Haber Detayı
02 Ağustos 2019 - Cuma 10:33 Bu haber 3330 kez okundu
 
Böcek, “5 yıl beklemeyeceğiz”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat ziyareti kapsamında bir araya geldiği muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinin sorun ve taleplerini dinledi. Üreticilerin talebi olan soğuk hava depolarının Antalya’nın tüm ilçelerine yapacaklarını ifade eden Böcek, “Bu çalışmaları yapmak içinde 5 seneyi beklemeyeceğiz” dedi.
SİYASET Haberi
Böcek, “5 yıl beklemeyeceğiz”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat programı kapsamında Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ile birlikte muhtarlar ve STK temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda mahallelerinin eksikleri ile ilgili taleplerini anlatan muhtarlar ağırlıklı olarak alt yapı, yol, su, kanalizasyon gibi sorunları dile getirdi. Kanalizasyon olmadığı için sıkıntı yaşadıklarını dile getiren muhtarlar vidanjör talebinde bulundu. Muhtarların bu talebinde haklı olduğunu söyleyen Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Köylerimizin 90’nında alt yapı kanalizasyon hattı yok. Foseptikle sorunları çözüyorlar. Bu nedenle sürekli taşıyor. Ben Manavgat belediyemizde bu hizmeti ücretsiz yapmak için iki tane vidanjör alma talimatı verdim. Büyükşehirde iki vidanjör sağlarsa dört vidanjörle kanalizasyon hatlarımız yapılana kadar mahallelerimize bu hizmeti ücretsiz yapabiliriz” dedi. Başkan Böcek de Büyükşehir Belediyesi olarak vidanjör sağlamak suretiyle vatandaşın sorununun çözümü noktasında Manavgat belediyesi ile iş birliği yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

5 YIL BEKLEMEYECEĞİZ

Muhtarların alt yapı, kanalizasyon, yol, imar gibi konulardaki taleplerini dinleyen Başkan Böcek, kanalizasyonla ilgili dünya bankasından onay beklendiğini söyledi. Başkan Böcek imarla ilgili sorunların çözümü noktasında ise “Vatandaşların babadan, dededen kalan yerlerini planlayacağız” açıklamasını yaptı. Başkan Böcek, muhtarlardan gelen asfalt talepleri ile ilgili olaraksa asfaltla ilgili 2019 yılı çalışma programının hazır olduğunu belirtti. Başkan Böcek, 2020 -2021 yıllarında alt yapısı tamamlanmış yerlerde sıcak asfalt çalışmalarının olacağını belirtti. Başkan Böcek Manavgatlı üreticilerin canlı hayvan pazarı, hal kompleksi ve soğuk hava deposu taleplerini de dinleyerek, “Kırsaldan kalkınmayla ilgili olarak özellikle soğuk hava deposu gibi ihtiyaçları bütün ilçelerimizde yapacağız. Bu çalışmaları yapmak içinde 5 seneyi beklemeyeceğiz” dedi.

KAYMAKAM YİĞİT’E ZİYARET

Başkan Böcek programını Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit'i ziyaret ederek noktaladı. Başkan Böcek ve Kaymakam Yiğit Manavgat’ın sorunları ve ihtiyaçları üzerine fikir alış verişinde bulundu. Başkan Böcek, ziyaretin anısına Kaymakam Yiğit’e kahve takımı hediye etti.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Böcek,, “5, yıl, beklemeyeceğiz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı