Haber Detayı
21 Nisan 2020 - Salı 12:31 Bu haber 7778 kez okundu
 
Çölyak hastalarına gıda yardımı sürüyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Çölyak hastaları için başlattığı glutensiz gıda yardımı devam ediyor. Glutensiz ürünlere ücretsiz şekilde ulaşan vatandaşlar, Başkan Muhittin Böcek’e teşekkür ediyor.
SİYASET Haberi
Çölyak hastalarına gıda yardımı sürüyor

Sosyal belediyecilik anlayışını toplumun her kesimine el uzatarak gösteren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Çölyak hastalarına katkı sağlamaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, ömrü boyunca sadece glutensiz gıdalar tüketmek zorunda olan vatandaşlara yardım elini uzatarak, ücretsiz glutensiz gıda desteği sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi Aşevi’nde hazırlanan glutensiz ürünlerden oluşan gıda paketleri, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı personeli tarafından başvuruda bulunan ihtiyaç sahiplerinin evlerine teslim ediliyor.

FARKINDALIK ARTTI
Belediyenin kendilerine sağladığı destekten duydukları memnuniyeti dile getiren Çölyak hastası vatandaşlar, “Büyükşehir Belediyemiz ekonomik değeri yüksek glutensiz bize ücretsiz gönderiyor. Daha önce de Çölyak hastaları vardı ama bir farkındalık yoktu. Muhittin Böcek sayesinde bu farkındalık daha da arttı, bizlere gıda yardımlarına kadar ulaştı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Çölyak, hastalarına, gıda, yardımı, sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı