Haber Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 20:29 Bu haber 4839 kez okundu
 
Büyükşehir’den ücretsiz hayvan sağlığı eğitimi
Büyükşehir Belediyesi, ev ve süs hayvanı satışı yapan petshop işletmecilerine ve yerel hayvan koruma görevlisi olmak isteyenlere ücretsiz eğitim semineri verecek.
YAŞAM Haberi
Büyükşehir’den ücretsiz hayvan sağlığı eğitimi

Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü, 05 Aralık 2019 Perşembe günü “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi” düzenleyecek. Eğitim seminerine başvuruda bulunacak vatandaşlarda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını bitirmiş olmak, ilköğretim mezunu olmak, kamu hizmetlerinden yasaklı olmamak, hayvan koruma dernek ve vakıflarına üye yada bu konuda faydalı hizmetler yapmış olmak şartları aranacak.
BAŞVURULAR 2 ARALIK’TA
2 Aralık 2019 Pazartesi günü saat 17.30’a kadar Büyükşehir Belediyesine yapılacak başvuru işlemlerinde ise Orman Su İşleri Bakanlığı VI. Bölge Müdürlüğü Antalya Şube Müdürlüğü’nden temin edilebilen başvuru formu, hayvan koruma dernek ve vakıflarına üye ya da bu konuda faydalı hizmetler yapmış olduğunu gösteren belge, ikametgah belgesi, 2 vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi evrakları istenecek.

ÜCRETSİZ PETSHOP EĞİTİMİ
Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü’nün bir diğer ücretsiz eğitimi de 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde ev ve süs hayvanı satışı yapan kişi ve petshoplara yönelik olacak. Ücretsiz sertifikalı eğitim semineri 6 Aralık 2019 Perşembe günü gerçekleştirilecek. Eğitime katılmak isteyenlerin, 2 Aralık 2019 Pazartesi günü saat 17.30’a kadar, dilekçe yoluyla Büyükşehir Belediyesi’ne başvurmaları gerekiyor.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Büyükşehir’den, ücretsiz, hayvan, sağlığı, eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı