Haber Detayı
06 Eylül 2017 - Çarşamba 09:58 Bu haber 1921 kez okundu
 
CHP’li Dr. Kara, Ak Parti’yi topa tuttu
7. Manavgat Buluşmasında konuşma yapan CHP Antalya Milletvekili Dr. Nefi Kara, sağlıktan eğitime, tarımdan turizme bir çok konuda hükümeti topa tuttu. İşsizleri eğiterek, ihtiyaç duyulan alanlarda iş sahibi yapıldığı zaman Türkiye’de işsizliğin sona ereceğini iddia eden Kara, “Ama biz hala bu yolda gitmiyoruz. 1,5 milyon imam hatipli yaptık. 1,5 milyon imam yetiştireceğiz. Çok şükür dinimizden, imanımızdan hiçbir kuşkumuz yok. Hepimiz de biliriz namaz kılmasını, oruç tutmasını. Yani bu saatten sonra bizi mi Müslüman yapacaklar” dedi.
SİYASET Haberi
CHP’li Dr. Kara, Ak Parti’yi topa tuttu

 

7. Manavgat Buluşmasında konuşma yapan CHP Antalya Milletvekili Dr. Nefi Kara, sağlıktan eğitime, tarımdan turizme bir çok konuda hükümeti topa tuttu. İşsizleri eğiterek, ihtiyaç duyulan alanlarda iş sahibi yapıldığı zaman Türkiye’de işsizliğin sona ereceğini iddia eden Kara, “Ama biz hala bu yolda gitmiyoruz. 1,5 milyon imam hatipli yaptık. 1,5 milyon imam yetiştireceğiz. Çok şükür dinimizden, imanımızdan hiçbir kuşkumuz yok. Hepimiz de biliriz namaz kılmasını, oruç tutmasını. Yani bu saatten sonra bizi mi Müslüman yapacaklar” dedi.

Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) tarafından organize edilen 7. Manavgat Buluşmasına katılan CHP Antalya Milletvekili Dr. Nefi Kara, siyaset yapmayacağını belirttiği konuşmasında, yaptığı icraatlar nedeniyle hükümeti topa tuttu. Konuşmasında Manavgat ölçeğinden de örnekler veren Kara, yaşadıkları şehire katkı yapmayacakların siyasete girmemeleri gerektiğini söyledi.

FETÖ’YE VERİLEN ARAZİ GERİ ALINMALI

Gündoğdu’da FETÖ’ye 480 dönüm arazı tahsis edildiğini iddia eden CHP Antalya Milletvekili Dr. Nefi Kara, “Bu Manavgatlıların, içinde okul alanı dedikleri yerde 5 yıldızlı otel işletiliyor. Yani Manavgat’ın ve Manavgatlıların çocuklarının geleceğinin çalıştığı bir mekan haline gelmiş. Bizim topraklarımız gasp edilmiş durumda. Burayı Manavgatlılara teslim etmeleri gerekiyor” dedi.

Ilıca’da yapılması planlanan cezaevi ile ilgili düşüncelerini de aktaran Kara, “İki kez uğraştık, Ilıca’ya cezaevi yapacağız diyorlar. Biz iktidardan bir şey istemiyoruz ki. Yani Manavgat’ın Ilıca’sına, Ilıca turizminin ortasına cezaevini mi layık görüyorlar, yatırım diyorlar. Ayıptır, bunu dile getirmek bile ayıptır. Ilıcalılar istemiyoruz dediler, iptal edildi, arkasından bir daha. Biz oraya okul istiyoruz. Orada da arazi var, okul için ayrılmış durumda ve hastane de yapılabilir” diye konuştu.

ŞEHİR HASTANELERİ ALDATMACA

Şehir hastanelerinin bir efsane olduğunu ve Türkiye’nin önündeki 50 yıla damgasını vuracak bir kapitülasyon olduğunu ileri süren Kara, “Dünyada batmış, bitmiş bir sistemdir. Şehir hastaneleri, adını öyle koydular güzel görünsün diye. Bizleri kandırmak için yaptılar ama işin içinde yetişmiş 25 yılını meslek olarak, okuluyla beraber 30 yıldır içinde birisi olarak onu biliyoruz ki İngiltere’de de, Amerika’da da, Kanada’da da uyguladıkları bütün yerlerde batmış bir sistemdi bu. Milyarlarca dolar geliri ipotek altına girmiş, hiçbir verimliliği yok ve zarar ediyor. Sağlık sisteminde ciddi bir şekilde soygun düzeni var. Önümüzdeki günlerde Türkiye genelinde yapacağımız toplantılara devam edeceğiz, bir sağlık kurultayı da yapacağız. Bütün gerçekleriyle hem sorun hem çözüm önerilerini yapacağız” diye konuştu.

Şehir hastaneleri yerine 200-300 yataklı bölge hastanelerinin yapılması gerektiğini savunan Kara, Manavgat’a da ırmağın her iki yakasında bölge hastanelerinin yapılması gerektiğini belirterek, “Şu andaki hastane çok sorunlu. Hepimiz biliyoruz ki ya çatısı akıyor ya asansörü çalışmıyor, bir yerlerinde sorun yaşıyoruz. İki tarafa da 300 yataklı hastane yapılabilir. Bunların bütün branşlarının olduğu hastaneleri yaparız, birisi de Tıp Fakültesi olarak olur” diye konuştu.

ASGARİ ÜCRETTEN VERGİ KALKSIN

Eğitimin şart olduğunu ifade eden milletvekili Dr. Nefi Kara, “Eğer Manavgatlılar eğitilmezse, biz kendimizi eğitmezsek markalaştırmazsak, birileri gelir işte, bir yerlerimize el koyar götürür. Yarın ırmağımızı alıp götürürler, biliyorsunuz iki tane barajımızın kullanımını alıp götürmüş durumdalar. Yarın o derelerimizi de alıp götürecekler. Size söyleyeyim, inşallah bu otelleri de yarın elinizden alırlar, söylüyorum sizlere. Ya eğitileceksiniz ya bu devleti siz yöneteceksiniz, birlikte yöneteceğiz. Orada bizlerin ve sizlerin çocukları olacak. Sahip çıkmak zorundayız. Ama yuvadan uçan, işte Aksaray’da binlerce Manavgatlı çocuk var. Ya Manavgat’ta niye okumasınlar. Niye kendi topraklarında, kendi doğalarında, kendi ovasında, kendi deresinde yetişmesinler. Niye buralarda kendi mesleklerini icra etmesinler. Manavgat’a bir sürü teknik lise açılabilir. Hem turizm için hem tarım için hem de o tamircilerimizin olduğu sanayimiz var. Suriyeli çalıştırmak zorunda kalıyorlar, çocuklarımız ne iş yapıyor. İşsiz ya da taşeron işçi ya da otelde 5 ay 29 günlük çalışan amele. Bunu değiştirmek gerekiyor” diye konuştu.

Hükümetin işverenlere uyguladığı SGK primi ve vergi teşviklerine katılmadığını ifade eden Kara, “Kalıcı bir çözüm gerekiyor. Asgari ücretten devlet vergisini kaldırsın. Vergiyi kaldırsın siz ödersiniz zaten gerisini. Bu kadar fedakarlık yapıyorsunuz. Ama bu 5-6 aylık, elinizde kalifiye elemanınız olmuyor. Nasıl hizmet sunacaksınız. Şimdi işletmeci olarak düşünüyorsunuz ama bende dışarıdan gelenlerden biliyorum, tamam ucuza gidiyorsunuz, amelelik yükü arttı ama kalitede düşmüş durumda Manavgat’ın turizminde. Gelen turistler memnun değil. İzlediğimiz yanlış dış politikalar nedeniyle turizmimiz çöktü. Çünkü bir yerde barış yoksa demokrasi yoksa özgürlük yoksa insan hakları ihlalleri varsa oraya turist gelmez. Siz barış dilini kullanmadığınız sürece ve insanlara o güveni vermediğiniz sürece gelmezler. Geçen dönemlerde söylemiştim, önümüzdeki yıllarda turizm geri gidecek. Cebine 150 dolar koyup, 100 dolarla gelip de bir hafta tatil yapan turistten hiçbir şey kazanamazsınız” diye konuştu.

8 BAKAN GELDİ, 8 PROGRAM DEĞİŞTİ

Turizmin yanında tarımın da bitme noktasında olduğunu ifade eden Kara, “Domates 50 kuruşa geliyor şu anda. Onu da satamazsınız, karpuzda satamazsınız hiçbir şey satamazsınız. Avrupa’ya satamıyorsunuz nereye satacaksınız. Savaş yapılan bölgeye mi göndereceksiniz. Çok şükür ki Suriye’de barış tesis edilmek üzere. Orada bir avantajımız olacak ama bizim Manavgat olarak Antalya olarak Türkiye olarak, bulunduğumuz mekan olarak hep barışı savunmamız gerekiyor. Çünkü doğunun da batıya, kuzeyin de güneye, batının da doğuya geçtiği bir noktadayız. Hiç birinden vazgeçemeyiz” dedi.

İstanbul’da düzenlenen Dünya Beyin Cerrahisi Kongresi’nin Manavgat’ta yapılmaması için bir neden olmadığını belirten Kara, “İstanbul’da yaptık. Ciddi katılımı olan bir kongreydi ama keşke buralarda da yapabilsek. Yapacağız, beyin cerrahisi kongreleri hep Antalya’da oluyor, belki Manavgat’a da kaydırabiliriz bunları. Çünkü bizlerin tanıtımı yapmamız yetmiyor. Az önce bahsettiğimiz gibi üniversitenin bir an önce açılması, eğitimli gençlerimizin yetiştirilmesi ve tabi ki üniversiteye gidip işsiz kalacak değil, işe göre adam yetiştirmek zorundayız. İşsiz çok ama teknik eleman arayışı var her yerde. Yani bugün işsizlerimizi eğitip de eleman aranan iş alanlarına yönlendirmiş olsak, neredeyse işsizliği çözecek durumda. Ama biz hala bu yolda gitmiyoruz. 1,5 milyon imam hatipli yaptık. 1,5 milyon imam yetiştireceğiz. Çok şükür dinimizden, imanımızdan hiçbir kuşkumuz yok. Bu ülke bunca yıldır da böyle yaşadı. Hepimiz de biliriz namaz kılmasını, oruç tutmasını. Yani bu saatten sonra bizi mi Müslüman yapacaklar. Bizi mi eğitecekler, ne yapacaklar. Böyle bir eğitim politikası olur mu, sekiz bakan geldi sekiz kere program değişti. Bütün çocuklarımızın ruh sağlığı bozuluyor. Yarıştırıyoruz, gece gündüz koşturuyoruz. Oysa onlar bizim geleceğimiz, evlatlarımız, onlara bırakacağız. Bilimsiz, ne olduğu belirsiz, kime hizmet ettiği belirsiz bir eğitim sistemimiz var” diye konuştu.

Türkiye’de adaletin sağlanmadığı, demokrasinin işletilmediği sürece hiçbir şey yapılamayacağını ifade eden Kara, “Bu ülkede adaleti sağlamadığımız sürece, demokrasiyi işletmediğimiz sürece, inanların özgürce yaşayabildiği, düşünebildiği, hiç birinin diğerinden üstün olmadan ötekileştirmediği bir ortamı sağlamadığımız sürece, birbirimize saygı ve sevgi beslemediğimiz sürece hiçbir şey yapamayız.

Rastgele tarım yapılmaz, topraklarımız gidiyor bir taraftan. Planlı tarımı yapmadığınız sürece, bu sene iyi para etti seneye battı. Öbür seneye çiftçinin, fakirin umudu oluyoruz. Böyle bir şey olmaz. Siz neyi üreteceğinizi, ne kadar üreteceğinizi devlet olarak planlamanız gerekiyor. Bizim dağlardaki yörükleri yok ettiler. Hayvancılığı yok ettiler. Şimdi teşvik etmeye çalışıyorlar” dedi.

ENERJİ ŞİRKETLERİ İYİ PARA TOPLUYOR

Binlerce yıl koyun güdülen dağların yasaklandıktan sonra orman yangınlarına da maruz kaldığını iddia eden CHP Antalya Milletvekili Dr. Nefi Kara, “Yangın deyince onu da söylemek gerekiyor. Özelleştirdiler TEDAŞ’ı, bir şirkete verdiler. Dediler ki bütün yatırımları her şeyi yenileyecekler ve bir an önce daha iyi hizmet sunacağız. Valla bildiğim bir tek iyi para topluyorlar. Ama bütün yangınların sebebi, 40 yıldır aklım erdiğinden beridir gördüğüm, bütün o dağlara köylere giden, ormanların içinden giden elektrik kablolarının yenilenmediği ve her yıl yüzlerce alanın hayvanın canın, ormanlar yanıyor, hayvanlar yanıyor, insanlar yanıyor. Böyle başıboş, denetimsiz, böyle savrulmuş bir ülke yönetimi olabilir mi” diye konuştu.

KATKIN OLMAYACAKSA ADAY OLMA

Herkesin siyasetin içinde olması gerektiğini vurgulayan Kara, “Hepinizi siyaset yapmaya çağırıyorum. Ben işime bakarımla olmaz, direk etki ediyorsunuz. Sizler işin içindesiniz. Sizler marka kent yaratıyorsunuz, turizm yarattınız. Ama onun elinizden nasıl kayıp gittiğini, nasıl bocaladığınızı da çok iyi biliyorum. Onun için ağırlığınızı koymanız gerekiyor. Hep beraber sahip çıkacağız. Çünkü bu gelecek hepimizin, bu memleket hepimizin. Atatürk’ün bir sözü ile devam etmek isterim, ‘Hiç şüphesiz ki dünyanın en güzel yeri Antalya’dır’ diyor. Bende diyorum ki Antalya’nın en güzel yeri Manavgat’tır.

Geçen yıl yapamadık, bizim Manavgat Buluşması da darbe yedi geçen yıl 15 Temmuzla beraber. Yapamadık biliyorum çünkü bizim de çocuklarımız, arkadaşlarımız maalesef, oralarda yetişmek zorunda kaldı sonra da başları yananlar oldu.

Siyasette biraz fazla izledik ama bizim dışımızda muhalefet eden, çözüm üreteceğim diye uğraşan hiç kimse yok. Ben bilmem partim bilir diyor. Kusura bakmayın, iradenizi koyamıyorsanız siyaset yapmayın. Onun adı başka bir şeydir. Manavgat için siz iktidar partisine ha bizi de destekle bende çıkıvereyim, peki ne yaptın, irade yok. O zaman seçilme kardeşim. O zaman aday olma, Manavgat için bir şey yapmayacaksanız, buraya sahip çıkmayacaksanız hiçbir yerden de aday olmayın. Ama sizler gelin, sahip çıkın, birlikte mücadele edelim, yeter diyelim. Çünkü Manavgat, dibimizde Alanya’yla ölçüşemeyecek durumdayız. Niye Alanyalı her şeyini yapıp hazırlıyor. Bizim neyimiz eksik” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (ÖK) - Ömer Karça Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: CHP’li, Dr., Kara,, Ak, Parti’yi, topa, tuttu,
Yorumlar
Haber Yazılımı escort istanbul istanbul escort porno izle sex hikaye porno indir türk porno escort