Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 18:54 Bu haber 3394 kez okundu
 
Bayan Spor Ayakkabı
Spor ayakkabılar, her sezonda rahat ve konforlu olması ile tercih edilen bir ayakkabı tarzıdır. Bayanlar topuklu ayakkabıları tarz ve şık olması ile tercih etse de rahatlığı ön planda tutan bayanlar için spor ayakkabılar vazgeçilmezdir.
SPOR Haberi
Bayan Spor Ayakkabı

 

Spor ayakkabılar, her sezonda rahat ve konforlu olması ile tercih edilen bir ayakkabı tarzıdır. Bayanlar topuklu ayakkabıları tarzve şık olması ile tercih etse de rahatlığı ön planda tutan bayanlar için spor ayakkabılar vazgeçilmezdir. Spor ayakkabılar, her tarz kıyafetler ile kombin yapabilmekte imkân tanır. İster bir pantolonla ister bir etekle ya da bir elbise ile giyildiğinde hoş bir şıklık yaratır. Son dönemlerde spor şıklık her yaş grubunda kullanılmaya başlandı. Önceleri sadece gençler tarafından rağbet edilen spor ayakkabılar, günümüzde her yaşa uygun modellere sahip oldu. Bahar aylarının müjdecisi olan beyaz spor ayakkabıları oldukça revaçtadır. Bayan spor ayakkabı çeşitleri hem rahat hem de her tarz kıyafetlerle kombin etmeye uygundur.

Bayan Spor Ayakkabı Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Günlük ayakkabı seçimi yaparken, ayağa tam oturan topuk kısmı yumuşak olanlar tercih edilmelidir. Alacağınız ayakkabının esnek ve hafif olması da önemli bir unsurdur. Rahatlığını ön planda tutan spor severler için, dış malzemenin hava alabilen bir yapıya sahip olması önem taşır. Koşu tutkunu bayanlar için çim, asfalt veya beton zemine uygun ayakkabı seçimleri yapmaları gerekir. Kum zeminde bu sporu yapacaklar için seçilecek bayan spor ayakkabı tarzının hafif ve kalın tabanlı olması gerekir. Ayrıca koşu için tercih edilecek ayakkabı, ayak numarasından yarım veya bir numara büyük olmalıdır.

Spor ve Antrenmanlara Uygun Bayan Spor Ayakkabı

Spor salonlarında uzun zaman geçiren bayanlar için kaliteli spor ayakkabı tercihi yapmak önem taşır. Zor olan egzersizleri yaparken ayağın terini emen üzeri fileli ayakkabılar tercih edilmelidir. Spor ayakkabının bağcıklarının bileği kavraması gerekir. Böylece olası yaralanmaların önüne geçilir. Fitness için topuğu destekli ve yüksek ayakkabılardan verim alınır. Spor salonları zeminleri için tabanları kaymayan tırtıklı modeller seçilmelidir. Kısaca her spor tarzı için değişik modeller mevcuttur. Bayan spor ayakkabı seçimi yaparken, hangi sporu yapacaksınız ona göre tercih yapmanız gerekir. Tenis, basketbol voleybol ve fitness için alınabilecek farklı modeller vardır. Sizin için hangisi uygunsa o yönde tercih yapmamız gerekir. Her yaşa ve her bütçeye uygun modeller arasından kendinize yakışanı seçeceğiniz spor ayakkabı modelleri mevcuttur. https://www.lescon.com.tr/bayan-spor-ayakkabi/ sayfasında en şık bayan spor ayakkabılarını bulabilirsiniz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bayan, Spor, Ayakkabı,
Yorumlar
Haber Yazılımı