Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 20:05
 
Çelik gençler EXPO Antalya için çelik aldı
Tarım ve Orman Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında düzenlenen Gönüllülük Alanında İşbirliği Protokolü ile Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Antalya İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü organizasyonuyla Çelik Gençler Expo Antalya İçin Çelik Alıyor projesiyle gönüllü gençlerle birlikte Expo2016 Antalya’da bitki heykelleri için çelik alındı.
YAŞAM Haberi
Çelik gençler EXPO Antalya için çelik aldı

EXPO ANTALYA etkinlik alanlarında bulunan bitki heykellerinin mevsimsel bakımlarında kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan süs bitkilerinin çoğaltılması için bitki üretim tekniklerinden çelik almanın uygulamalı olarak anlatılıp uygulandığı faaliyette görev alan doğaya tutkulu gönüllü gençler programa katıldı. Gençler bitki heykellerinin periyodik bakımlarında kullanılmak üzere tam 3.000 bitki üretimi için çelik aldı.

Bu program kapsamında gönüllü olarak sosyal sorumluluk sahibi gençlerimizin, verilecek işi, bilinci yüksek, takım ruhu taşıyan, farklı kültürlere uyum sağlayabilen, uzlaşmacı, yardımsever ve verilen işi disiplinli bir şekilde yerine getirdikleri gözlendi. Etkinlik öncesinde genç gönüllülere çelikle üretim ve çelik alma teknikleri ile ilgili uygulamalı eğitim verdikten sonra Expo Antalya'nın görevli personellerinin gözetiminde Tematik Parkta çelik alma ve viyollere dikim işleri yapıldı. 1 Kasım 2019 tarihinde program sabah 09:30 da başlayıp, saat 13:00 te sona erdi. Programa katılan gönüllü gençler toprağa dokunmanın ve bir gün dahi olsa tarımla uğraşmanın keyfini yaşadılar. Bu tarz etkinliklerin daha sık olmasını ve gençlerin toprakla tarımla daha çok uğraşmalarını gerektiğini belirten gençler, ancak toprağa dokunarak gelecek nesillerin daha bilinçli olacaklarını kendilerinin de yaşadıkları bu tecrübeyi arkadaşlarını ve kardeşlerine anlatacaklarını söylediler. Çelik alma işine yardım eden gönüllü gençler ödül olarak ücretsiz Expo alan turu ( Zaman tüneli ve Expo Kulesi dahil) kazandı. Yapılan etkinlikte gönüllü gençler tarıma ve doğaya dokundular ve doğayla baş başa bir gün geçirdiler. 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Sinan SU
Etiketler: Çelik, gençler, EXPO, Antalya, için, çelik, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı