Haber Detayı
25 Eylül 2017 - Pazartesi 09:24 Bu haber 2304 kez okundu
 
Başarı Koleji’nde etkinlikler başladı
Başarı Koleji’nde ilköğretim haftası çeşitli etkinlikler ile kutlanırken, öğrenciler İngilizce ders kitapları başkahramanı MaskMan karakteriyle de buluştu.
EĞİTİM Haberi
 Başarı Koleji’nde etkinlikler başladı

 

Başarı Koleji’nde ilköğretim haftası çeşitli etkinlikler ile kutlanırken, öğrenciler İngilizce ders kitapları başkahramanı MaskMan karakteriyle de buluştu.

Başarı Koleji’nde 2017-2018 Eğitim – Öğretim yılının ilk haftasında İlköğretim Haftası 4.sınıf öğrencilerinin hazırladığı program ile Başarı Koleji Konferans Salonu’nda öğrenci ve öğretmenlerin katılımı ile kutlandı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İlkokul Müdürü Ali İbrahim Öz koordinatörlüğünde, 4.sınıf öğrencileri ve sınıf öğretmenleri Hüsamettin Yıldız, Ayşe Taş, Mehmet Bahar ve branş öğretmenleri tarafından hazırlanan program, günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirlerin okunmasıyla devam etti. Programda skeçler, Atatürk korosu ve öğrencilerin sunumları yer aldı.

Yeni bir eğitim yılına daha başlamanın coşkusu ve heyecanı içinde olduklarını ifade eden Başarı Koleji İlkokul Müdürü Ali İbrahim Öz,“İnsanın en değerli varlık, sevginin en hünerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet, emeğin en yüce değer, eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğunu ve her şeyin insanı sevmekle başladığını daima göz önünde bulunduruyoruz. Öğretmek bir beceridir, çocuğu öğrenme konusunda heyecanlandırmak ise gerçek başarıdır. Başarı Koleji olarak başarılı bir yıl geçirdik ve başarılı sonuçlar aldık. Aynı heyecan ve artan gayretle 2017-2018 eğitim yılında da öğrencilerimiz için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Yeni öğretim yılının herkese sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum.” dedi.

Öz konuşmasının devamında, kültür ve uygarlığın insanla ve insanlar için var olduğunu, bir toplumun ancak sahip olduğu nitelikli insanlarla yükselebileceğini, nitelikli insanların da ancak eğitimle elde edilebileceğini anlattı.

MASKMAN BAŞARI KOLEJİ’NDE

İlkokul Müdürü Ali İbrahim Öz koordinatörlüğünde, İngilizce Öğretmeni Işıl Kaya rehberliğinde İngilizce ders kitabı Kid’s Box kitaplarının ana kahramanlarından MaskMan isimli kahraman Başarı Koleji öğrencileri ile bir araya geldi.

Öğrenciler İngilizce dersinde Kid’s Box adlı ders kitaplarından tanıdıkları baş kahraman karakterini karşılarında görünce çok heyecanlandılar. MaskMan ile birlikte İngilizce öğretmenleri eşliğinde oyunlar oynayan öğrenciler, kitap şarkılarını da hep birlikte söylediler.

Keyifli dakikalar yaşayan öğrenciler, İngilizce ders kitaplarından tanıdıkları baş kahramanla buluşmaktan duydukları sevinci onunla ve İngilizce Öğretmenleri ile birlikte fotoğraf çektirerek ölümsüzleştirdiler. Yabancı dili eğlenerek öğrenen küçükler unutamayacakları bir gün yaşadılar.

Yabancı dil eğitiminin önemine vurgu yapan İlkokul Müdürü Ali İbrahim Öz, " Düzenlediğimiz etkinlik sayesinde İngilizce kitabımızdaki kahramanımız öğrencilerimizin kafasında somut olarak yer ederek kitapların daha zevkli hale gelmesi adına öğrencilerimizle İngilizce diyaloglarda bulundu. Bu tür etkinlikler, öğrencilerimizin teorikte öğrendikleri bilgileri pratiğe dönüştürüp pekiştirmeleri açısından önemlidir. Bizlerden desteklerini esirgemeyen velilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

 

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: , Başarı, Koleji’nde, etkinlikler, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı