Haber Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 16:14 Bu haber 5376 kez okundu
 
Çocuklar bayramını neşeyle kutladı
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99’uncu yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yurt genelinde olduğu gibi Manavgat’ta da resmi törenle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen bayram kutlaması dün saat 09:30’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı.
GÜNDEM Haberi
Çocuklar bayramını neşeyle kutladı

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99’uncu yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yurt genelinde olduğu gibi Manavgat’ta da resmi törenle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen bayram kutlaması dün saat 09:30’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle dün Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören saat 09:30’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir günün anlam ve önemine dair konuşmasını gerçekleştirdi.

23 Nisan’ın bir milletin kendi kaderini kendi ellerine aldığı ve var olma savaşı verdiği bir günü temsil ettiğini ifade eden Sarıdemir, “İmanı tam kahraman bir milletin şaha kalktığı, haklarını kazanarak egemen olduğu ve bunu bütün dünyaya ilan ettiği gündür. Vatanımızın geleceğini yarının sahipleri çocuklara ve gençlere emanet edecek kadar çocuklarımıza ve gençlere güvenini ifade eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk onlara birde bayram armağan etmiştir. Bugünde bizlere düşen görev bu emanetin sahibi olduğumuzu göstermektedir” dedi.

Dünya üzerinde Türkiye’den başka hiçbir ülkede milli bir bayramın çocuklara adanmadığını ve dünya çocukları ile birlikte kutlanmadığına dikkat çeken Sarıdemir, çocuklara seslenerek; “Sizde şimdiden sorumluluklarınızı yerine getirip geleceğe iyi hazırlanmalı, bir ve beraber olmalı, ülkemiz için çok çalışmalı ve ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize hedef olarak gösterdiği muhasır medeniyetlerin üstüne çıkarmalısınız. Bir ve beraberce ekonomisini düzeltmiş, milli savunma sanayisini kurmuş, çağı yakalamış büyük, güçlü, kalkınmış bir Türkiye oluşturmak için el ele verip hep birlikte çalışmalısınız. Sevgili çocuklar gün sizin gününüzdür, gelecekte sizin geleceğinizdir bugünde bir takım terör odakları ülkemize, milletimize zarar verebilmek için ellerinden geleni yapmaktadır ama bu millet uğruna şehit verdiği vatanını, bayrağını, bütünlüğünü, vatan sevgisiyle, bayrak sevgisiyle dün olduğu gibi bugünde, bugün olduğu gibi yarında koruyacaktır. Tarihten günümüze tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, tüm gazilerimizi minnetle anıyorum. Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve başarının hakim olduğu bir dünyada yaşamak ümidiyle bütün çocukların 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını kutlarım” diye konuştu.

Sarıdemir’in konuşmasının ardından 60.Yıl İlkokulu Öğrencisi Sude Naz Özcan ‘23 Nisan İçin’ adlı şiiri, Toros İlkokulu Öğrencisi Metehan Nazlı ‘Bir Resim Yap’ adlı şiiri okurken, Yunus Emre İlkokulu Anasınıfı öğrencileri ‘İzindeyiz Yüce Atam’ isimli gösteriyi sundu. Çağlayan Ortaokulu Müzik Korosu çeşitli eserleri seslendirirken, Toros İlkokulu halk oyunları ekibi Teke Yöresi, 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu halk oyunları ekibi ise Zeybek oyunlarını sahneledi. Program İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ilçede okullar arası düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’in ödüllerini vermesi ile son buldu.

YARIŞMADA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER

Resim yarışması ilçe birincisi Milli Egemenlik İlkokulu öğrencisi Duru Kılıç, resim yarışması ilçe ikincisi Toros İlkokulu öğrencisi Belinay Birdoğa, resim yarışması ilçe üçüncüsü Toros İlkokulu öğrencisi Serranur Özer

Şiir yarışması ilçe birincisi Şehit Uğur Yıldız İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Şevval Gürdal, ilçe ikincisi Hacı Şaheste Mustafa Güne Ortaokulu öğrencisi Mine Bostanoğlu, ilçe üçüncüsü Ayşe Rıza Kasapoğlu Kız İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ceylin Toplu

Kompozisyon ilçe birincisi Ayşe Rıza Kasapoğlu Kız İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Fatma Erdemir, ilçe ikincisi Ayşe Rıza Kasapoğlu Kız İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Nisanur Oğuz ve ilçe üçüncüsü Özel Akdeniz Başarı Koleji öğrencisi Süleyman Ege Ergün oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çocuklar, bayramını, neşeyle, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı