Haber Detayı
20 Haziran 2017 - Salı 10:02 Bu haber 2645 kez okundu
 
Başarı Koleji’nde Teog-2 Şampiyonlarına Altın Yağmuru!
Başarı Koleji Yönetimi 2016 - 2017 Eğitim-Öğretim yılı ikinci dönem Temel Eğitim Ortaöğretim Geçiş (TEOG-2) sınavlarında tüm soruları doğru cevaplandırarak Türkiye Birincisi olan 22 öğrencisini altın ve üstün başarı belgeleri ile öğretmenlerini de plaket ile ödüllendirdi.
YAŞAM Haberi
Başarı Koleji’nde Teog-2 Şampiyonlarına Altın Yağmuru!

Başarı Koleji Yönetimi 2016 - 2017 Eğitim-Öğretim yılı ikinci dönem Temel Eğitim Ortaöğretim Geçiş (TEOG-2) sınavlarında tüm soruları doğru cevaplandırarak Türkiye Birincisi olan 22 öğrencisini altın ve üstün başarı belgeleri ile öğretmenlerini de plaket ile ödüllendirdi.

Başarı Koleji’nde düzenlenen ödül törenine Türkiye 1.si olan 22 öğrencinin aileleri, MATSO Turizm Fakültesi dekanı Prof. Dr. Hacer Bakır Sert, Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Hakan Sert, Başarı Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Numan Gödek, Başkan Yardımcısı Erdoğan Yılmaz, Genel Müdür Nazmi Ünal, Ortaokul Müdürü Savaşkan İlmak, İlkokul Müdürü Ali İbrahim Öz, 8.sınıf zümre başkanı Necip Özbay, PDR uzmanı Mithat Şevik, 8.sınıf öğretmenleri Pelin Çetin, Havva Özbay, Deniz İlmak, Selami Acet, Serkan Arslan, Ali Taşkıran, Ayça Budan, Seda Kutu, sınıf öğretmenleri Ümmühani Kahveci ve Hatice Uluçay katıldı.

Düzenlenen ödül töreninde bir konuşma yapan Başarı Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Numan Gödek, TEOG-2 sınavında bu yıl Manavgat’ta tek okulda Başarı Koleji’nden 22 Türkiye birincisi olmasından büyük mutluluk ve gurur duyduklarını belirterek, “Çıtamız, kültürümüz, geleneğimiz her geçen yıl biraz daha yükseliyor ve Başarı Koleji, çok bilinçli bir yürüyüşle bölgenin eğitim odağına dönüşüyor. Bu süreci Yönetim Kurulumuz da gururla takip ediyor. Bugüne kadar elde ettiğimiz başarıları ve bu yıl, çok zor bir sınav uygulanmış olmasına rağmen okulumuzun elde ettiği taktire şayan başarıyı, biz tamamıyla ekip ruhuna ve çağdaş gelişmelere duyarlı oluşumuza bağlıyoruz. Elbette bugüne dek elde ettiğimiz “50 TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ” ve bu son TEOG-2 başarımız bir kıvanç vesilesidir. Bununla birlikte yurt ve millet sevgisinin, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlılığın, milleti ayakta tutan kanun ve kurallara saygının da en doğru, en istikrarlı öğretisini gelecek kuşaklara aktarıyoruz. Bu da apayrı bir kıvanç vesilesidir bizim için. Bu başarıların elde edilmesinde emeği geçen öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize, herkese çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin bu başarılarının bundan sonraki hayatlarında da artarak devam etmesini ve üstün başarılar elde etmelerini diliyorum.” dedi.

Manavgat'ta Tek Okulda 22 Türkiye Birinciliği...

Başarı Koleji Ortaokul Müdürü Savaşkan İlmak, 22 öğrencilerinin Türkiye 1.si olmasının yanı sıra; 14 öğrencilerinin 120 soruda 119 net, 8 öğrencilerinin 120 soruda 118 net ve 12 öğrencilerinin de 120 soruda 117 net yaptığını vurguladı.

İlmak, açıklamasında, sınava 96 öğrenciyle katıldıklarını ve her bir testte öğrencilere 20’şer sorunun, toplamda ise 120 sorunun yöneltildiğini belirterek “96 öğrencimizden Sosyal (T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük) sınavında 73’ü tüm soruları doğru yanıtladı. Keza; İngilizce sınavında 66’sı, Türkçe sınavında 65’i, Fen sınavında 65’i, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavında 40’ı, Matematik sınavında ise 37’si kendilerine yöneltilen 20 sorunun tamamını doğru yanıtladı.” İlmak, demecinde çok sıra dışı bir başarıya imza attıklarının ve Manavgat’ta bir kez daha zirvede yer alarak öğrencisiyle, öğretmeniyle, personeliyle yöneticisiyle ve bu başarının esas ilham kaynağı olan velileriyle birlikte ortak ve haklı bir gurur yaşadıklarının da altını çizdi.

Başarının Sırrı Takım Çalışması!

Yönetim Kurulu ve Okul Aile Birliğimizin de elde edilen başarıda çok önemli pay sahibi olduğunun altını çizen Başarı Koleji Genel Müdürü Nazmi Ünal, sözlerini şöyle devam ettirdi: “İyi sonuç vermiş bütün iyi niyetli çalışmaların sırrı öncelikle takım çalışmasıdır. Biz de öğretmen-öğrenci-veli bağlamında çok verimli iletişim ve işbirliği oluşturduk. Fakat başarıyı doğuran zincir bununla da sınırlı değil; başta çağa uygun okul kurgumuzun mimarı durumundaki Yönetim Kurulu’muz olmak üzere, tüm akademik ve sosyal etkinliklerimizi olağanüstü bir enerjiyle destekleyen, güçlendiren Okul Aile Birliğimiz, yine çok verimli bir koordinasyon içerisinde çalışan İlkokul ve Ortaokul yönetimlerimiz, yemekhaneden diğer ofislere varıncaya dek tüm personelimiz bu gurur verici başarının ortağıdır, paydaşıdır. Başarı ailesinin her bir mensubuna bu doğrultuda ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından öğrenciler anne-babalarıyla birlikte davet edilerek başarı belgeleri ve altınları takdim edildi. Öğretmenlere de plaketleri sunulduktan sonra tören toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Manavgat’ın Marka Eğitim Kuruluşu: 50 Türkiye Birinciliği!

Kurulduğu günden bugüne ulusal çaplı akademik sınavlarda Manavgat’a 28 Türkiye Birinciliği kazandırmış olan Başarı Koleji, 2016-2017 2. TEOG Sınavı’nda 22 birincilik daha elde ederek toplam Türkiye Birinciliği sayısını 50’ye yükseltti.

Bölgesel ve ulusal düzeyde dikkat çeken bu başarıyı değerlendiren Başarı Koleji okul yönetimi, ‘Türkiye genelinde uygulanan bu son sınavda Başarı Koleji’nin 22 öğrencisinin tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye Birincisi ünvanı elde etmelerinden büyük mutluluk yaşadıklarını’ belirttiler.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Başarı, Koleji’nde, Teog-2, Şampiyonlarına, Altın, Yağmuru!,
Yorumlar
Haber Yazılımı