Haber Detayı
07 Kasım 2020 - Cumartesi 13:38 Bu haber 8714 kez okundu
 
Büyükşehir e-spor turnuvası düzenledi
Antalya Büyükşehir Belediyesi, tüm dünyada ve ülkemizde popüler olan elektronik sporlara (e-spor) yönelik ‘Antalya FIFA 2020 E-spor Turnuvası’ düzenledi. Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşen turnuvaya 128 oyuncu katıldı.
SPOR Haberi
Büyükşehir e-spor turnuvası düzenledi

Tek maç eleme usulü yapılan turnuva, heyecan ve rekabet dolu bir atmosferde gerçekleşti. Turnuvanın açılışına katılan Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, e-spor turnuvalarını geleneksel hale getirmek istediklerini belirterek, “Başkanımız Muhittin Böcek adına Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak ulusal ve uluslararası ortamda bu turnuvaları düzenlemeye söz veriyoruz” dedi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile Akdeniz Üniversitesi Elektronik Spor Topluluğu iş birliğinde düzenlenen ‘Antalya FIFA 2020 e-spor Turnuvası’ Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilki düzenlenen e-spor turnuvasına 11-18 yaş arası 25, 19-25 yaş arası 75 ve 25 yaş üstü 28 kişi olmak üzere toplam 128 oyuncu katıldı. Sabah erken saatlerden itibaren Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi’ne gelen oyuncuların kayıt işlemleri gerçekleşti ve bilgilendirme yapıldı. 
 
TUNCER VE DEMİR BAŞARI DİLEDİ
Pandemi önlemleri kapsamında gerçekleştirilen turnuvanın açılışında Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer ile Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Demir de oyuncuları yalnız bırakmadı. Tuncer ve Demir turnuva hakkında yetkililerden bilgi alarak oyunculara başarılar diledi. Turnuvanın açılışında konuşan Genel Sekreter Tuncer, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımızın seçim döneminde verdiği sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. E-spor turnuvası düzenleme noktasında sizlerin isteğini dikkate almamak mümkün değildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak ulusal ve uluslararası ortamda bu turnuvaları düzenlemeye söz veriyoruz. Muhittin Böcek Başkanımız adına turnuvaları geleneksel hale getirmek istiyoruz. Antalya’nın ev sahipliği yapacağı çok büyük bir organizasyonda hep birlikte olacağımıza inanıyoruz” dedi. 
 
HAYALİ İÇİN DESTEK İSTEDİ
Akdeniz Üniversitesi e-spor Topluluğu Başkan Yardımcısı Berk Dengiz ise gençler adına Başkan Muhittin Böcek’e geçmiş olsun dileklerini iletti. Dengiz, gençlerin isteğini göz ardı etmediği için Antalya Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek, “Bugün çok heyecanlıyız. Çünkü Antalya genelinde ilk defa büyük bir organizasyonda iyi bir partner bulup e-sporun eğlenceden daha önemli bir değer olduğunu anlatma fırsatı yakaladık” dedi. Antalya’da 10 bin kişinin izleyici olduğu, Türkiye hatta dünya çapında e-spor oyuncularının katılımı ile gerçekleşen bir turnuva organize edilmesinin en büyük hayali olduğunu dile getiren Dengiz, “Antalya Büyükşehir Belediyesi ile çok daha güzel işlere imza atacağımıza ve bizlere destek olmaya devam edeceklerine inancım tamdır” diye konuştu. 
 
GENÇLERDEN TURNUVA TEŞEKKÜRÜ
Turnuvaya katılan e-spor oyuncuları da her zaman ve her konuda kendilerini destekleyen Başkan Muhittin Böcek’e teşekkür etti. 24 yaşındaki Kanat Özgen ise e-spor turnuvasının Başkan Böcek’in seçim vaatlerinden biri olduğunu belirterek şöyle konuştu, “Bizlere verdiği bu sözü yerine getiren Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Başkanımıza geçmiş olsun diyorum. Sağlıklı günler diliyorum.”
 
PANDEMİ ÖNLEMLERİ UNUTULMADI
Konuşmaların ardından başlayan turnuvaya katılan genç sporcular Cam Piramit içerisinde oluşturulan özel alanda kazanan taraf olabilmek için kıyasıya mücadele etti. Başarılı olmak 
için ciddi bir el-göz-beyin koordinasyonu gerektiren FIFA 2020 e-spor Turnuvası rekabet ve heyecan dolu bir havada gerçekleşti. Maçlar tek maç eleme usulü, final ise 3 maç üzerinden oynandı. Pandemi önlemleri kapsamında oyun alanı düzenli aralıklarla dezenfekte edilirken, her yarışma sonrası konsol ve oturma alanları da dezenfekte edildi. 
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Büyükşehir, e-spor, turnuvası, düzenledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı