Haber Detayı
27 Şubat 2020 - Perşembe 21:06 Bu haber 1628 kez okundu
 
Çokal ruhsatsız fırınları sordu
Antalya Bağımsız Milletvekili Dr. Tuba Vural Çokal, fırıncılar odası olmak üzere tüm esnafın sorunlar yaşamasına neden olan ve son dödemde sayılarının arttığına dikkat çektiği ruhsatsız fırınlar ile ilgili soru önergesi verdi.
SİYASET Haberi
Çokal ruhsatsız fırınları sordu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin cevaplaması için verdiği soru önergesinde ruhsatsız çalışan fırınların yanı sıra unlu mamuller ruhsatı alarak ekmek üretenlerin de olduğunu belirten Dr. Çokal, "Bu durum hem halk sağlığını tehdit ediyor, hem de esnafa zarar veriyor" dedi.

Dr. Tuba Vural Çokal soru önergesinde; "Ülkemizde ekmek üreten iş yerleri ne kadar sıklıkla bakanlığınız tarafından denetimi yapılmaktadır? 2019 yılında ruhsatsız olarak ekmek üretimi yapıldığı bakanlığınız tarafından tespit edilen iş yerlerinin sayısı kaçtır? Bakanlığınız, bahsi geçen kişilere nasıl bir yaptırım uygulamıştır? Maliyetinin altında satışı yapılan ekmek hem haksız rekabetinin önünü açmakta hem de kullanılan ürünler açısından insan hayatını tehlikeye yol açabilir. Bahsi geçen konu hakkında bakanlığınızın bir araştırması var mıdır? Bu durumu ortadan kaldırmak amacıyla bakanlığınızın çalışması var mıdır?" ifadelerini kullanarak Bakan Pakdemirli'den sorularının cevaplandırılmasını istedi.

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Çokal, ruhsatsız, fırınları, sordu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı