Haber Detayı
17 Eylül 2021 - Cuma 19:18 Bu haber 1536 kez okundu
 
Büyükşehir personeli işe bisikletle geldi
Her yıl 16-22 Eylül tarihlerinde dünyada kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi personeli de farkındalık oluşturmak ve bisiklet kullanımına teşvik etmek adına işe bisikletle geldi.
YAŞAM Haberi
Büyükşehir personeli işe bisikletle geldi

Türkiye Belediyeler Birliği’nin ulusal koordinatörlüğünü üstlendiği ve bu yılki teması “Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik” olan Avrupa Hareketlilik  Haftası etkinlikleri Antalya’da başladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek etkinlikler kapsamında bisiklet turu ve eğitimi, konserler, söyleşilerle dolu bir hafta geçirilecek.

 

MESAİYE PEDALLADILAR 
Avrupa Hareketlilik Haftası’nda belediye personelini özel araçları yerine, alternatif ulaşım aracı olan bisiklet kullanmaya teşvik etmek için düzenlenen etkinliğe Büyükşehir personeli yoğun katılımı gösterdi. Büyükşehir Belediyesi personeli iş yerlerine araçları ile değil bisikletle ve yaya olarak gelmeyi tercih etti. Personel Büyükşehir Belediyesi otoparkına yapılan özel bisiklet park yerine bisikletlerini park etti. Mesailerine bisiklet ile gelen personel ise “Bisiklet kullanmak sağlık için çok iyi. Hem spor yapıyorsunuz hem de çevre ve doğamız için yararlı. Herkese tavsiye ederiz” diye konuştu.

 

BİSİKLET EĞİTİMİ BAŞLADI 
Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında ‘Yetişkinlere ve Çocuklara Bisiklet Eğitimi de verilmeye başlandı.  Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından 8 -65 yaş arası vatandaşlara ücretsiz temel bisiklet sürme eğitimi veriliyor.  

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Büyükşehir, personeli, işe, bisikletle, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı