Haber Detayı
09 Nisan 2018 - Pazartesi 10:35 Bu haber 7289 kez okundu
 
Boztaş: “Manavgat’a iz bırakacağız”
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) meclis toplantısında konuşan başkan Ahmet Boztaş, ekip olarak yeni dönemde yaptıkları çalışmalarla Manavgat’a iz bırakacaklarını söyledi. MATSO meclisinde yapılan seçimlerde meclis başkanlığına Ömer Kasapoğlu seçildi.
YAŞAM Haberi
Boztaş: “Manavgat’a iz bırakacağız”

 

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) meclis toplantısında konuşan başkan Ahmet Boztaş, ekip olarak yeni dönemde yaptıkları çalışmalarla Manavgat’a iz bırakacaklarını söyledi. MATSO meclisinde yapılan seçimlerde meclis başkanlığına Ömer Kasapoğlu seçildi.

MATSO meclisi, organ seçimlerinin ikinci aşaması olan yönetim kurulu, disiplin kurulu ve TOBB delegeliği seçimi için sandık başına gitti. Seçimlerde Başkan Ahmet Boztaş yeniden MATSO yönetim kurulu başkanlığına seçilirken meclis başkanlığına ise Ömer Kasapoğlu seçildi.

MATSO meclis toplantı salonunda gerçekleşen seçimde Manavgat ilçe seçim kurulu tarafından kurulan 3 sandıkta yönetim kurulu, disiplin kurulu ve TOBB delegeliği seçimi yapıldı. 48 meclis üyesinin oy kullandığı seçimde Ahmet Boztaş yeniden MATSO Yönetim Kurulu Başkanı seçilirken Şükrü Arslan, Mehmet Ergen, Hüseyin Güneş, Hakan Akar, Abdullah Aykut Karasoy, Hüseyin Akın, Ali Cinkaya, Ahmet Kurt, Seydi Tahsin Güngör, Demir Durar yönetim kurulu asil üyesi olarak seçildi.

TOBB GENEL KURUL DELEGELERİ

Seçimde Türkiye Odalar ve Borsalar (TOBB) Genel Kurulu delegeliğine ise Ahmet Boztaş, Emin Turgut Barut, Hakan Akar, Ali Kara, Abdullah Aykut Karasoy, Ahmet Kurt, Erkan Özkan seçildi.

DİSİPLİN KURULU

MATSO Disiplin Kurulu üyeliğine Necati Keskin, Mehmet Gayretli, Musa Şehirli, Süleyman Öz, İbrahim Ünal, Bayram Küçük seçildi.  Seçim sonrasında açıklama yapan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş,  1 Nisan tarihinde komite üyelerinin seçiminin yapıldığını hatırlatarak “Bugün itibariyle şahsım yönetim kurulu üyesi seçilmiştir. Göreve gelen Yönetim Kurulu ve diplin kurulu ve TOBB deleğeleri arkadaşlarıma yeni dönemde başarılar dilerim. Bizi bu göreve layık gören üyelerimize ve meclis üyelerimize teşekkür ederim. Artık seçim bitti yeniden 5 yıldızlı hizmete devam diyorum” dedi.

MECLİS BAŞKANI VE DİVANI SEÇİMİ

MATSO meclisi yapılan organ seçimlerinin ardından ilk toplantısını yaptı. En yaşlı meclis üyesi olan Sedat Öz’ün başkanlığında toplanan meclis üyeleri kurulan sandıklarda Meclis Başkanı, Meclis Divanını ve Hesapları İnceleme Komisyonunu seçti. 

HEPİNİZ BİRER KANAAT ÖNDERİSİNİZ

Seçim başlamadan söz alan MATSO Yönetim Kurul Başkanı Ahmet Boztaş, kendilerini bu göreve layık gören üyelere ve meclis üyelerine teşekkür ederek, meclis üyelerine yeni görevlerinde başarılar diledi. Boztaş, “Hepiniz birer kanaat önderleriniz. Seçildiğiniz meslek komitesinin kanaat önderisiniz. Dolayısıyla şehrimizin kanaat önderleriniz. Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası kuruluşundan bugüne kadar yaptığı hizmetler Manavgat’ın yüz akı olmuştur. Kuruluşundan bu güne kadar görev alan başkanlarımıza meclis üyelerimize ve komite üyelerimize hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum. Aramızdan ayrılan meclis üyelerimize Allahtan rahmet diliyoruz” dedi.

MANAVGAT’A İZ BIRAKACAĞIZ

Yeni dönemde ekip olarak çok önemli işlere imza atacaklarını kaydeden Boztaş, “4 yıl sonra hiçbirinizin başı öne eğik olmayacak. Seçmeninize gittiğiniz zaman ben iyi ki 2018-2022 yılları arasında dönemde Manavgat Ticaret ve Sanayi Odasında görev yapmışım diyeceksiniz. Ben Yönetim Kurulu başkanı olarak yapacağım çalışmaları şimdiden vaat ediyorum. Bu dönemde gittiğinizde üyelerden olumlu cevaplarla ayrıldıysanız bu dönemde yapacağımız çalışmalar sonucunda gelecek dönem daha olumlu bir şekilde ayrılacaksınız.  Kendi adınıza onu duyacaksınız. Manavgat’ımıza yapacağımız çalışmalarla iz bırakacağız. Geçen dönemde nasıl Manavgat’ın önüne yaptığımız çalışma ve yaptığımız bir fakülte ile bir vizyon koyduysak bu dönemde yapacağımız çalışmalarla mutlu ve huzurlu olarak görevinizi tamamlayacaksınız” diye konuştu

MECLİS BAŞKANI KASAPOĞLU SEÇİLDİ

Konuşmanın ardından seçine geçildi. Kurulan 2 sandıkta oy kullanan 48 Meclis üyesinin oyların tamamını alan Ömer Kasapoğlu Meclis Başkanlığına, Ahmet Bilge Kara ve Nihat Arslan Meclis Başkan vekilliklerine, Meclis Katip üyeliğine ise Deniz Tanır Seçildi.

Hesapları inceleme komisyonuna ise Baykal Özden, İsmail Murat Çakmak, Hüseyin Özgür Taşar, Abdurrahman Şahin ve Hüseyin Cengiz seçildi.

Seçimin ardından söz alan meclis başkanı Ömer Kasapoğlu tüm meclis üyelerine kendisini bu göreve layık gördükleri için teşekkür ederek, ekip olarak bu dönemde güzel çalışmalara imza atacaklarını söyledi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Boztaş:, “Manavgat’a, iz, bırakacağız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı