Haber Detayı
18 Ağustos 2018 - Cumartesi 09:31
 
Çalıştığı işyerinden aldığı bileziklerle tatilde yakalandı
Kırşehir’de çalıştığı işyerinden çaldığı bileziklerle Antalya’nın Manavgat ilçesi Side Mahallesi’nde eşiyle birlikte tatil yapan T. K. (18) ve K. K. (23) yakalandı. Şüphelilerin iki arkadaşlarına da tatil hediye ettiği belirlendi.
ASAYİŞ Haberi
Çalıştığı işyerinden aldığı bileziklerle tatilde yakalandı

 

Kırşehir’de çalıştığı işyerinden çaldığı bileziklerle Antalya’nın Manavgat ilçesi Side Mahallesi’nde eşiyle birlikte tatil yapan T. K. (18) ve K. K. (23) yakalandı. Şüphelilerin iki arkadaşlarına da tatil hediye ettiği belirlendi.Kırşehir’de bir eczanede çalışan T.K., geçen haziran ayında içeriden kimsenin bulunmadığı sırada işyerindeki çelik para kasasının açık olduğunu gördü. Çelik kasaya bakan T. K., içinde bulunan altın bilezikleri görünce 10 tanesini alarak çantasına koyarak evine götürdü. Kimsenin şüphelenmemesi için bir süre daha eczanede çalışan T. K., işyerinden tatil yapmak amacıyla izin istedi.

ARKADAŞLARA TATİL HEDİYESİ

Eczaneden aldığı altın bileziklerden 2 tanesini eşiyle birlikte Kırşehir’de bir kuyumcuda 4 bin 860 liraya bozduran T. K. ve eşi K. K. Manavgat’ın ünlü tatil merkezi Side’ye gelerek bir otele yerleşti. Bir süre sonra tek başlarına olduğu için canları sıkılan çift, Kırşehir’den evli 2 arkadaşlarını da tatil için Side’ye çağırdı. ‘Bizim paramız’ yok diyen arkadaşlarının tatil masraflarını da üstlenen çift, Side’de gönüllerince eğlendi.

JANDARMADAN TEDİRGİN OLDULAR

Tatillerinin bitmesine az bir süre kala, bir gece yarısı kaldıkları otele, müşterilerin kimlik bilgilerini almak için Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Selimiye Karakol Komutanlığı’ndan jandarma görevlilerinin geldi. Bu sırada lobide oturan çiftten K. K.’nın, tedirgin ve şüpheli davranışlarda bulunması üzerine jandarma tarafından kimlik kontrolü yapılmak istendi. Kimliklerinin odada olduğunu belirten T. ve K. K. çifti görevli jandarmayla beraber kimliklerini almak için odaya çıktı.

“BİLEZİKLERİ HIRSIZ ÇALMASIN DİYE ŞÖP POŞETİNDE TUTUYORDUK”

Odanın kapısını açtıklarında kapı kolunun iç tarafında şeffaf bir poşet içinde çöplerin yanında 3 altın bileziği gören jandarma görevlisinin, ‘Bunlar nedir?’ diye sorması üzerine şüpheli K. K., “Otelde kasa olmadığı için, yanımızda getirdiğimiz bilezikleri, eğer odaya biz olmadığımız zaman hırsız girerse çöp poşetine bakmayacağı için oraya koyduk” dedi. Jandarma görevlisinin poşetin şeffaf olduğunu hatırlatması üzerine tutarsız cevaplar veren şüpheli K. K. ve eşi gözaltına alındı.

ECZANE SAHİBİNİNDE HABERİ OLMAMIŞ

Şüpheli T. K.’nın çalıştığı Kırşehir’deki eczane sahibi, jandarma ekiplerinin kendilerini araması ve para kasasında yaptıkları incelemenin ardından altın bileziklerinin yerinde olmadığını gördü. Eczane sahibi şüphelilerden şikayetçi oldu.

“GAYRİ İHTİYARİ ALDIM”

Jandarmada işlemleri tamamlanan şüpheliler, Manavgat adliyesine sevk edildi. Cumhuriyet savcılığında avukat eşliğinde ifade veren T. K., işyerinde çalışırken, para kasasını açık gördüğünü, kimsenin olmadığı sırada kasanın içine baktığını, kasada bulunan 10 altın bileziği gayri ihtiyari alarak çantasına attığını, kasada bir kutunun daha olduğunu onun içine bakmak istediğini ancak açamadığını söyledi. Akşam eve geldiğinde eşine olayı anlattığını belirten T. K., eşiyle birlikte altınlardan 2 tanesini Kırşehir’de 4 bin 860 liraya bozdurduklarını anlattı.

“JANDARMA GELİNCEYE KADAR HERŞEY İYİYDİ”

K.K.’da altınlarla ne yapacaklarını planlarken, tatil yapmak istediklerini Side’de otele geldiklerini, bu sırada evli olan 2 arkadaşlarını da tatil yapmaları için çağırdıklarını söyledi. Ellerinde bulunan altın bileziklerden 2 tanesini de Manavgat’ta 4 bin 600 liraya bozdurduklarını belirten K. K.’nın jandarmanın kendilerini yakalamasına kadar her şeyin çok iyi gittiğini söyledi. Altınlardan 3 tanesinin Kırşehir’de evlerinde 3 tanesinin de yanlarında poşet içinde bulunduğunu belirten K. K. ve eşi T. K. çok pişman olduklarını söyledi.

Savcılık tarafından sulh ceza hakimliğine sevk edilen T. K. ve K. K., ‘kilitlenmek suretiyle ya da bina veya eklentileri içinde muhafaza altına alınmış olan eşyanın alınması’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.Şüphelilerden ele geçirilen altın bilezikler sahiplerine teslim edildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Çalıştığı, işyerinden, aldığı, bileziklerle, tatilde, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı