Haber Detayı
18 Haziran 2018 - Pazartesi 09:58 Bu haber 3592 kez okundu
 
Bayramlaşmada birlik, beraberlik vurgusu
Ramazan Bayramı nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi’nde resmi bayramlaşma töreni gerçekleştirildi. Saat 10:30’da başlayan bayramlaşma töreninde başta Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit olmak üzere tüm konuşmacılar birlik ve beraberlik vurgusunda bulundu. Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ise trafik kurallarına uyulması gerektiğinin altını çizerek yaşanan kazaların kul hakkına da girdiğini söyledi.
YAŞAM Haberi
Bayramlaşmada birlik, beraberlik vurgusu

Ramazan Bayramı resmi bayramlaşma töreni Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Bayramlaşmaya Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Mehmet Günal, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Çolaklı Jandarma Eğitim Kampı Komutanı Albay Enver Sungur, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının amir ve müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri katıldı.

Saat 10:30’da başlayan bayramlaşmada konuşan Manavgat Kaymakamı Dr Mustafa Yiğit, birlik ve beraberlik vurgusunda bulunarak, “Bugün Rahmet ayı olan Ramazan’ın bitiminde Ramazan Bayramı’nı kutluyoruz. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtulma olan bu aya ulaştırdığı için Cenabı Allah’a şükrediyoruz. Bundan sonra da yine aynı şekilde nice bayramlara hep birlikte beraber huzur içinde ulaşmamızı Cenabı Haktan niyaz ediyorum. Bir huzur ayıdır aslında Ramazan, bir gelenektir aynı zamanda, bir maneviyattır bunu yaşamak gerekir. Niçin yaşamak gerekir, bir sabır testidir aynı zamanda. Bir taraftan dünyanın dört bir yanında problem çeken, sıkıntı çeken, açlık çeken insanların derdini bir anlamda paylaşmaktır Ramazan. Bizde bu Ramazan’a eriştiğimiz için mutluyuz, bunun akabinde yaşanan bayramın bütün ülkemizde birliğe, beraberliğe, kardeşliğe vesile olmasını diliyorum yüce Mevla’mdan ve bütün dünyaya Türk, İslam Alemine hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Kaymakam Yiğit’in ardından konuşan Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ise trafik kazalarına dikkat çekerek sürücülerin trafik kurallarına rivayet etmesini istedi. Aydın konuşmasının devamında şöyle konuştu, “Ramazan ayı başı bereket, ortası mağfiret, sonu da cehennem azabından kurtuluş olan ayımız. Şükürler olsun ki hem Kadir gecemizi kutladık, Allah inşallah dualarımızı kabul etmiştir hem de bayramımıza kavuştuk. Tabi ki her bayramda burada bir araya geliyoruz. Ülkemizde veyahut dünyamızda çok üzücü olaylar oldu, bunları daha öncede konuşmuştuk. Şükürler olsun trafik kazaları haricinde, benim de 3 tane yakınım 2 gün önce rahmetli oldu. Tabi trafik kurallarına uymak lazım, kul hakkıdır. Ama maalesef bu yoğun trafikte çok dikkat edemiyoruz, bu kazalar oluyor, takdiri ilahi diyoruz ama dikkatli olmak lazım. Diğer taraftan baktığımızda ülkemizde barış, huzur, birlik beraberlik var, Ramazan ayı öyle bereketli bir ay ki, öyle huzur dolu bir ay ki, gayet rahat bir şekilde seçime de gidiyoruz. İnşallah 24 Haziran’da da demokrasi bayramıdır, bu seçim devletimize milletimize ve tüm ümmete faydalı bir seçim olur”

Bayramlaşmalarda halkın katılımının az olduğuna dikkat çeken MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal ise konuşmasında, “Bayramlarda toplanıyoruz ama protokol toplanıyor, bayramlaşma da daha fazla toplanabilirsek bayram ruhuna daha uygun olur. Birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımızın olduğu günlerdeyiz. İnşallah en kötü günümüz böyle olur diyoruz ama bir taraftan trafiğin dışında bir şey yok ama şehit haberlerimiz geliyor. Kandil’de ve yurt içinde operasyonlar devam ediyor. İnşallah bunların üstesinden geliriz ama onun üstesinden gelmek için bugün olduğu gibi bütün kurumlarımızla, bütün partilerimizle, bütün vatandaşlarımızla beraber olmamız lazım. İnşallah seçim süreci bittikten sonra hepimizin ülkemizin geleceği için, dünyada hak ettiği yeri alması için hep beraber çalışmaya devam edeceğiz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın daha da artırsın diliyorum” dedi.

Günal’ın ardından konuşan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise, “Manavgat’ta yaşayan tüm hemşerilerimizin bayramını kutluyorum. Dini bayramlarımız bizleri bir araya getiren dini duygularımızın üst ölçekte olduğu zamanlar. Bu bayramların birbirimize karşı hoşgörülü olmayı, birbirimize karşı daha sevgi içerisinde olmayı, birbirimizi sevmeyi ve kabullenmeyi pekiştirdiği dönemler olmasını temenni ediyorum. Bayramımızdan sonra da ülkemizin daha keyifli ve daha huzurlu süreli yakalamasını temenni ederim” diye konuştu.

14 Haziran’da Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 179. yılının kutlandığını hatırlatan Jandarma Eğitim Kampı Komutanı Albay Enver Sungur ise konuşmasında “İnşallah Allah jandarma teşkilatına nice seneler bu vatana hizmet etme şansı tanır. Kurulduğu günden bu yana nice şehitleri, gazileri bu vatan için feda eden jandarma teşkilatının da 179. yılını da bu vesile ile kutluyorum. Ramazan bayramınızı da en içten duygularla kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bayramlaşmada, birlik,, beraberlik, vurgusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı