Haber Detayı
08 Aralık 2019 - Pazar 22:40 Bu haber 2779 kez okundu
 
Çifte cinayet sanığına çift ömürboyu hapis cezası
Serik ilçesinde, arazi anlaşmazlığı tartışmasında M.A.M (74) ile oğlu R.M.'yi (53) av tüfeğiyle vurarak öldürdüğü, kızı M.K’yı da yaraladığı iddiasıyla yargılanan S.Ü.’ye 2 defa ömürboyu ve 39 yıl, oğlu S.Ü’ye de 42 yıl hapis cezası verildi.
ASAYİŞ Haberi
Çifte cinayet sanığına çift ömürboyu hapis cezası

Tutuksuz yargılanan S.Ü, duruşma sonunda tutuklanarak cezaevine götürüldü. Kararın ardından taraflar arasında adliye koridorunda yaşanan tartışma polis tarafından engellendi. Olay, 17 Mart günü saat 15.00 sıralarında, Serik ilçesinin Çatallar Mahallesi Kır Mevkii'nde meydana geldi. S.Ü. iddiaya göre, aralarında daha önceden miras yoluyla kalan arazi anlaşmazlığı bulunan halasının oğlu M.A.M ile çocukları R.M. ve M.K. ile tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine S.Ü. yanında getirdiği av tüfeğiyle M.A.M ve çocuklarına ateş açtı. Baba ve çocukları yere yığılırken, S.Ü. olay yerinden kaçtı. Hastaneye kaldırılan M.A.M ve oğlu R.M. doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Kolundan yaralanan M.K. ise Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Olaydan kısa süre sonra S.Ü. , tüfeğiyle karakola giderek, teslim oldu ve tutuklandı. Gözaltına alınan S. Ü. 7 yakını ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. S.Ü. hakkında 2 kez 'kasten insan öldürme', 4 kez de 'kasten öldürmeye teşebbüs', diğer sanıklar hakkında da çeşitli suçlamalarla hazırlanan iddianameyle birlikte Manavgat 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılamada karar duruşması yapıldı. Duruşmaya tutuklu sanık S.Ü. ile tutuksuz sanıklar oğulları S.Ü, A.Ü. , eşi G.Ü. , kızları H.Ü. , B.K., G.G. ve damadı H.G. katıldı. Öldürülen M.A.M ve R.M. yakınları ile saldırıdan yaralı kurtulan M.K.  ve tarafların avukatları katıldı. Duruşmada esas hakkındaki görüşünün açıklayan savcı, S.Ü olay günü arazi anlaşmazlığı yaşadığı M.A.M ve oğlu R.M. yi öldürmekten 2 kez ömür boyu hapis, S.B., M.K, E.Ç. ve M.K’yı öldürme kastıyla ateş ettiği için cezalandırılmasını, S.Ü.’yü babası S.Ü.’yü tüfeği ve şarjörleri vererek eylemlerini gerçekleştirmesinde yardımcı olarak suçun icrasını kolaylaştırdığı ve S.Ü’nun 2 kez kasten öldürme, 4 kezde kasten öldürmeye teşebbüs suçlarından yardım ettiği için ayrı ayrı cezalandırılmasını, diğer sanıklar G.Ü., B.G, G.G., H.Ü., A.Ü ve H.G’nin ise suç işlediğine dair delil bulunamadığından beraatlerini talep etti. Şikayetçilerin avukatlarında B.M.B., savcının esas hakkındaki görüşüne karşı S.Ü. yardım eden değil, olayın müşterek faili, beraat talep edilen diğer sanıkların ise yardım eden sıfatıyla cezalandırılmalarını talep etti. Duruşmada son sözü sorulan tutuklu sanık S.Ü., savcının esas hakkındaki görüşünü kabul etmediğini, maktullerin oğluna bıçakla saldırınca, oğlunu korumak maksadıyla ateş ettiğini ve beraatini istedi.
Tutuksuz sanık S.Ü.’de suçlamayı kabul etmediğini ve beraatini talep etti. Verilen aranın ardından kararını açıklamayan mahkeme heyeti tutuklu sanık S.Ü’yü M.A.M ve oğlu R.M.’yi ‘kasten öldürme’ suçundan 2 kez ömürboyu, yaralanan M.K., M.K, E.Ç. ve S.B’ye karşı ‘teşebbüs aşamasında kalan kasten öldürme’ suçundan 39 yıl, eylemleri sırasında kendisine yardım eden oğlu S.Ü.ye de 42 yıl hapis cezası ve hükmen tutuklanmasına karar verdi. Duruşmada diğer sanıklar G.Ü., B. K, G.G., H.Ü., A.Ü.  ve H.G’nin beraatine karar verildi. Karara 1 hafta içerisinde itiraz edilebileceği belirtildi. Dava süresince tutuksuz yargılanan sanık S.Ü. , mahkeme başkanının daveti üzerine duruşma salonuna gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Hakkında infaz işlemleri tamamlanan S.Ü., cezaevine gönderildi. Duruşmanın ardından adliye koridorunda şikayetçiler ve sanık yakınları arasında tartışma yaşandı. Tartışma polis tarafından engellenirken, taraflar ayrı ayrı kapılardan adliyeden çıkartıldı.
 
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Çifte, cinayet, sanığına, çift, ömürboyu, hapis, cezası, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı