Haber Detayı
13 Ağustos 2020 - Perşembe 14:37 Bu haber 4099 kez okundu
 
Bayraktar; 'Salçalık domates üreticileri çözüm bekliyor'
Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, fiyatlarda yaşanan düşüş nedeniyle salçalık domates üreten mağdur olduğunu belirterek, “İlerleyen günlerde hasadın yoğunlaşmasıyla sorun daha da artacaktır. Bu soruna çözüm bulunmalıdır” diye konuştu.
EKONOMİ Haberi
Bayraktar; 'Salçalık domates üreticileri çözüm bekliyor'

Bayraktar, bazı salça fabrikalarının sözleşme hükümlerine aykırı davranarak üreticileri zor durumda bıraktıklarını bildirdi. Bazı fabrikaların sözleşme yaptıkları üreticilerden, taahhüt ettikleri miktardan daha az ve daha düşük fiyata ürün aldıklarını belirten Bayraktar şunları söyledi:
 “Fabrikalar üreticilerimizin emeğini yok saymaktadır. Bu tavır salçalık domates fiyatlarının 30 kuruşa kadar gerilemesine neden olmuştur. Fabrikalar sözleşmenin gereğini yerine getirmeli, üreticiyi mağdur etmemelidir. Üreticimiz fabrikaların insafına bırakılmamalı, Ziraat Odalarımız ve Tarım ve Orman İl-İlçe Müdürlükleri’ne sözleşmelere uyumu denetleme yetkisi verilmelidir.”
Bayraktar, salçalık domates üreticisi çiftçilerin sorunlarını Tarım ve Orman Bakanlığı’na ilettiklerini, acilen çözüm beklediklerini vurguladı.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Bayraktar;, 'Salçalık, domates, üreticileri, çözüm, bekliyor',
Yorumlar
Haber Yazılımı