Haber Detayı
06 Haziran 2017 - Salı 09:45 Bu haber 2551 kez okundu
 
Başarı Koleji’nden, Başöğretmen Atatürk Bilim Şenliği
Başarı Koleji, Bilim ve Deney Şenliği'ni Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’e ithaf etti. Başarı Koleji Yerleşkesinde bu yıl 2.si gerçekleştirilen Başarı Koleji Bilim ve Deney Şenliği renkli görüntülere sahne oldu.
EĞİTİM Haberi
Başarı Koleji’nden, Başöğretmen Atatürk Bilim Şenliği

Başarı Koleji, Bilim ve Deney Şenliği'ni Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’e ithaf etti. Başarı Koleji Yerleşkesinde bu yıl 2.si gerçekleştirilen Başarı Koleji Bilim ve Deney Şenliği renkli görüntülere sahne oldu.

Başarı Koleji öğrencileri, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’e ithaf ettikleri Bilim ve Deney Şenliği'nde bir yıl boyunca öğrendikleri becerilerini, yaptıkları birbirinden ilginç bilim, teknoloji ve sanat projeleriyle ortaya koydular. Başarı Koleji yerleşkesinde gerçekleştirilen etkinliğe öğrenci, öğretmenler, veliler ve ziyaretçiler büyük ilgi gösterdi.

Gün boyunca yüzlerce farklı deneyin yapıldığı, anaokulu, ilkokul ve ortaokul olmak üzere bütün öğrencilerin aktif olarak görev aldığı, birbirinden ilginç çalışmaların ve eserlerin sergilendiği Başarı Koleji Bilim ve Deney Şenliğine Akdeniz Üniversitesi’nden Prof. Dr. İlham Aliyev ve Prof. Dr. Şükrü Özen, Manavgat MATSO Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hacer Bakır Sert, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Başarı Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Numan Gödek, Başkan Yardımcısı Erdoğan Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Osman Kara, Başarı Koleji Genel Müdürü Nazmi Ünal, Başarı Koleji Okul Aile Birliği Başkanları Şeref Görgeç ve Nuran Yavuz, Ortaokul Müdürü Savaşkan İlmak, İlkokul Müdürü Ali İbrahim Öz, Okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci velileri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Başarı Koleji Genel Müdürü Nazmi Ünal şunları söyledi: “Bu görkemli bilim etkinliğinden ötürü başta Ortaokul yönetimimiz, öğretmenlerimiz ve festival standlarında görev üstlenen tüm öğrencilerimiz olmak üzere Başarı ailesinin her bir bireyine teşekkür ediyorum, onları kutluyorum. Eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ileride başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır. Unutmamalıyız ki eğitim sevgidir, mutluluktur, bilimdir, bilim ve sevgi ise paylaşıldıkça çoğalan bir değerdir. Gelecek yıllarda daha çok projeyle şenliğimizin devamını temenni ediyorum”

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’e ithaf edilen Bilim ve Deney Şenliği'nin açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri ve davetliler Okul bahçesinde kurulan stantlarda sergilenen projeleri gezerek çalışmalar hakkında öğrenci ve öğretmenlerden bilgi aldı.

Öğrencilerin Halkoyunu gösterileri ve Müzik korosunun seslendirdiği şarkılarla başlayan program, öğrencilerin tören alanında hazırladıkları bilimsel çalışmalar ve deney gösterileri ile devam etti. Öğrenciler farklı deney gösterilerini ve hazırladıkları bilimsel çalışmaları, hazırladıkları stantlarla tüm katılımcılara göstererek anlattılar.

“ÇOCUKLARIN BECERİ VE YETENEKLERİNİ ORTAYA ÇIKARMAK İSTİYORUZ”

Yapılan etkinlik ve çalışmalar hakkında bilgi veren Başarı Koleji Öğretmenleri, çocukların beceri ve yeteneklerini ortaya çıkarmak için bu etkinliği planladıklarını belirterek; “Bir yıl boyunca çocukların öğrendiklerini, materyaller kullanarak bilimsel bir şekilde uygulamalı olarak hayata geçirmelerini sağlıyoruz. Mesela karbonat ve sirke karışımından oluşan havanın balonu şişirmesi çocukları müthiş bir şekilde cezbediyor. Doğada bulunan her şeyin bilimsel açıklamasını sebeb-sonuç ilişkilerini bu şekilde çocukların elleriyle deney yaparak ortaya koyuyoruz. Bu da çocukların gelişimini olumlu bir şekilde etkiliyor  ve proje yapma-sunma becerilerini de ortaya koyuyor” İfadelerini kullandılar.

“BAŞARI KOLEJİ’Nİ TAÇLANDIRAN BİR ŞENLİK GERÇEKLEŞTİRDİK”

Başarı Koleji Ortaokul Müdürü Savaşkan İlmak yaptığı açıklamada: “Eğitim – Öğretim yılının başında Fen ve Matematik departmanlarımızın planladığı Bilim ve Deney Şenliği’miz, yıl boyunca anaokulu, ilkokul ve ortaokul sınıflarımızda gerçekleşen deneylerin ve spesifiklaboratuar çalışmalarının bir seçkisi niteliğindeydi. Uygulamalı deney standları ile birlikte yaklaşık18 bin metrekarelik alan üzerine yayılan ve böylelikle tüm yerleşkemizi ve konferans salonumuzu kapsayan bir etkinlik oluşturduk.

Katkı koyan tüm kurumdaşlarımı, öğrencilerimizi ve velilerimizi gönülden kutluyorum. Biz, yerleşkemizde gerçekleştirdiğimiz bu görkemli etkinliği Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’e ithaf etmekten büyük onur duyuyoruz” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Başarı, Koleji’nden,, Başöğretmen, Atatürk, Bilim, Şenliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı