Haber Detayı
23 Ocak 2019 - Çarşamba 17:08
 
Büyükşehir’den Sorgun açıklaması
Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Hizmet Birimi’nden Sorgun’da yapılan altyapı hizmetleri ile ilgili bir açıklama yapıldı.
YAŞAM Haberi
Büyükşehir’den Sorgun açıklaması

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Hizmet Birimi’nden Sorgun’da yapılan altyapı hizmetleri ile ilgili bir açıklama yapıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Hizmet Birimi’nden yapılan açıklamada: “Side turizm alanı Sorgun bölgesi (D400 ün güneyi, Manavgat oto garının doğusu, Manavgat ırmağını batısı) Aralık 2007 de imara açıldı. Daha önce yapılan hataları yapmadan modern bir yerleşim yerimiz olacak diye çok sevindik 2008/2009 yılında yollar açılıp, inşaat ve iskan ruhsatları verildi.

İnşaatlar yükselmeye başladı. İlerleyen zamanlarda  gördük ki yerleşime açılan bu bölgenin içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu ve yoldan oluşan alt yapı unutulmuş özür…özür... Yollar yapılmış…  Çöp ve inşaat atığı molozlar dolgu malzemesi olarak kullanılıp yollar yapılmış. Ama; bu yollar yapılırken parsel geçişlerinde yağmur suyu için büz koymak ya unutulmuş ya da kullanılan dolgu malzemesinden kaynaklı ve kontrolsüz döküm nedeniyle büzlerin ağzı kapanmış.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Hizmet Birimi olarak 2014 yılında görevi devraldıktan sonra Manavgat’ın kronikleşen sorunlarını çözmeye çalıştık. Nüfus yoğunluğu ve problemin aciliyetini dikkate alarak birçoğunu çözdük (2014 yılında kanalizasyon kokusu ve sivrisinekten Manavgat’ta oturamıyorduk 2014/2015 yılında ki yağmur suyu felaketini unutmadık.

Aşağı Hisar ve Hisar Mahallelerinde 3 binden fazla araç etkilendi binden fazla araç perte çıktı. Birçok iş yeri ve ev su altında kaldı. Özellikle son yağışlarda lokal sıkıntılar dışında ciddi bir sıkıntımızın olmadığını gördük. Olan sıkıntılarımızı da önümüzdeki dönemde çözeceğiz. 2014 yılında 30 civarında mahallemizdeki içme suyu sıkıntımızı çözük. Sizlerde takdir edersiniz ki yılların problemlerinin tamamını 5 yılda çözmemiz mümkün değildi.

Gelelim konumuz olan Sorgun’a; göreve geldikten sonra bu bölgenin içme suyu ve kanalizasyon problemini tamamlayıp çözdük. Villalar göl manzaralı olsun diye imal edilmiş yapay gölleri bu dönemde kurutamadık. Bazıları gibi şikayet ve serzeniş için gelenlere adres göstermek yerine, elimizi taşın altına soktuk. Geçici çözüm için ekip arkadaşlarımız bu bölgede çalışmalarını sürdürmektedir. Kışın su baskını yaz aylarında da sivrisinek üretim çiftliği görevi yapan bu yapay göletleri önümüzdeki dönemde kurutacağız. Belki göl manzaralı olmadığı için binaların değeri düşebilir ama yaşam kalitesi yüksek bir bölge için bu problemi çözeceğiz.

Bir tarafta Bahane üretmeyen çözüm odaklı İnsan endeksli olarak gecesini gündüzüne katıp çalışan, ‘Antalya (Manavgat) kazanacaksa ben kaybetmeye razıyım” diyen; siyasi malzeme ve rant peşinde koşmayan, bir tarafta ise yılların problemleri için suçlu arayan, vatandaşı yanlış yönlendiren, vatandaşın dertlerini siyasi malzeme yapmaya çalışan birileri.

Yorum ve takdiri saygı değer Manavgat halkımıza bırakıyoruz” denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Büyükşehir’den, Sorgun, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı