Haber Detayı
13 Ağustos 2020 - Perşembe 19:53 Bu haber 2105 kez okundu
 
Başkan Böcek Manavgat basını ile buluştu
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat'ta bir dizi görüşmelerinin ardından basın mensupları ile de buluştu.
GÜNDEM Haberi
Başkan Böcek Manavgat basını ile buluştu

Manavgat Belediyesi Side Hizmet Binası'nda basın mensupları ile buluşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediyesi'nin Manavgat'taki çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
Başkan Böcek basınla buluşmasında; 
"Bugünkü Manavgat ziyaretlerimizin sonrasında düzenlediğimiz basın toplantısında sizinle birlikteyiz. 
Belediye olarak 8 Nisan itibarıyla 15 milyon 209 bin lira, Asat'la birlikte 59 milyon 565 bin lira yatırım yaptık. Bu süreç içerisinde tabii en önemli olarak Türkiye'de ve dünyada pandemi sürecini yaşadık. Bu süreçte hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Ancak herkesten de bir ricam var, kıymetli, değerli basınımızdan da; bu sosyal sorumluluk içerisinde, sosyal mesafelerimizi koruyarak, son günlerde biraz bakanlıklardan da duyduğumuz kadarıyla bunlara daha da dikkat etmemiz gerektiğini hepimiz bilmekteyiz. Bu süreçte tabii ki zaman zaman Manavgat'a gelmeyle ilgili olsun, diğer ilçelerimiz olsun biraz uzak kaldık. Bundan sonra burada birlikte çalışmalarımızı hep birlikte inşallah gerçekleştireceğiz. 
Katı atık transfer istasyonumuzla ilgili Şükrü Başkan'ımıza teşekkür ediyorum; 5 dönüm yeri bize tahsis etti. Tapu işlemi de yarın tamamlanıyor. Biz de hemen ihaleyi, onu bekliyorduk. 3 milyon lira yaklaşık proje bedeliyle o istasyonumuzu inşallah ihale edeceğiz. 
Manavgat sulama suyu projesi 2020-2021 yıllarında tamamlanacak. Taşağıl, Çardak 5000 dekar burada sulama ile ilgili 12000 çiftçimiz yararlanacak. Yaklaşık maliyet 7 milyon 400 bin lira. 
Ayrıca doğalgazla ilgili 19 ilçe içerisinde doğal gazı bitmiş tek ilçe Konyaaltı'dır. Korkuteli ile ilgili görüşmelerimizi tamamladık. Geçen hafta yaptığımız toplantıda da, Manavgat, Alanya, Gazipaşa ilçelerimize de doğalgaz gelmesiyle ilgili çalışmaları başlattık. Dün de Şükrü Başkanımla görüşmelerini tamamladılar. 
Biliyorsunuz uzunca yıllar hizmet eden, mülkiyeti Manavgat Belediyemize ait olan hal 22000 metrekareden 32800 metrekareye, hatta başkanımız 16000 metrekaredir orada kullanılan yer demiştir ki, yani tam 2 katına çıkartıyoruz. 65 milyon liralık yatırımla inşallah hali de taşımış olacağız. 
Bunun yanında içme suyumuzla ilgili Manavgat'ta 274 milyon 737 bin lira, kanalizasyon 115 milyon 384 bin lira, yağmur suyu 14 milyon 205 bin lira, atıksu arıtma 135 milyon 500 bin lira. Yani şu anda planladığımız belediyemizle ilgili kırsaldaki yollar dahil olmak üzere 85 milyon 550 bin, Asat'la beraber 539 milyon 826 bin, toplam 625 milyon lira. 
Bunun yanında sosyal projelerle ilgili 3 adet kreş yapacağız Manavgat'ımıza. Ayrıca etüt merkezi, yani ortaokul ve lise düzeyinde hazırlık kurslarımızı açıyoruz. 
Aş evimizi yapacağız, sosyal hizmetler binamızı ve emekli kahvemizi açacağız. Şimdiye kadar devletimize, milletimize, sizlere- bizlere hizmet etmiş büyüklerimizin, çayını kahvesini ücretsiz içeceği, gazetesini- dergisini okuyacağı emekli kahvemizi Manavgat'ımızda da gerçekleştireceğiz. 
Bunun yanında dağınık çalışmayalım düşüncesiyle Manavgat'ımızda Antalya Büyükşehir Belediyesi hizmet binamızı açacağız. Orada da hizmet birimimizden, Asat sorumlumuzdan tutun, bütün çalışma arkadaşlarımız, muhtarımız veya vatandaşlarımız kapı güvenliğinden giriş itibariyle çayını kahvesini içebilecek. Böylece hem vatandaşa, hem de çözüme hızla ulaşmak anlamında daha da iyi olacağını düşünüyorum. inşallah onu da gerçekleştireceğiz.
 
Ben tekrar sizlere çok teşekkür ediyorum. Bugün bizleri yalnız bırakmayan kıymetli ev sahibi kardeşim Şükrü Sözen Başkana ve İlçe Başkanıma da çok teşekkür ediyorum" dedi.
 
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yapmış olduğu açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.
Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Başkan, Böcek, Manavgat, basını, ile, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı