Haber Detayı
13 Aralık 2019 - Cuma 23:45 Bu haber 6408 kez okundu
 
Büyükşehir mezarlıkların eksiklerini gideriyor
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in ilçe ziyaretlerinde gündeme gelen mezarlıklara tel çit yapılması yönündeki muhtar taleplerini yerine getiriyor.
YAŞAM Haberi
Büyükşehir mezarlıkların eksiklerini gideriyor

 
 
Mezarlıkların, tel çitin yanı sıra namaz kılma alanı, şadırvan gibi eksikleri de gideriliyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı çatısı altında ilçelerdeki faaliyetlerini sürdüren mezarlıklar birimleri, cenaze hizmetlerinin yanı sıra mezarlıkların eksikliklerini gidererek, temizlik, bakım ve onarım işlerini de yapıyor.
 
NAMAZ KILMA ALANI 
Büyükşehir Belediyesi tarafından Gazipaşa’da son 1 ay içerisinde 10 mahallede bulunan 14 mezarlığa namaz kılma alanı, parke yürüyüş yolu ve çatı yapımı gibi hizmetler kazandırıldı. Gazipaşa’da ayrıca Gökçebelen, Taşdibi, Uğurlu ve Cedir mezarlıklarına 450 metre, Gökçesaray Mahallesi Merkez Mezarlığı’na 600 metre, Karaçukur Mahallesi Tesbili Mezarlığı’na 600 metre, Çile Mahallesi Merkez Mezarlığı’na 450 metre tel çit yapıldı.
 
ŞADIRVAN YAPILDI
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli’de Yeşilyayla, Çomaklı, Ulucak, Alaaddin, Bayat Bademleri, Yelten, Küçükköy ve Bozova mezarlıklarında tel çit  yapımına da devam ediyor. Demre’de de Küçük Kum Mahallesi Mezarlığına da bir adet şadırvan yapılarak, vatandaşların hizmetine sunuldu.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Büyükşehir, mezarlıkların, eksiklerini, gideriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı