezdi’in görevden uzaklaştırılmasını bizde buradan şiddetle kınıyoruz. Özgürlük için, adalet için, hukuk devleti için, çağdaş Türkiye için omuz omuza mücadele etmek için buradayız. Tek adam için değil demokratik parlamenter sistemi geri almak için buradayız. Ülkemiz zor ve karanlık dönemlerden geçmektedir. Şimdi daha çok kenetlenmek zorundayız artık bu gidişe dur demek birlik ve dayanışma içinde partimizi daha ileriye taşımak için özgürlük, eşitlik, adaletin, barışın yaşama geçmesi için yola çıkmış bulunmaktayız” diye konuştu.

Ortak hedeflerinin 2019 seçimleri olduğunu ifade eden CHP İlçe Başkanı Coşar, “2019 yılında yapılacak olan ülkenin kaderini belirleyecek başkanlık seçimi ve yerel seçimlerde omuz omuza mücadele ederek Atatürk ilke ve inkılaplar ışığında ülkemizin aydınlığa çıkması için çalışacağız. Manavgat’ta 106 mahallesiyle örgütlü ve planlı bir çalışma başlatarak tabanın sesi olup partimizin bayrağını tekrar dikmek için çalışacağız. Büyükşehrin yasasının Manavgat’a verdiği zulme son vermek için Antalya Büyükşehir Belediyesini geri almak için çalışacağız. Yerelde ki iktidarımızı güçlendirecek partimizin iktidarı için büyük katkı sağlamak için çalışacağız. Dönem birlik ve dayanışma dönemidir. Dönem karanlığa karşı tek vücut olma dönemidir. Bunu hep beraber başaracağımızın inancıyla tüm gücümüzle çalışmak için sizlerden tekrar görev istiyoruz. 2019 yılı bizim için aydınlanma yılı olacak. Ülkeyi karanlığa götüren zihniyetler karşısında omuz omuza mücadele edip partimizi yerelde güçlendirecek genelde iktidar yapacağımız yıl olacak. 2019 yılı aydınlık, çağdaş bir Türkiye için hep birlikte çalışıp başaracağımız yıl olacak çünkü Cumhuriyet Halk Partisi ülkemizin deprem duvarıdır, umududur, geleceğidir. Sözlerimi Nazım Hikmet’in sözleriyle bitirmek istiyorum. Yok öyle umutları yitirip karanlıkta savrulmak, Unutma aynı gökyüzü altında bir direniştir yaşamak” diye konuştu.

ERDOĞAN BU TOPLUMA ZARARLIDIR

Kongreye katılan CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem ise konuşmasına İstanbul Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden alınmasını kınayarak başladı.

Ak Parti iktidarının 14 yıllık süreçte ülkede derin kaygı yarattığını iddia eden Erdem, “Ekonomiden sağlığa, Turizme, Tarıma ülke kan ağlıyor. Ülkede insanlar mutsuz, huzursuz bu huzursuzluğu mutsuzluğu yok edecek bu başımızdaki belayı özellikle def edecek tek kurum bugün Cumhuriyet Halk Partisidir. CHP sadece CHP’lilerin umudu değil Türkiye de ezilen yoksul yaşayan, özgürlükleri kısıtlanan yani mutsuz olan milyonların huzurudur. Bu huzuru yeşertmek içinde bizlere çok ciddi görevler düşüyor. Yani bu dönem özellikle hep söylüyorum yarış zamanı değil barış zamanı, bu barış ülkemizin geleceğinin sigortası olacak” dedi.

Sadece Manavgat Belediyesi veya Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni 2019 seçimlerinde almanın yeterli olmayacağını belirten Erdem, “Sizlere söz veriyoruz. Antalya’nın bütün ilçelerinde Türkiye de Cumhuriyet Halk Partisinin bayrağını dikmek bizim hem görevimiz hem sorumluluğumuz ama yetmiyor. İktidar olmak yıllarca hep umut ettik bu sefer inanıyoruz sizlerinde inanmasını istiyoruz. 2019 da ülkeyi bölünmeye götüren sonucu yaşayacağımız yani maçın ikinci yarısı diye adlandırdığımız bir seçim. Bu seçim ya yeniden demokrasiyi bütün kurumlara aktaracağız ya da tek adama teslim olacağız. Olmayacağız değerli arkadaşlar yeniden demokrasi, yeniden Cumhuriyetin 100. Yılında 19 Mayıs ruhunu, Kuvayı Milliye ruhunu bu ülkede yer edindireceğiz ve demokrasiyi kuracağız buna inancımız tam. Özellikle çocuklarımıza karşı sorumluluğumuz var, ülkemizin geleceğine karşı sorumluluğumuz var, görevimiz var ama en büyük sorumluluk Gazi Mustafa Kemal Atatürk de Cumhuriyeti kuran bu ülkede bağımsızlık meşalesini yakan Atatürk’e bizlerin Cumhuriyet Halk Partililerin borcu var. Bakın Arif Rıfkı Atay bu borcu çok güzel özetlemiş sizlerle paylaşmak isterim. Diyor ki neyimiz varsa bağımsız bir devlet kurmuşsak Türk vatandaşı olduysak şerefli insanlar olarak yaşıyorsak yurdumuzun adını vicdanımızı zulüm pençesinden kurtarabildiysek şu denizlere bizim diye bakıyor bu topraklarda ana kucağının sıcaklığını yaşıyorsak belki nefes alıyorsak bunu Atatürk’e ve onun zaferlerine borçluyuz diyor. Bizde borcumuzu yerine getirmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Bir topluma en zararlı kişinin yetersiz olduğu halde yetki sahibi olduğunu belirten Erdem, “Bir topluma en zararlı olan adam yetersiz olduğu halde yetki sahibi olan kişidir diyor şair. Bu iktidar can çekişiyor değerli arkadaşlar bu iktidar gitmeli ve Ak Parti iktidarının başında ki Tayip Erdoğan bu topluma zararlıdır. Bu zararın bir an önce giderilmesi için Cumhuriyet Halk Partililer olarak, 16 Nisan ruhunu yakalayan, umarım 16 Nisan da referandum sürecinde çok uyumlu çalıştığım ilçe başkanlarına, kadın kolları başkanlarına ve özellikle Manavgat Belediye başkanıma bütün partililer ve kendim adına teşekkür ediyorum. Yine 16 Nisan ruhunu yakalayın 2019 da tekrar demokrasiyi kuracağımızı umut ediyorum umudu geçtim inancımla sizleri saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

BU AİLEYE SAHİP ÇIKMAK VE BÜTÜN OLMAK ZAMANI

CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem’in ardından söz alan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Türkiye’nin çok sıcak ve tarihinin en önemli günlerini yaşadığını belirterek, “İçinde bulunduğumuz durum malum. İnsanların gününü zor geçirdiği, insanların akşama evine kaygıyla döndüğü, çocuklarının geleceğinden kaygı duyduğu, gençlerin kendileri için çok sağlıklı bir gelecek göremediği, yaşlılarımızın ülkemiz bugünün koşullarını mı hak ediyor dediği bir dönemdeyiz. Hepimizin her zamankinden daha fazla duyarlı olması gerektiği, küçük hesapları bir tarafa bırakarak, kendimizi ülkemizden sorumlu hmemiz gerektiği çok özel günler bugünler. Sizler burada oluşunuzla bu büyük mücadelenin, ülkenin gidişinden hoşnut olmadığınızın bir tablosunu sergilediniz. Sorumluluğunuz için kendi adıma herkese teşekkür ederim” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi kültürünün insanı sevmeyi ve farklı düşünceleri kabul etmeyi gerektirdiğinin altını çizen Başkan Sözen, “Cumhuriyet Halk Partisi terbiyesi kendinizi sorgulamayı gerektirir. İnsanı her zaman ön planda tutan, insana çalışan, yarınlarımız için, çocuklarımızın geleceği için, gençlerimizin geleceği için her zaman üreten bir anlayıştır. Bugün ülkenin içinde bulunduğu durum itibarıyla Cumhuriyet Halk Partisinin anlayışına bu ülkenin her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Cumhuriyet Halk Partisi sorumluluk demektir, insan sevgisi demektir” dedi.

Türkiye’nin kendileri gibi düşünen insanlara ihtiyacının her zamankinden daha fazla olduğunu ifade eden Sözen, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin anlayışı Atatürk ilke ve inkılaplarını, Atatürk’ün dünyaya bakışını taşıyan bir anlayıştır. Bizler de ulu önder Atatürk’ümüzün bizlere bıraktığı o yüce değerleri koruyup, kollayıp daha üst noktalara taşıyacak anlayışla, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve siyasetin içerisindeyiz. Şunu her yerde gururla ifade ediyorum. En üst noktadan bizlerin bulunduğu noktaya kadar bu partinin gerçek sahipleri sizlersiniz. İlçe yönetimleri, delegeler, belediye başkanlığı, milletvekilliği, genel başkanlık bunların hepsinin gerçek sahibi sizsiniz. Bizler bunun bilincinde olan idarecileriz” diye konuştu.

Tüm partililerin el ele kol kola olması gerektiği bir dönemde bazı kişilerin kişisel çıkarlarıyla partiye zarar vermesinin kimsenin haddine düşmediğini vurgulayan Başkan Sözen, “Siyaset zamanında yapılır, siyaset gününde yapılır, artı siyaset açık olarak yürek ister. Perde arkalarında siyaset yapılmaz, siyaset salonlarda yapılır. Üyenin önünde, size gönül veren insanların önünde yapılır. Bizler sizlerin bize verdiği terbiye itibarıyla hiç hata yapmadan, sizleri mahcup etmeden, sizlerin başlarını önüne eğmeden mücadelemizi, verdiğiniz süre doğrultusunda yapmaya devam ediyoruz. Çok mu kolay çalışıyoruz, hayır değil. Bugün Manavgat Belediyesi’nde muakkip, bilirkişi, müfettiş 13 kişi var hoş gelmişler. Ev sahipliğimizi yapıyoruz, devlete karşı her zaman hesabımızı veriyoruz. Ama mücadelemizden de, sizin inandığınız, bizim inandığımız büyük mücadeleden de asla taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz. Sizler bize, insanlara hizmet etmenin bir onur, bir kutsal ibadet olduğunu öğrettiniz. Hiç bir koşulda yılmadık, çok mu sereserpe çalışıyoruz, hayır değil. Hiçbir ekonomik gelir kalmadan, sizlerle beraber taahhüdünde bulunduğumuz o kitapçığın neredeyse tamamını bitirdik. Hepsini hayata geçirdik. O kitapçıkta olmayan birçok projeyi de bitirdik. El birliği ile sizlerle beraber. Çok mu kolay çalışıyoruz, hayır değil. Mütevazi olmayacağım, istatistikler bunu gösteriyor, Türkiye’nin en başarılı 15 belediyesinden bir tanesiyiz, kendi ölçeğinde. Türkiye genelinde almış olduğumuz ödüllerin her biri değerli 13 ödül aldık, bu ödüller sizlerin. Bu ödüller sizlerin verdiği destekle alındı. Belediye çalışanları, bize inanan partililer sayesinde bu neticeyi gördük. Şevkimiz kırılmıyor mu, kırılıyor. Bizim şevkimizi bize yapılan baskılar kıramaz. Kıramadı hiçbir zaman kıramayacak. Her koşulda ayaktayız ama şevkimizi kıran başka şeyler var. Bugün salonda olmasını hayal ettiğimiz, her şeye rağmen kırgınlıklarımız varsa bile burada omuz omuza olmayı hayal ettiğimiz, el ele olmayı hayal ettiğimiz insanlarımız var göremedik. Olabilir, işlerinden dolayı, yoğunluklarından dolayı katılamamış olabilirler. Ama canıyla, kanıyla, her bir parçasıyla, her sürede bu kadar fedakarlık yapan sizlere şunu kimse yapmamalı. Oturup telefonun başına, bu kongre iptal edildi, bu kongreye gitmeyin anlayışı bizim aldığımız, sizin bize olan öğretilerinize asla uymuyor. Herkesin hatası vardır, herkesin noksanı olabilir, bizler kusursuzun diye hiçbir zaman söylemedik. Bu kadar yoğun baskının altında hatalarda olur, bunu birbirimize kardeşçe ifade etmemiz lazım. Bu süreler protesto etme süreleri değil arkadaşlar, birlikte olma süreci. Bize sokakta sürülmeye çalışan lekeyi koca koca yapılar, kendine ömür boyu bu yapıların tepesinde kalacağına inananlar bile bize bu lekeleri koyamadılar. Sizlerin bize verdiği destekle asla bu leke bizim üstümüzde hiçbir zaman kalmadı, kalmayacak. Bugün birliktelik günü, beraberlik günü, bugün birbirimize sahip çıkma, Cumhuriyet Halk Partisi’ne, çocuklarımızın geleceğine, bize inanan, umut bağlayan insanlar için bu yapıya, bu aileye sahip çıkmak ve bütün olmak zamanı. Aile olduğumuzu hiçbir zaman unutmama zamanı. Bu ülkenin bize ihtiyacı var. Bugüne kadar bize verdiğiniz destek için yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından CHP İlçe Örgütünün faaliyet raporu okunarak ibra edildi. Divan heyetinin seçime katılacak başka listenin olup olmadığı sorusunu sorması ve bir müddet beklemesinden sonra, Av. Aliye Coşar tek listeyle seçime girdi. Seçimde oy kullanan 295 delegenin geçerli 277 oyunu alan Av. Aliye Coşar yeniden CHP İlçe Başkanı seçildi.

Coşar’ın ilçe başkanlığında yeni yönetimi ise şu şekilde belirlendi: Deniz Can Akçay, Oykun Başar, Burak Çeker, Devrim Çetin, M.Kemal Dönmez, Atila Duran, Ercan Duran, Z.İzzet Erdil, Ozan Gündüz, Ayşe Meşhur Şan, Ahmet Öz, Emin Özgümüş, Çağlar Pardı, Zeynep Pilavcı, Betül Sarıkaya, Özlem Tarakçı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (ÖK) - Ömer Karça Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: , , Coşar,, yeniden, CHP, İlçe, Başkanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı escort istanbul istanbul escort porno izle sex hikaye porno indir türk porno escort