Haber Detayı
23 Şubat 2020 - Pazar 22:50 Bu haber 1348 kez okundu
 
Çocukların korunmasına yönelik denetim yapıldı
Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde Asayiş, Narkotik Suçlarla Mücadele, Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri, Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ve karma kadro personelinden oluşturulan ekipler çocukların korunmasına yönelik denetim yaptı.
ASAYİŞ Haberi
Çocukların korunmasına yönelik denetim yapıldı

Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde Asayiş, Narkotik Suçlarla Mücadele, Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri, Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ve karma kadro personelinden oluşturulan ekipler geçen hafta perşembe günü 14:00-17:00 saatleri arasında çocukların korunmasına yönelik denetim yaptı. Denetimler; Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde bulunan okullar ve çevreleri ile yakınlarındaki park, bahçe vb. yerlerde başta narkotik suçlar olmak üzere, umuma açık yerler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve elektronik oyun salonları vb. yerlerde gerçekleştirildi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Basın Bürosundan yapılan açıklamada denetimlerin; geleceğimizin teminatı
olan çocuklarımızın mevcut huzur ve güven ortamının devamını sağlamak, her türlü zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak, çocuklarımızın vakitlerini geçirdikleri okulların çevresinde bulunan yerlerin daha huzurlu ve güvenli hale getirilmesi amacıyla gerçekleştirildiği ifade edilerek, 'Çocuk Şube
Müdürlüğümüz koordinesinde başta öncelikli okullarımız olmak üzere, tüm okullarımız çevresinde uygulamalarımız periyodik aralıklarla devam edecektir' denildi. Çocukların korunmasına yönelik okullar çevresinde yapılan denetim uygulamasında; 18 okul çevresinde faaliyet gösteren, 2 internet salonu, 4 büfe vb., 8 park/ bahçe denetlendi. Okul çevrelerinde 63 şahıs incelenirken, 1 şahsın üzerinden 6136 sayılı kanun kapsamında değerlendirilen kesici/ delici alet yakalanarak işlem yapıldı. Kontrol edilen şahısların aranan şahıslardan olmadıkları anlaşıldı. Ayrıca trafik yönünden 11 adet okul servis aracı 4 diğer araç olmak üzere toplam 15 araç incelenirken, 4 araca toplam 996 TL. cezai işlem uygulandı. Başka herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanılmadı.

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Çocukların, korunmasına, yönelik, denetim, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı