Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 13:51 Bu haber 3056 kez okundu
 
Boğaziçi Koleji basınla kahvaltıda buluştu
Manavgat Boğaziçi Koleji idarecileri ve öğretmenleri Manavgat basını ile kahvaltıda buluştu.
EĞİTİM Haberi
Boğaziçi Koleji basınla kahvaltıda buluştu

Geçtığimiz hafta sonu Hasbahçe'deki kahvaltıya katılan basın mensupları ile sohbet fırsatı bulan Boğaziçi Koleji eğitimcileri; hedeflerini ve hedeflerini gerçekleştirme yolundaki çabalarını anlattılar.

Okul Kurucusu Polat Selçuk konuşmasında: “Sayın Basın Mensupları ve saygıdeğer öğretmen arkadaşlarım. Manavgat Boğaziçi koleji Anadolu Lisesi olarak düzenlediğimiz geleneksel Basınla buluşma ve sohbet toplantımızın ilkine hoş geldiniz. Katkı ve katılımlarınız için hepinize teşekkür eder, saygılarımı sunarım.
Saygıdeğer Basın Mensupları;
Manavgat'ın orta öğretim gençliğine yeni bir seçenek olabilecek bir kurum açabilmiş olmanın derin hazzı ve heyecanı içerisindeyiz. Bu süreçte maddi ve manevi desteğini hep yanımda htiğim ortağım Sayın Fatma Delikulak hanımefendiye huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum. Manavgat Boğaziçi Anadolu Lisesi olarak inanıyor ve biliyoruz ki en büyük yatırım insana yapılan yatırımdır. Eğitim; Cehaletin sığınaklarını aydınlatabilecek en temel kaynaktır. Ayrıca çağdaş uygarlık düzeyine çıkabilmenin eğitimden başka bir yolunun olmadığı da bir gerçektir. 
Sayın basın mensupları;
Manavgat'ın orta öğretim süreci ile ilgili bir durum ile tespiti yapacak olursak ;Manavgat'ta toplam 22 lisede bulunan 457 derslikte 11000 civarında öğrencimiz eğitim ve öğretim görmektedir. Buna karşılık Manavgat'ta 12 adet özel lisede bulunan 165 derslikte ise 2000 civarında öğrencimiz eğitim hayatını sürdürmektedir. Manavgat'ta lise düzeyinde özel liselere giden öğrenci oranı 15 civarındadır. Bu oran Türkiye genelinde ise 2 civarındadır.            
Ülkemiz için en önemli ve en temel sorunun eğitim olduğu gerçeği hemen herkes ve her kesim tarafından kabul görmektedir. Ancak nüfusun artış hızı ve eğitime ayrılan kaynakların yetersizliği nedeniyle eğitim alanında özel sektör yatırımlarının kaçınılmaz olduğu da bir gerçektir. Ülkemizde özel eğitim kurumlarının akademik ve ekonomik katkıları büyük bir takdir ve kabul görmesine rağmen maalesef özel okullara giden öğrenci oranı 2 civarındadır. Bu oran İsviçre'de 6, İsveç'te 8, İspanya'da 34, Hollanda'da 73'tür. 
Sayın basın mensupları;
Boğaziçi Koleji Anadolu Lisesi olarak; çağın gereksinimleri ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarına göre sağlıklı bir eğitim ve öğrenme ortamı oluşturduk. Boğaziçi Koleji Anadolu Lisesi olarak: Gençlerimize bütüncül bir yaklaşımla, onların yaşamın tüm alanlarında başarılı olabilmeleri için gerekli destek programlarımızı uygulamaktayız. Öğrencilerimizin oyun oynayabilme ve hayal edebilme gücünü ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Biliyoruz ki her öğrencinin kendine özgü bir gelişimi vardır. Bu süreçleri akademik boyutta izlemek, yönlendirmek ve geliştirerek sonuca taşımak temel hedeflerimiz arasında olacaktır.
Sayın basın mensupları;
Boğaziçi Koleji Anadolu Lisesi, Sevgi, emek, deney ve proje temelli bir eğitim sistemini başarıyla yürütmeyi hedeflemiş ve bu doğrultuda öğretim yöntemlerini ve öğretim araçlarını çağdaş bir çizgiye taşımıştır. Eğitim ve öğretimin her kademesinde oryantasyon süreçlerini titizlikle uygulamaktayız. Öğrencilerimizi en az kendi çocuklarımız kadar seveceğiz, sevginin emek olduğu bilincini onlara aşılayacağız. 
Sayın basın mensupları;
Boğaziçi Koleji Anadolu Lisesinde öğrencilerimiz eğitimde devrim niteliğindeki 3D (üç boyutlu) sinema teknolojisi ile tanışacak, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik ve Geometri gibi dersleri eğlence ve oyunla birleştirerek kalıcı bir öğrenme süreci yaşamaktadırlar. Öğrencilerimizin etüt ve ödev programları onların günlük yaşam alanlarını daraltmayacak bir anlayışla titizlikle hazırlanmakta ve uygulanmaktadır. Ödevlendirilme süreçleri ve geri bildirimleri rehberlik koordinasyon başkanlığımızda değerlendirilmekte ve raporlandırılarak sayın velilerimizin ilgi ve bilgilerine sunulmaktadır.  3 tane PDR ve 1 tane psikologumuzla öğrencilerimizi öğrenmeye hazır, özgüvenli ve başarıyı hedefleyen yüksek bir motivasyon içerisinde tutmaktayız. İnanıyor ve umut ediyoruz ki Boğaziçi Koleji Anadolu Lisesi Manavgat'ın orta öğrenim gençliği için yeni seçenek oluşturacaktır.
Sayın basın mensupları;
Boğaziçi Koleji Anadolu Lisesi ; Öğrencilerimize düşünme ve öğrenmeyi öğretmeye odaklı; bire bir eğitim olanağı sunmaktadır. Öğrencilerimizin her birine eşit uzaklıkta olup, eşit fırsatlar sunmaktadır.Öğrencilerimizi yaşama hazır, sağlıklı, mutlu ve erdemli bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflemiştir.Eğitimde akademik başarıları hedefledik  ve etkin bir PDR hizmeti ile öğrencilerimize Üniversite seçme alternatifleri oluşturmaktayız.
Boğaziçi Koleji Anadolu Lisesi olarak öğrencilerimizi; Yeni gelişmelere açık, akıl, bilim ve teknoloji üretimine yatkın, Akıl ve bilimin aydınlığında ülkesine ve dünyaya fayda üretebilen, girişimci, demokrat, kültürlü, fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür ve erdemli nesiller olarak yetiştirilmesine ortam ve olanak sağlamak temel misyonumuzdur. 
Saygıdeğer Misafirler;
Bu duygu, heyecan ve mutlulukla Boğaziçi Koleji Anadolu Lisemizin Manavgat'a hayırlı olması en büyük arzu ve hedefimiz olacaktır. Toplantımıza katılımlarınız için her birinize saygı ve teşekkürlerimi sunarım” dedi.
Okul Müdürü A. Refik İnci de: “Manavgat’ta hedefi çok yüksek olan MANAVGAT BOĞAZİÇİ ANADOLU LİSESİ açıldı. 
Hedefi eğitim ve öğretimde sadece Manavgat’ın değil, Antalya’nın ve Türkiye’nin en iyi okullarından biri olan okul müdürlüğüne ‘tecrübeli eğitimci, ressam ve yazar Ahmet Refik İNCİ’  olarak ben tercih edildim.
Fatma DELİKKULAK ve Polat SELÇUK tarafından kurulan Manavgat Boğaziçi Anadolu Lisesi olarak, 2019-2020 eğitim öğretim yılına hızlı bir giriş yaparak Manavgat eğitim camiasında çıtayı çok yükseltmeyi hedefledik. 26 öğretmen,3 rehberlik ve 1 psikologla yola çıktık.
Manavgat’ta eğitim camiasına lider olacağına inandığım okulumuzun büyük hedefleri için heyecan ve sorumluluk duyuyorum. Her öğrencimize özel olduğunu htirecek; gelecek hayatının her alanında başarılı, saygın, vatanımızı çok seven, mutlu birey olmalarını hedefliyoruz. Mevcut 9-10-11 ve 12. Sınıf öğrencilerimizi ‘Ne çabuk geçti Boğaziçili yıllarımız’ diyecekleri lise yıllarından sonra; hayat içinde öğrenerek, üreten ve doğrudan yaşama katılan nitelikli gençler olarak mezun edip hedeflerine ulaşmalarını sağlamak en önemli amacımız.
Bu amaç her bir değer abidesini daha değerli bir abide haline getirebilmek için maneviyatlarıyla Atatürk ilke ve inkılaplarıyla bir bütün oluşturacak çağdaş aydın nesiller yetiştireceğiz.
Çok kıymetli öğrencilerimize ben ve çok kıymetli öğretmen kadromuz; ülkesine faydalı, milli ve manevi değerlerine bağlı, ailenin önemini kavrayan, müspet ilimlerle şekillenecek, Cumhuriyet değerlerinden taviz vermeyecek bireyleri yetiştirmeyi hedefledik. İddia ediyorum yıllar sonra da ‘Manavgat Boğaziçiliyim’ demenin gururunu yaşatan bizim okulumuz diyeceği bir eğitim yuvası oluşturduk.
Okulumda görev alan değerli arkadaşlarım branşlarında ve örnek davranışlarıyla kendilerini ispatlamış, çocuklarımıza temel eğitimle birlikte destekleyici ve yönlendirici eğitim verecek ekip ruhu ile başarıya odaklanmış öğretmenlerimdir.
Milli Eğitim Bakanlığı müfredatının yanı sıra,  müfredata aykırı olmayacak şekilde özel eğitim yöntemleri uygulanacak okulumuzla öğrencilerimiz için yurt içi ve yurt dışı etkinlikleri düzenleyeceğiz. Sadece test çözen ve üniversite sınavında zirveyi hedeflerken biz de kabiliyeti, yeteneği olanlara da fazlasıyla istediklerini vereceğiz. 
Kısacası; mutlu ve başarılı genç bireyler yetiştirmek en büyük hevesim, yol haritam hazır, okulum hazır, öğretmenlerim hazır.  
Böyle güzel bir okul Türkiye’mize hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Boğaziçi, Koleji, basınla, kahvaltıda, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı