Haber Detayı
14 Ağustos 2020 - Cuma 21:21 Bu haber 3521 kez okundu
 
Boztaş'tan, Başkan Böcek’e çözüm dosyası
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e, Manavgat programında ziyaret ettiği MATSO'da Başkan Ahmet Boztaş tarafından üyelerin sorun ve beklentilerinden oluşan dosya sunuldu.
GÜNDEM Haberi
Boztaş'tan, Başkan Böcek’e çözüm dosyası

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, belediye birim müdür amirleri ile birlikte MATSO’yu ziyaret etti. Ziyarette başkan Böcek ve beraberindeki heyete MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Meclis başkanı Ömer Kasapoğlu ve yönetim kurulu üyeleri kapıda karşıladı.

Oda çalışmaları hakkında bilgiler verdi
MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Başkan Böcek, Oda ve Oda çalışmaları hakkında bilgi vererek Manavgat’ın ekonomik faaliyetlerini çeşitlendirmek amacıyla yaptıkları çalışmaları anlattı. 
MATSO olarak MATSO Turizm Fakültesi binasını yaparak Manavgat’a ilk Fakülteyi kazandırdıklarını ve kentte üniversite kurulması yönünde büyük bir adım attıklarını hatırlatan Boztaş, Manavgat Organize Sanayi Bölgesi (OSB) nin kurulmasını onaylandığı belirterek kuruluş çalışmaları ile ilgili süreci anlattı..
Manavgat’ta son yıllarda tarımda büyük bir atak olduğunu vurgulayan Başkan Boztaş,  Manavgat’ın tropikal meyve üretimde merkez olma yolunda ilerlediğini söyledi.  Kentte kapalı alanda muz yatırımlarının 15 bin dönüm alana yaklaştığını ifade eden Boztaş, ejder meyvesi ve mango yiyiştiriciliğine de büyük olduğunu söyledi. Manavgat’ta ürün yapılmasının önüne geçmek için mutlaka ürün planlamasının yapılması gerektiğini belirtti.
Başkan Boztaş, daha sonra Başkan Böcek’e üyelerden gelen taleplerin yer aldığı bir rapor sunarak üyeleri sorunlarının çözümü noktasında göstermiş olduğu ilgi ve alakalarından dolayı Manavgat iş dünyası adına teşekkür etti.

Böcek ise Manavgat’ta bir dizi ziyaret ve toplantıların ardından Manavgat programını MATSO ile final erdirdiklerini söyledi. Büyükşehir olarak Manavgat’ta yaptıkları ve yapmayı planladıkları hizmetlerden bahseden Böcek, MATSO yönetiminin önerileri ve taleplerinin de kendileri için önemli olduğunu ve çözümü için çaba göstereceklerini kaydetti.  
Ziyaret sonunda Başkan Boztaş, Manavgat’ta yetişen tropikal meyvelerden oluşan hediye takdim etti.

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Boztaş'tan,, Başkan, Böcek’e, çözüm, dosyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı