Haber Detayı
29 Mayıs 2019 - Çarşamba 17:27 Bu haber 6143 kez okundu
 
Boztaş, “Turizmin geleceği dijital dünyada şekillenecek”
Günümüz şartlarında geleneksel yöntemlerle tanıtım ve pazarlamanın mümkün olmadığını belirten MATSO Yönetim Kurulu başkanı Ahmet Boztaş, “turizm sektörünün geleceği açısından dijitalleşmenin önemli olduğu söyledi.
TURİZM Haberi
Boztaş, “Turizmin geleceği dijital dünyada şekillenecek”

 

Günümüz şartlarında geleneksel yöntemlerle tanıtım ve pazarlamanın mümkün olmadığını belirten MATSO Yönetim Kurulu başkanı Ahmet Boztaş,  “turizm sektörünün geleceği açısından dijitalleşmenin önemli olduğu söyledi.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde ‘Dijital Turizm Konferasnı’ düzenlendi. MATSO Otogar Toplantı Salonunda gerçekleşen konferansa turizmciler yoğun ilgi gösterdi. Toplantıya MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve turizmciler katıldı.  Toplantının açılışında konuşan MATSO yönetim Kurulu başkanı Ahmet Boztaş, günümüz şartlarında geleneksel yöntemlerle tanıtım ve pazarlamanın mümkün olmadığını belirterek turizm sektörünün geleceği açısından dijitalleşmenin son derece önemli olduğunu söyledi. Boztaş, “Sektörün tanıtımı, pazar bulma, müşteriye ulaşmada, rekabet etmede alışılmış kalıplar, geleneksel yaklaşımlar yıkılmış, dijital turizm kavramı ile sektör, bambaşka bir döneme girmiştir” dedi.

Dijital destinasyon pazarlama diye bir kavram var artık dünyada

İletişim ve teknolojideki gelişmeler hayatın her alanını olduğu gibi turizm sektörünü de etkilemeye başladığını kaydeden Boztaş, dünyada artık dijital destinasyon pazarlama diye bir kavramın olduğunu turizm sektörünün dijitalleşme konusunda yeni bir vizyonla ele alınmasını gerektiğini ifade etti.

Digital turizm kavramı ile sektör, bambaşka bir döneme girmiştir

Boztaş konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Yeni yerleri keşfetme, rezervasyon yapma, tatil sırasında yapacaklarımızı planlama ve hatta tatil sonrası değerlendirmelerimizin tümünü artık dijital dünya ile gerçekleştiriyoruz. Hedef kitleye nasıl ulaşabiliriz? Turizm sektöründe, dijital dönemde en temel soru haline gelmiştir. dijital turizm kavramı ile sektör, bambaşka bir döneme girmiştir. Dijital dünya ile buluşmamış iseniz bir süre sonra rakiplerinizden geri kalacaksınız demektir. Çünkü seyahat ve karar verme alışkanlığına, içerik ve deneyim aktarımına, sadakat ve iyileştirmeye ve elde edilen verilerin sektörde kullanılmasına dijital gelişme doğrudan etki etmektedir. Müşteriye ulaşmaya, kendinizi anlatmaya, müşteri memnuniyetini ölçmeye kadar turizm, dijital dünya ile iç içe girmiştir”

Üyelerimizin dijital turizme ayak uydurmasını önemsiyoruz

“Başta üyelerimizin, Manavgat'taki turizm profesyonellerimizin de hakim güç dijital turizme ayak uydurması ve yapısal oluşumlarını buna göre dizayn etmesi hem işletmelerin hem turizmimizin geleceği için son derece önemlidir. İnterneti, sosyal medyayı en etkin şekilde kullanmak, kurumsal web sayfalarını oluşturmak, bu alanlardaki eksikliklerimizi tamamlamak dijital dünyanın gereği ve gerçekliğidir”

Uzmanlar turizmde dijitalleşmeyi anlattı

Konuşmanın ardından Netizen’den Ümit Öncel dijital dünyada dijital turizm, İş Bankası birim Müdürü Yardımcısı Barış Gülçeri doğrudan Satışta Güvenli Uluslararası Ödeme Alma, Hotel Partner Antalya ve Ege Temsilcisi Bahadır Gerçek turizmin geleceği,  Dijital Partners Bölgeler Müdürü Derya Meral, Dijital Partners Akdeniz Bölge Müdürü Gülben Çelik turizmde etkili pazarlama yöntemlerini anlattılar.

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Boztaş,, “Turizmin, geleceği, dijital, dünyada, şekillenecek”,
Yorumlar
Haber Yazılımı