Haber Detayı
28 Mayıs 2018 - Pazartesi 18:01 Bu haber 3064 kez okundu
 
Büyükşehir’den Manavgat’ta iftar
Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayı dolayısıyla Manavgat’ta iftar programı düzenledi. Perşembe Pazaryeri’nde iftar yemeği verilirken, Atatürk Kültür Merkezi’nde ise Karadeniz ezgilerinin yer aldığı konser ile çocuklara yönelik sahne programları düzenledi.
YAŞAM Haberi
Büyükşehir’den Manavgat’ta iftar

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayı dolayısıyla Manavgat’ta iftar programı düzenledi. Perşembe Pazaryeri’nde iftar yemeği verilirken, Atatürk Kültür Merkezi’nde ise Karadeniz ezgilerinin yer aldığı konser ile çocuklara yönelik sahne programları düzenledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Manavgat’ta iftar yemeği düzenlendi. Perşembe Pazaryeri’nde düzenlenen iftar yemeğine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an tilaveti ile başlayan iftar programında, yemek süresince ilahi grubu tarafından çeşitli ilahiler seslendirildi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, geçen şubat ayında Irak’ın kuzeyinde şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Cumali Gür'ün babası Nazım Gür, annesi Yiter Gür, erkek kardeşi Ramazan ve kız kardeşi Yasemin'in Gür ile aynı masaya oturdular.

İftar yemeğinde konuşma yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 24 Haziran’da Türkiye’de kritik bir seçim gerçekleştirileceğini belirterek, “Milli ve yerli olanlar Türkiye’mizin geleceği için Cumhur İttifakı'nı oluşturduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında AK Parti ve Sayın Devlet Bahçeli'nin başkanlığında MHP ile ittifak kurduk. Türkiye'nin geleceği için gücümüzü birleştirdik. Çünkü bu birliğe Türkiye'nin ihtiyacı var. El ele, omuz omuza Türkiye’miz için çalışacağız. Ben 24 Haziran'da, Türkiye'nin en kritik seçiminde, Türkiye'nin 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşabilmesi için Manavgatlı hemşerilerimizin bugüne kadar olduğu gibi 24 Haziran'da da gereğini yapacağına inanıyorum” diye konuştu.

Konuşmasında Burdur-Antalya-Manavgat-Alanya otoyol inşaatına yakında başlanacağını açıklayan bakan Çavuşoğlu, var olan hastaneye ek olarak ilçeye 500 yataklı yeni bir hastane inşa edileceğini söyledi. Manavgat’a 2 yeni köprülü kavşak yapılması için ihalenin tamamlandığını ve inşaatına en kısa zamanda başlanacağını belirten Çavuşoğlu, ayrıca ilçe doğalgaz getirmek için çalıştıklarını kaydetti. MATSO’nun çalışmasıyla ilçeye bir turizm fakültesi açıldığını hatırlatan Çavuşoğlu, Manavgat’a devlet üniversitesi kurmak için de çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’de konuşmasında, İslam dünyasının bir atalet içerisinde olduğunu belirterek, “Ramazan ayı başlıyorken, Kudüs’te, Filistin’de ve Gazze’de ki kardeşlerimizin de Allah yar ve yardımcıları olsun. Dualarımız onlarla beraber. Masum çocuklara, insanlara kıyanlara elleri kırılsın. Filistin’de ki dramı görmeyen Batı dünyasına Allah insanlık versin; duyarsız kalan Müslüman toplumlara, devletlere Allah akıl fikir, vicdan ve gerçek bir iman nasip etsin. Bu duruma sesini çıkaran Cumhurbaşkanımız ve Dışişleri Bakanımız adeta dünya mazlumlarının vicdanı oluyor. Vicdanların sesi dünyada Türkiye oluyor” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Manavgat’a bugüne kadar yaklaşık 400 milyon liralık yatırım yapıldığını, karayollarının yatırımıyla bu rakamın 500 milyon lirayı bulduğunu anlattı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir’den, Manavgat’ta, iftar,
Yorumlar
Haber Yazılımı