Haber Detayı
17 Haziran 2019 - Pazartesi 17:35 Bu haber 2263 kez okundu
 
BBP’de Alkan’a güvenoyu
29 Ocak 2019 tarihinde Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Merkezi tarafından Manavgat İlçe Başkanlığına atanan Mesut Alkan, ilçe binasında düzenlenen genel kurulda güven tazeleyerek yeniden ilçe başkanı seçildi. Kendisine güven duyan partililere teşekkür eden Alkan, “Allah bizleri vatan için, bayrak için, millet için çıktığımız bu yolda mahcup etmesin. Hayırlı hizmetler yapabilmeyi nasip etsin” dedi.
YAŞAM Haberi
BBP’de Alkan’a güvenoyu

 

29 Ocak 2019 tarihinde Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Merkezi tarafından Manavgat İlçe Başkanlığına atanan Mesut Alkan, ilçe binasında düzenlenen genel kurulda güven tazeleyerek yeniden ilçe başkanı seçildi. Kendisine güven duyan partililere teşekkür eden Alkan, “Allah bizleri vatan için, bayrak için, millet için çıktığımız bu yolda mahcup etmesin. Hayırlı hizmetler yapabilmeyi nasip etsin” dedi.

Manavgat’ta 06 Şubat 2019 tarihinde yeniden kurulan BBP Manavgat İlçe Teşkilatı, 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. BBP Genel Merkezi tarafından atanan ilçe başkanı Mesut Alkan tek liste halinde girdiği seçimlerde partililerden güvenoyu alarak yeninden başkan seçildi. Alkan’ın oluşturduğu yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluşuyor; Mehmet Sait Özaydın, İlhan Açar, Ramazan Özer, Mustafa Yiğit, Zafer Ertaş, Abdullah Eser.

BBP ilçe binasında gerçekleştirilen genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Kur’an tilavetinin okunmasının ardından ilçe başkanı Mesut Alkan parti faaliyet raporunu okudu.

Parti ilçe teşkilatının yeninden kurulmasından bu yana geçen 5 aylık sürede yaptıkları faaliyetler hakkında partililere bilgi veren Alkan, resmi kurum ve kuruluşlar ile STK’lara ziyaretler gerçekleştirdiklerini ve bu arada merhum parti genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu için Külliye Camiinde mevlit okuttuklarını söyledi.

Yeni yönetimle partiyi ve davalarını Manavgat’ta yüceltme gayreti içinde olacaklarını ifade eden Alkan, “Şehit liderimizin bizlere bıraktığı emanete sahip çıkmak bizlerin öncelikli görevidir. Büyük Birlik Partisi bizlere şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun emanet ettiği Türkiye sevdalılarının Türkiye aşıklarının bir hareketidir. Büyük Birlik Partisi Türkiye’nin ve Türk İslam coğrafyasının temel harcıdır. Büyük Birlik Partisi’nin bir örneğini bize kimse gösteremez. Geçmişe baktığımızda 26 senelik bir siyasi partiyiz ve bu güne kadar, devlet yardımı almadan 26 sene ayakta duran bir parti göstermeniz mümkün değildir. BBP milletin gönlünde hep taht kurmuştur. Gönüllerin partisi olmuştur. Kime sorarsanız sorun BBP’nin temizliğinden, dürüstlüğünden, dik duruşundan bahseder. Ama biz bu sefer, dik duruşumuzun sandığa yansımasını istiyoruz. Biz hep mazlumdan yana, hak ve adaletten yana olduk. Diğer siyasi partilere eleştirilerimizde bile ölçülü olduk. Hep ölçülü bir muhalefet yaptık. Hiçbir kavga içinde olmadık. Bu güne kadar doğru kimden gelirse yanında durmayı yanlış da kimden gelirse gelsin karşısında durmayı bilmişizdir” diye konuştu.

Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğine dikkat çeken Alkan, “Hem içeriden hem dışarıdan ülkemiz üzerine türlü oyunlar oynanmaktadır 15 Temmuz FETO darbe girişimiyle ülkemizi bölmeye yeltenen hainler, başta Amerika olmak üzere bugün baktığımızda siyasi yollarla bu kirli emellerine ulaşmaya çalışmaktadırlar ama Türk milleti her şeyin farkındadır bunların oyunlarına asla gelmeyecektir. Güçlü bir Türkiye için Bir olma zamanıdır. Büyük Birlik Partisi her zaman olduğu gibi ülkesinin, milletinin, devletinin daima yanındadır” diye konuştu.

Alkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Milletimizin içinden geçtiği bu kritik süreçte Türk milletine umut verecek, varlığını milletinin değerlerine teslim etmiş, gerektiğinde milleti için kurban olmayı göze almış bir nesil olarak, bir kuşak olarak biz varız, buradayız. Milletimiz adına haritalar çizenler, ecdadın bize emanet ettiği bu toprakların üzerinde yeni sınırlar hayal edenler, yeni Sevr belgelerini bize dayatacaklarını düşünenler; siz hayallerinizle yaşayın. Size hayallerinizi bile zindan ederiz. Kan dökmeyi seven bir millet değiliz ama söz konusu vatan ise dünyanın şah damarını keseriz”

Seçime tek liste halinde giren Mesut Alkan yeniden ilçe başkanlığı görevine seçilirken, partililere yaptığı teşekkür konuşmasında da şunları söyledi: “Gerçekleştirdiğimiz BBP Manavgat İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongremizde göstermiş oldukları teveccühle şahsımı ve yönetim kurulumuzu, Merhum Şehit Liderimizin emaneti olan partimizde yeniden bu onurlu görevlere layık görerek seçen tüm delegelerimizi ve katılımcılarımızı en kalbi duygularımla selamlıyor, şükranlarımı sunuyorum.

Makam ve mevkiler gelip geçicidir. Asıl olan ise göreviniz süresince temsil etmiş olduğunuz kurum ve bireylerin sizlere yüklemiş olduğu sorumlulukların bilinciyle hareket etmek ve Halka Hizmet Hakka Hizmet İlkesiyle bulunduğunuz makamlara bir değer katabilmektir. Makamlar olmasa dahi her platformda mücadele etmeye devam edebilmektir.

Manavgat için yapılması gereken ne varsa gece-gündüz demeden koşacak, gerektiğinde yöneticilerle halkımız arasında köprü olacağız. Sorunları çözüme kavuşturmak için elimizden geleni yapacağız”

Kaynak: Editör:
Etiketler: BBP’de, Alkan’a, güvenoyu,
Yorumlar
Haber Yazılımı