Haber Detayı
31 Temmuz 2017 - Pazartesi 12:33 Bu haber 4269 kez okundu
 
Computest oto expertiz merkezi açıldı
Türkiye genelinde 188 bayisi bulunan Computest Oto Expertiz Merkezi Manavgat bayisi Aydınevler Mahallesi Askerlik Şubesi altında Hasan Ali Yücel Caddesi üzerinde, düzenlenen törenle açıldı. İkinci el araba alacakların, alım-satım işlemini gerçekleştirmeden önce mutlaka oto expertiz raporunu istemelerini ifade eden işletme sahibi Ramazan Kara, “Uzun yola çıkarken veya araç vize işlemleri öncesinde de expertiz merkezimize gelen müşterilerimize araçlarındaki eksikler hakkında bilgilendirmede bulunuyoruz” dedi.
YAŞAM Haberi
Computest oto expertiz merkezi açıldı

 

Türkiye genelinde 188 bayisi bulunan Computest Oto Expertiz Merkezi Manavgat bayisi Aydınevler Mahallesi Askerlik Şubesi altında Hasan Ali Yücel Caddesi üzerinde, düzenlenen törenle açıldı. İkinci el araba alacakların, alım-satım işlemini gerçekleştirmeden önce mutlaka oto expertiz raporunu istemelerini ifade eden işletme sahibi Ramazan Kara, “Uzun yola çıkarken veya araç vize işlemleri öncesinde de expertiz merkezimize gelen müşterilerimize araçlarındaki eksikler hakkında bilgilendirmede bulunuyoruz” dedi.

 

Manavgat’ın 4. oto expertiz merkezi olan Computest Oto Expertiz Merkezi Hasan Ali Yücel Caddesi üzerinde açıldı. İşletmesini Ramazan Kara’nın yaptığı expertiz merkezinin açılış törenine Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş, oto galericiler ve davetliler katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende davetlilere yemek ikramında bulunulurken, okunan duanın ardından işletmenin açılış kurdelesi MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, işletme sahibi Ramazan Kara ve Süleyman Kara tarafından kesildi. Daha sonra işletmeyi gezen davetlilere, Ramazan Kara çalışma düzeni hakkında bilgi verdi.

Kendisinin 8 yıldır galerici olarak otomotiv sektörünün içinde olduğunu belirten Ramazan Kara, işletme çalışanı Orhan Kara’nın ise 4-5 yıllık mesleki tecrübesi olduğunu ifade ederek, “Computest Oto Expertiz Merkezi Türkiye’nin en önde gelen expertiz merkezlerinden birisidir. Franchise olarak açtık bayimizi, o nedenle üzerimizde büyük bir sorumluluk duygusuyla işimizi ciddiyetle yapmak durumundayız. İşletmemizde bütün makinelerimiz robot sistemi ile çalışmakta olup, üzerinde herhangi bir oynama, değişiklik yapma şansımız yok” diye konuştu.

Araç alım-satımı öncesi, uzun yola çıkmadan önce ve araç vize muayene öncesinde expertiz merkezinde araçların kontrol edilmesinin büyük yarar sağlayacağını söyleyen Kara, “Öncelikle muayene istasyonundan önce yapılması gereken her şeyi görebiliyoruz. Arabanın değişeni hakkında boyası hakkında, arabanın yanar kaymasında, motorunda, yürüyeninde beyninde herhangi bir problem varsa onları görebiliyoruz. Önceden bir kaza geçirmiş mi? Veya da motorunun alt tarafında yağ kaçakları, tekerleri nasıl? Nasıl kullanılmış? Nasıl bir araba? Düzgünlüğü nasıl? Onun gibi sistemleri yapıyoruz.Araç almadan önce bizlere danışmaları bize getirmeleri önemlidir. Bunun hakkında daha az tecrübe sahibi değil daha çok tecrübe sahibi olurlar” diye konuştu.

Computest Oto Expertiz Merkezi’ne gelen müşterileri, expertiz raporuna göre araçlarında bir sorun olması halinde anlaşmalı servislere yönlendirdiklerini ifade eden Kara, “Eğer istiyorlarsa kaportacısı varsa onlara gidebilirler ama bizimde ustalarımız var onları önerip gitmeleri için ön bilgiyi sağlıyoruz. Ustalara biz yönlendirdiğimiz zaman daha uygun fiyata geliyor. 20 ıskonto yapıyorlar. Kartımızla gitmeleri yeterli” diye konuştu.

Farklı paketlere göre farklı ücretler aldıklarını ifade eden Ramazan Kara, “Bu arabaya göre değişmiyor tabiî ki her araba standarttır. Paket paket vardır sadece oto kaportasını gösterir bu 50 ile 100 TL arasında mesela komple bir paket ister bu 150 ile 200 TL arasında” diye konuştu.

Halkın bilinçli olarak hareket etmesini amaçladıklarını ifade eden Kara, “Oto alım-satım yaparken daha bilgili olması, nasıl bir araç alıyor, nasıl bir şey yapmak istiyor, bundan acaba zararı olur mu? Kazası olup da bilmediği aracı almasın veya da motorunda ileri bir zamanda bir problem edeceği bir aracı almasın biz bunlara bakıp ön bilgiyi veriyoruz ki kendini hazırlayabilsinler. Yakın bir zamanda araç alım satımlarında noter expertiz raporunu isteyecek satış işlemi sırasında” diye konuştu.

Tam pakette yaklaşık 45 dakika, 1 saat içerisinde rapor verebildiklerini ifade eden Kara, “arabada bir problem görürsek 1 saati bulur ama bir problem görmezsek yarım saat 45 dakikada müşteriye teslim ediyoruz. Müşteri bu 1 saatte bekleme odamız var orada soğuk ve sıcak içeceklerimiz var gerekirse kendilerine ait yemek bile yapacakları yerimiz var. Klimalı güzel bir bekleme salonumuz var” diye konuştu.

Vatandaşların küçük bir maliyetten kaçınarak büyük risklere girmemesi gerektiğine vurgu yapan Kara, “İkinci el araba alırken kendini riske atmasın ufak bir maliyetten kaçmasın bilinçli olsun.Aracına kendisi biniyor örnek veriyorum uzun yola çıkacak ustalara gösteriyor bize zaten gösterdiği zaman 4-5 ay garantisini veriyoruz yani aracında ne olduğunu, ne bittiğini, nasıl bir problem açacağını söylüyoruz. Expertiz raporunu alıp ona bağlı olarak nerede sıkıntı varsa gidip nokta atışı olarak bakımını yaptırabilir. İkinci bir gelişte kontroller ücretsizdir” diye konuştu.

Computest Oto Expertiz Merkezi Manavgat bayisinin açılış törenine katılan MATSO Başkanı Ahmet Boztaş’ta genç girişimci Ramazan Kara’yı kutlayarak, “Şimdi ben bu ekonominin durağan döneminden cesaretle bu iş yerini açan genç girişimci kardeşimi ilk önce tebrik ediyorum. Manavgat’ımıza hayırlı olmasını diliyorum. Yeni bir teknoloji, Manavgat’ın ihtiyaç duyduğu bir teknoloji sayının 4 olması önemli değil rekabet kaliteyi getirecektir. Ben bu genç kardeşime de güveniyorum zaten bu genç yaşında bu durağan dönemde girişimcilik ruhunu harekete geçirerek iş yeri açmış olması başlı başına tebrik edilesi bir durum onun için ben hayırlı uğurlu olsun diyorum Allah mahcup etmesin” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Computest, oto, expertiz, merkezi, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı