Haber Detayı
01 Ağustos 2019 - Perşembe 12:33 Bu haber 2376 kez okundu
 
Böcek, “Manavgat Belediyesi’nin talepleri üzerinde çalışıyoruz”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat’a ilk resmi ziyaretini gerçekleştirerek Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ile Manavgat Belediyesi Side Ek Hizmet Binası’nda bir araya geldi. Sözen ve belediye çalışanlarına başarı dileklerini sunan Böcek, burada gazetecilerin sorduğu soru üzerine, “İlçelerden Büyükşehir’e alınan cadde, sokak, sahil ve benzerleri için hep karşı olduk, ilgili yasa ve mevzuatlar çerçevesinde üzerinde çalışıyoruz, hakkaniyetli bir tutum sergileyeceğiz, sadece Manavgat için değil tüm ilçeler için geçerli bu, arkadaşlarımız üzerinde çalışıyor, en son hali ile hazırlanan rapor benim önüme gelecek” dedi. Böcek, ziyaretten sonra muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ile bir toplantı gerçekleştirdi.
GÜNDEM Haberi
Böcek, “Manavgat Belediyesi’nin talepleri üzerinde çalışıyoruz”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya ilçelerine yönelik sürdürdüğü ziyaretler kapsamında Manavgat’a geldi. Manavgat Belediyesi Side Ek Hizmet Binası’nda Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ile bir araya gelen Böcek burada basın mensuplarının da sorularını cevapladı. Ziyarette ASAT Genel Müdürü Av. İbrahim Kurt ve Antalya Büyükşehir Belediyesi başkan yardımcıları, daire başkanları, Büyükşehir Meclis üyeleri, Manavgat Belediye Meclis üyeleri, CHP Manavgat İlçe Başkanı Av. Aliye Coşkun, İyi Parti Manavgat İlçe Başkanı Hatice Avcı ve CHP ilçe örgütü yöneticileri hazır bulundu.

Ben sen yok biz varız diyerek yola çıktıklarını hatırlatan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, hangi partiden belediye başkanı olursa olsun Antalya’nın 19 ilçesini de ziyaret ettiklerini ifade ederek, “İlk Alanya’dan başladık, Milliyetçi Hareket Partisi’nden seçilen arkadaşımızı ziyaret ettik. Daha sonra tabi ilçenin bütün kanaat önderleri, sivil toplum örgütleri ve aynı zamanda muhtarlarımızla buluştuk. Sonra aynı toplantıları Kemer, Demokratik Sol Parti’den kazanmıştı, sonra Kaş’a geçtik, Ak Parti’den kazanan arkadaşa, sonra Demre İyi Parti, Demre bizim Mustafa Yiğit Cumhuriyet Halk Partili derken sırasıyla bütün belediyelerimizde sırasıyla bütün toplantılarımızı yapıyoruz. Kimseyi ötekileştirmeden doğru olanları yapıyoruz. Gittiğimiz yerlere yalnız gitmiyoruz. Çalışma arkadaşlarımızı götürüyoruz, yanımıza partimizin ilçe başkanlarını alıyorum aynı zamanda genel sekreterimi, genel sekreter yardımcılarımı, daire başkanımı, ASAT Genel Müdürümü aynı zamanda Büyükşehir Meclis üyesi arkadaşlarımla beraber gittiğimiz her ilçesinin sorunlarını muhtarlarımız ve aynı zamanda sivil toplum örgütlerinin sorunlarını da masaya yatırıyoruz. 5 yıl canla başla çalışacağımızı söylüyoruz ve kimseyi ötekileştirmeden çalışmalarımızı yapıyoruz. Aynı azim ve kararlılıkla da devam ediyoruz” diye konuştu.

Manavgat’ın yıllardır Şükrü Sözen tarafından yönetildiğini ifade eden Böcek, “Bugün de dayı yeğen ziyareti yapıyoruz. Manavgat bizim kendi belediyemiz, yıllardır da emeği var. Başta sevgili Şükrü Sözen ve bütün çalışanlara bir kez daha başarı dileklerimi iletiyorum. Biz birlikte yaparız diyorum” dedi.

ONLARA BURADAN EKMEK ÇIKMAZ

Böcek’in Manavgat ziyareti nedeniyle onur ve gurur duyduklarını ifade eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Hayalimiz buydu Antalya Büyükşehir Belediyesi ile beraber müşterek çalışmanın güç birlikteliği içerisinde çalışmanın, birbirimizi dinleyerek çalışmanın daha başarı getireceğini, büyük Antalya ölçeğinde söylemiştik. Sizinle o anlayışın oturacağını, oturduğunu, oturmaya başladığını gördük. Siz üst ölçektesiniz, ilçelerimiz ve bizlerin kent halkının beklediği ölçekte işleri yapabilmemiz için Büyükşehir’in koordineli bir çalışmasına ihtiyacımız var. Manavgat halkı da bu anlamda sizi takdir ediyor ve seviyor da. Beklenti hakikaten çok büyük” diye konuştu.

Menderes Türel’in göreve geldiği zaman Büyükşehir Yasasının da yürürlüğe girdini hatırlatan Sözen, “Biz bütün birimlerle beraber Büyükşehir’in yükünü çektik, sorumluluğunu aldık, sistemin oturması anlamında zaman ihtiyacı vardı, kendi ölçeğimizde destek olduğumuz kanaatindeyim. Şimdi de sizlerin büyük ölçekte büyük Antalya için sisteminizi kurabilmeniz, çalışma anlayışınızı oturtabilmeniz için bir zamana ihtiyacınızın olduğunu, bu yapılandırmaya başladığınızı ifade etmeye çalışıyoruz. Zaman gerekiyor buna da. Manavgat Belediyesi de yine önceden olduğu gibi beraber çalışma anlayışına inandığı için kendine düşeni, büyükşehir nezdinde ve Manavgat ölçeğinde yapıyor” diye konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Manavgat ziyaretinin gecikmesi ile ilgili olarak bazı kesimlerin küskünlük dedikodusu çıkardığını ifade eden Sözen, “Bir dönemdir sizin bu ziyaretinizin gecikmesini farklı yorumlarla toplumla lanse ettirmeye çalışan bir kesim var. Şükrü Başkan Muhittin Başkan küskünmüş vesaire, aynı şekilde bir televizyon programımız oldu orada da bunu söyledim. Bizim çalışma anlayışımızda birbirimize olan, görev inancımız itibariyle asla bir çelişkimizin olmayacağını mutlaka bir hazırlık sürecinin ardından geleceğinizi ifade ettim. Bugün de gelişiniz bu heyecanın başlangıcı oldu. Teşekkür ediyorum, hoş geldiniz sefa getirdiniz” dedi.

Sözen’in küskünlük ifadesi üzerine Böcek, “Zaten telefon trafiğimiz hep vardır. Görüşmelerimizi konuşmalarımızı yaparız. Onun için bu şekilde konuşanlara buradan ekmek çıkmaz” dedi.

MANAVGAT’TAN ALINAN CADDE, SAHİL VE OYMAPINAR BARAJI İADE EDİLECEK Mİ?

Konyaaltı Belediyesi başkanlığı yaptığı dönemde, Konyaaltı’nın cadde ve sahillerinin de Büyükşehir tarafından alındığına dikkat çeken Böcek, “Biz cadde sokaklar için hep karşı geldik. Bizim de canımız yandı biliyorsunuz. Bizim Konyaaltı’nda da caddelerimiz sokaklarımız alındı. Alanya içinde geçerli bu söylediğim, siyaset gözetmeden bunu yapacağımızı söyledim. Bunların altlıkları oluşuyor, bir taraftan tabela vergi, bir taraftan bakım konuşuyoruz bunları, konuşacağız. Oymapınar’la ilgili konuşmadık ancak şu var, yasayla yönetmelik, mevzuatlarla ilgili devlette devamlılık var. Ancak bizim meclis ve yetki alanımızda olan konu varsa düşünürüz. Biz haksızlığa uğramış belediyelerimiz, vatandaşlarımızla ilgili konuları hepsini toparlıyoruz şu anda. Yani bugüne kadar bunlar yasa yönetmenlik içerisinde, mevzuat çerçevesinde verilmiştir, alınmıştır. Protokol yapılmıştır bunların hepsini inceliyoruz. Her şey oluştuğunda en son bana gelecek, bende arkadaşlarımızın ve aynı zamanda ilçe belediye başkanı arkadaşımızın talebi doğrultusunda hem hakkaniyet içerisinde hem vicdan sahibi insanlarız yani biz burada birinci dereceden ilgilisi Manavgat Belediyesidir, Manavgat Belediyesi ile ilgili talepler masaya yatırılmış sonuca varınca bana getirilecek arkadaşlar. Bir burası için değil bütün ilçelerimiz için geçerli” diye konuştu.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise konuyla ilgili olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimleri ile görüşme halinde olduklarını ifade ederek, “Her zaman başkanımız herkese adil eşit yaklaşacağını ifade etti ama gönlünde Manavgat’ın yerinin de farklı olduğu bir özel, Manavgat’a bir imtiyaz sağlayacağını da gönülden inanıyoruz. Cansel Tuncer hanımla biz ekiplerimiz karşılıklı bir araya geldik. Geçmiş dönemden tıkanan konuları, çözüm bekleyen konuları Sayın Böcek’e aktarılmak üzere arz ettik. Arkadaşlarımızla bir mesafe katettik. Şu anda onun üzerinde, bu dosya üzerinde Cansel hanım kontrolünde devam ediyor. Kısa zaman içinde tekrar aynı ölçekte bir araya geleceğimizi konuşuyoruz” dedi.

BORÇ EDEBİYATI YAPMIYORUM

Antalya için hayata geçirmeyi düşündükleri projeleri planladıklarını 2 projeyi de 90 günde tamamlayacaklarını söyleyen Böcek, “Antalya’mızda seçime doğru ben hiç ihale yapmadım. Son 5 ay, 3 ay kala ihaleler yapılmış. Siyaseten oy almayla ilgili yapılmış bunlar. Alanyalıların oyunu almak için Alanyaspor için, 5 yılda neden yapmadınız. Alanyaspor hepimizin gururu, Antalyasporumuz da öyle. Manavgat her yeri biz beraber görüyoruz ama mesela Serik’ten geliyorum şimdi. Orada muhtarlarımızla toplantılarımız vardı. Orada da dediler ki kültür merkezi seçime giderken kültür merkezi temeli atıyorlar yüzde 4’ü tamamlanmış daha. 100 milyon lira. Ben seçimlere girerken 3 milyar 500 milyon lira borç var diye Manavgat’ta da konuştum. 6 milyar 206 milyon lira borç var. Borç edebiyatı da yapmayacağımı çok net söylüyorum. Öncelikli hedeflerimiz var azim ve kararlılıkla gidiyoruz. Yapmamız gerekenleri kısa, orta vadede planladık, yapmamız gereken projelerimiz var Antalya’da, 2 projeyi 90 günde tamamlayacağız buna benzer önümüzde takvimimiz içerisinde çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

Böcek ziyareti nedeniyle Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e ‘Kırk yıl hatırı olsun’ dileği ile kahve takımı hediye etti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve beraberindekilerle birlikte daha sonra Manavgatlı muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ile bir toplantı yapmak üzere Manavgat Belediyesi Side Ek Hizmet Binasından ayrıldı. Toplantı basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Böcek,, “Manavgat, Belediyesi’nin, talepleri, üzerinde, çalışıyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı