Haber Detayı
14 Ocak 2021 - Perşembe 11:05 Bu haber 965 kez okundu
 
Coşar’dan ‘Manavgat’a sahip çıkalım’ çağrısı
Sağ sahil sulama birliklerinin başkanlıklarının feshedilerek başkanlığının Alanya’ya verildiği haberleri üzerine basın açıklaması yapan CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, Manavgat’ı Manavgat’a sahip çıkmaya çağırdı.
SİYASET Haberi
Coşar’dan ‘Manavgat’a sahip çıkalım’ çağrısı

CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, Manavgat’ı Manavgat’a sahip çıkmaya çağırdığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Ne yazık ki Manavgat’ta bulunan sayısı dört olan Sol Sahil, Sağ Sahil, Köprüçayı Sağ Sahil, Alara Sağ Sahil Sulama birliklerinden sağ sahil sulama birliklerinin başkanlıklarının hepsinin feshedilerek başkanlığının Alanya’ya verildiğinin haberini aldık. 
Manavgat’ın sulama alanının yaklaşık 423.000m2, Alanya’nın yaklaşık 240.000m2 olmasına rağmen böyle bir haksız karar verilmiştir. 
Manavgat’ta bulunan tarım alanları Alanya’da bulunan tarım alanlarının yaklaşık iki katıdır. Böyle bir durumda başkanlık niçin Alanya’da olacaktır. 
Alanya’da başkanlığı bulunan sulama birliğinin Manavgat’taki çiftçilikle uğraşan vatandaşımıza, emekçimize sağlıklı bir hizmet vermesi mümkün değildir. Manavgat’ta sulama ile ilgili bir sorun yaşandığı zaman anında müdahale edilmesi gereken durumlarda çiftçi vatandaşımız bürokratik sıkıntılar nedeniyle mağdur olacaktır. 
Örneğin Manavgat’ta Karayolları ile ilgili herhangi bir birimin olmayışından yaşanan sıkıntılar vardır. Karayollarında meydana gelen kazalarda zarar gören bariyer, korkuluk ve yolun temizliği için Alanya ve Antalya’dan gelecek ekipler beklenmektedir. Burada mağdur olan halktır. 
Şimdiye kadar Manavgat’ın değerleri için mücadele etmeyen, ranta talana kurban edilirken sesi çıkmayan AKP Manavgat İlçe Başkanlığı’na ve milletvekillerine sesleniyoruz. Manavgat'ın üvey evlat muamelesi görmesinin en büyük sorumlusu Manavgat İlçe Yönetimi ve milletvekilleridir. AKP iktidarının Manavgat’a şimdiye kadar yaptığı hiçbir yatırım olmadığı gibi devlet hastanesi, kuzey çevre yolu, doğalgaz, üniversite gibi verilen sözler hep havada kalmıştır. 
Hiç olmazsa halkın kısa sürede erişebildiği Manavgat’ta bulunan kurumlara dokunmayın. 
Bu durumun düzeltilerek sulama alanı bakımından daha geniş alana sahip Manavgat’ta başkanlığın devam etmesi gerekmektedir. Manavgat’taki sulama birliklerini feshederek neyi amaçlamaktasınız. Bu haksız karardan bir an önce dönülmelidir. 
AKP Manavgat İlçe Yönetimi ve milletvekilleri gelin tüm sektörler gibi ekonomik durumu perişan olan çiftçimizin, üreticimizin bir kez daha mağdur olmaması için elbirliği ile bu konunun takipçisi olalım, Manavgat’a sahip çıkalım.”

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Coşar’dan, ‘Manavgat’a, sahip, çıkalım’, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı