Haber Detayı
12 Haziran 2017 - Pazartesi 09:52 Bu haber 2283 kez okundu
 
Bekiroğlu, “FETÖ istikametten saptı”
Önder İmam Hatipliler Derneği Manavgat Şubesi’nin düzenlediği iftar programına katılmak üzere Manavgat’a gelen Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, Müslümanlar olarak İslam’ın anayolu üzerinde gitmek durumunda olduklarını, bu yoldan saptıkları zaman FETÖ gibi yanlış yollara düşülebileceğini belirterek, “İşte imam hatipler bu açıdan çok önemli, istikamet üzeri olmak açısından çok önemli, sapmamak ve saptırmamak açısından çok önemli” dedi. Bekiroğlu, dünyada İmam Hatip’lere ilginin giderek arttığını da ifade ederek, “Bu modelin İslam dünyasında da uygulanmasını arzu ediyorlar” diye konuştu.
YAŞAM Haberi
Bekiroğlu, “FETÖ istikametten saptı”

Önder İmam Hatipliler Derneği Manavgat Şubesi’nin düzenlediği iftar programına katılmak üzere Manavgat’a gelen Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, Müslümanlar olarak İslam’ın anayolu üzerinde gitmek durumunda olduklarını, bu yoldan saptıkları zaman FETÖ gibi yanlış yollara düşülebileceğini belirterek, “İşte imam hatipler bu açıdan çok önemli, istikamet üzeri olmak açısından çok önemli, sapmamak ve saptırmamak açısından çok önemli” dedi. Bekiroğlu, dünyada İmam Hatip’lere ilginin giderek arttığını da ifade ederek, “Bu modelin İslam dünyasında da uygulanmasını arzu ediyorlar” diye konuştu.

Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, derneğin Manavgat Şubesi’nin davetlisi olarak iftar programına katılmak üzere Manavgat’a geldi. Düzenlenen iftar programında konuşma yapan Bekiroğlu, İmam Hatiplerin büyük bir aile olduğuna vurgu yaparak, “28 Şubatları yaşadık, 15 Temmuz gibi talihsizlikleri yaşadık. Ama bütün olumsuzluklara rağmen bugün İmam Hatipliler, İmam Hatiplilere gönül verenler, bu ruha bu anlayışa sahip olanlar Türkiye de artık büyük bir aile ve büyük bir kardeşler topluluğunu oluşturmaktadırlar. Şuanda Türkiye de İmam Hatip öğrenci sayımız 1 milyon 300 bini aştı” dedi.

28 Şubat sürecinde İmam Hatipliler sayısının 60 bine kadar düştüğünü ifade eden Bekiroğlu, “Ama biz sadece sayıya bakan, kalabalıklara bakan insanlar değiliz. Sayıyla birlikte kaliteyi önemseyen ve gençlerimizin en iyi şekilde yetişmelerini önemseyen insanlarız. İlçemizin bir İmam Hatip Ortaokulunda orda çocuklarımızla beraber olduk. Daha 6. 7. Sınıftayken hafızlığını yapan çocuklarımızı gördük. Sosyal faaliyetlerde insanlara yardımcı olmada, sınıf arkadaşlarına yardımcı olmada öncülük yapan kızlarımızı gördük. Gerçekten çok mutlu olduk. Manavgat’ın epeyce kenarında kalmış bir beldemizde oradaki öğrencilerimizin gayretini gördük ve bundan çok mutluluk duyduk” dedi.

İMAM HATİP DÜNYADA MODEL

Manavgat’ta gördükleri hizmetlerin Türkiye’nin her yerinde artarak devam ettiğine işaret eden Bekiroğlu, “Büyük bir aileyiz ve İmam Hatip meselesi artık sadece Türkiye ile ilgili bir mesele değildir. İmam Hatip meselesi artık dünyada konuşulan bir model” dedi.

Yurt dışında çeşitli etkinliklere katılacaklarını ifade eden Bekiroğlu, bu yerlerde İmam Hatiplerin olduğunu ifade ederek, “Önümüzdeki hafta Gümülcine’deki imam hatibimizde iftar yapacağız. Gümülcine de ve Orta Asya’da var, Balkanlar’da var, Afrika’nın bazı ülkelerinde artık imam hatip okullarımız var. Ve bir şey daha anlatayım. Üç gün önce Türkiye’nin alimleriyle birlikte yaklaşık 400 alimle birlikte bir iftara katıldık. O iftarda aynı masanın etrafında Suriye’den, Afrika’dan ve İngiltere’den gelmiş olan alim kardeşlerimiz, hocalarımız vardı. Bana sordukları imam hatip modeliydi, imam hatip modelini biliyorlar, duyuyorlar, araştırıyorlar ve bu modelin İslam dünyasında da uygulanmasını arzu ediyorlar. Tabi burada sayın cumhurbaşkanımızın imam hatip mezunu olmasının da çok ciddi bir katkısı var. İmam hatip mezunu olan bir kişinin cumhurbaşkanı olması ayrıca onların dikkatini çekiyor. O yüzden bu modeli dünyada herkes araştırıyor, merak ediyor, kendi ülkelerine uygulamaya gayret ediyorlar” diye konuştu.

Yarına çıkıp çıkmayacağını kimsenin bilemeyeceğini ifade eden Halit Bekiroğlu, dünyanın bir imtihan yeri olduğunu bu imtihan noktasında herkesin kendine düşen rolü oynayacağını ve rolünün sorumluluğunu yerine getireceğini belirterek, “Kimimiz veli olarak bu imtihanın hakkını verir anne- baba olarak çocuğumuzu en iyi nasıl yetiştirebiliriz diyerek bu imtihanın hakkını veririz. Kimimiz öğretmen olarak, idareci olarak, sivil toplum kuruluşunda gören alan biri olarak, kimimiz bu işlere maddi-manevi olarak destek verenler olarak imtihanımızı en iyi nasıl verebiliriz bu şuurda hareket edelim. Bizim kurtuluşumuz gençlerde, kurtuluşumuz gençlerimizin eğitiminde, onların iyi bir şekilde yetişmesine. Bizim sıkça kullandığımız iki sloganımız var birincisi ‘Nitelikli yenilik’ bu sloganı geçen yıl altını çize çize vurgulamıştık. Yaptığımız her işi nitelikli yapmak zorundayız ve sürekli kendimizi yenilemek zorundayız. Kendisini yenilemesi gereken sadece gençler değil, büyüklerimiz, burada amcalarımız, teyzelerimizde var. Hepimiz kendimizi yenilemek zorundayız çünkü biz peygamberimizin ‘beşikten mezara kadar ilim öğreniniz’ emrine inanmış insanlarız. Büyük küçük demeden her birimiz kendimizi sürekli yenileme çabasında olmalıyız. Bugün ne yapabilirim? Bugün ne öğrene bilirim? İnsanlara nasıl faydalı olabilirim? Diye hareket etmek durumundayız” diye konuştu.

FETÖ YOLDAN SAPTI

Önder İmam Hatipliler Derneği olarak ikinci sloganlarının ‘İstikamet Üzere’ olduğunu belirterek, “İstikamet üzere demek İslam’ın anayolundan, ana prensiplerinden sapmamak demek. Tarihte büyüklerimizin yaşamış oldukları ana çizgiden sapmamak demek. İnsanız hatamız olabilir bazen bir şeyi yanlış anlamış olabiliriz. Ama en önemlisi anayoldan sapmamak, zaman zaman şerit değiştirebilirsiniz, yavaş gidebilirsiniz, hızlı gidebilirsiniz ama hedefe ulaşmak istiyorsanız anayoldan sapmamanız gerekir” diye konuştu.

15 Temmuz’da yaşanan problemin istikamet problemi olduğunu ifade eden Bekiroğlu, “Maalesef yanlış anlayışa sahip FETÖ ekibi yanlış bir anlayışla İslam’ın anayolundan saparak hem kendilerine hem ülkemize zarar verdiler. En önemlisi anayolumuzdan sapmamamız, doğru şekilde hedefe varmak için çaba göstermemizdir. İşte imam hatipler bu açıdan çok önemli, istikamet üzeri olmak açısından çok önemli, sapmamak ve saptırmamak açısından çok önemli inşallah sizlerin ve bizlerin desteği ile el birliğiyle bugün buluştuğumuz gibi her biriniz imam hatipli gençlerimize, çocuklarımıza elimizden geldiğince yardımcı olalım” dedi.

İmam Hatipli olmayan çocukları da baş tacı ettiklerini vurgulayan Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, “Onlarda bizim çocuklarımız onlarında aynı şekilde başarını olmasını istiyoruz. Ama biz imam hatip derneği olduğumuz için bizim çalışmamız imam hatipliler ve bu çalışma alanımızda en iyisini, en güzelini, en kalitelisini yapmak çabası içerisindeyiz” dedi.

UMUDUNUZU ASLA KAYBETMEYİN

İslam dünyasının sıkıntı içinde olduğunu bildiklerini, son olarak da Katar ile ilgili bir sıkıntının yaşandığını aktaran Bekiroğlu, “Bu sıkıntılar yaşanabilir, Rabbim bize kaldıramayacağımız bir imtihanla imtihan etmesin, zaten etmez. Ama zorlanabiliriz dönem dönem, benim sizden istirhamım şu, hiçbir zaman umudumuzu kaybetmeyelim, hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayalım. Yaşadığımız olumsuzluklara rağmen şuna inanalım ki Müslümanlar galip gelecek ve Allah nurunu tamamlayacak çünkü bunu bize Kur’an’da vaat ediyor. Kesinlikle moral bozukluğuna düşmeyelim, birbirimizin canını sıkacak yorumlar yapmayalım, sabırla kararlı bir şekilde hizmetlerimize devam edelim. Her şey rabbimizin elinde o ne derse o olur. Bize gayret etmek düşer sonuçta rabbimizin elinde ve Allah’ın izniyle Müslümanlar sonuca da ulaşacak, dünya çapında da yeni bir medeniyetin Allah’ın izniyle kurucusu olacaklar. Buna bütün benliğinizle inanmanızı isterim” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bekiroğlu,, “FETÖ, istikametten, saptı”,
Yorumlar
Haber Yazılımı