Haber Detayı
26 Temmuz 2018 - Perşembe 09:47 Bu haber 3145 kez okundu
 
Başkan Sözen’in özel misafirleri
Manavgat Belediyesi, “Haydi Kızlar Kampa” projesini bu yıl ikinci kez hayata geçirdi.
YAŞAM Haberi
Başkan Sözen’in özel misafirleri

 

Manavgat Belediyesi, “Haydi Kızlar Kampa” projesini bu yıl ikinci kez hayata geçirdi.

Manavgat Belediyesi, 2017-2018 eğitim öğretim yılının tatile girmesinin ardından, kırsal mahallelerde yaşayan kız öğrenciler için Manavgat Belediyesi Kız Öğrenci Misafirhanesi’nde ücretsiz olarak Yaz Dönemi Kız Öğrenci Kampı düzenlemeye devam ediyor. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kız yurdunda öğrencileri öğle yemeğinde ziyaret etti.

KARDEŞ BELEDİYEDEN MİSAFİR

‘Haydi Kızlar Kampa’ projesinin bu yılki ayağının üçüncü dönemi 22 öğrenci ile başladı.Kampa Manavgat’ın kırsal mahallelerinden öğrencilerin yanı sıra Konya Tuzlukçu Belediyesi’nden 6 öğrenci de misafir olarak katılım gösterdi. Kardeş belediye olan Tuzlukçu Belediyesi’nden 6 öğrenci ve 1 personel  ile  toplam 22 öğrenci, 12 günlük kamp süresi boyunca; yüzme dersi, tenis, drama, modern dans, resim, akıl oyunları, paintball, Şelale, Side gezisi, tekne turu, lunapark, kişisel gelişim seminerleri, pilates, okuma dersleri, mutfak sanatları gibi derslere ve etkinliklere katılacak. Manavgat Belediyesi’nin “Haydi Kızlar Kampa” projesi ile toplamda 100 öğrenci misafir edilmiş olacak. Üçüncü grubun kampı 3 Ağustos’ta sona erecekken, son grup olan 4. grup ise 6-17 Ağustos tarihleri arasında kampa katılacak.

“BURAYI EVİNİZ OLARAK GÖRÜN”

Başkan Sözen öğrencilerle tek tek sohbet ederek, hangi mesleği yapmak istediklerini sordu. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen konuşmasında; “Amacımız kızlarımızın eğitim dönemi sonrasında yorgunluğu üzerlerinden atıp keyifli vakit geçirmelerini sağlamak. Üçüncü dönemde Konya Tuzlukçu Belediyesi’nden misafir öğrencilerimizi ağırlıyoruz. Bizler de onları ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz, keyifli ve yararlı vakit geçirmelerini diliyoruz. Kızlarımızın bu ülke için karar verme aşamasında ‘biz de varız’ demesini istiyoruz.  Burada hoş vakit geçirmeniz, Manavgat’ı tanımanız, birbirinizle kaynaşmanız bizim için önemli. Burayı bir eviniz olarak görün. Sizler bize ailelerinizin emanetisiniz. Ben elimden geldiğince sizlere eşlik edeceğim. Hepinizin buradan güzel anılarla ayrılmasını temenni ediyorum” dedi.

Başkan Sözen konuşmasının ardından öğrencilere plaj çantası hediye etti.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Başkan, Sözen’in, özel, misafirleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı