Haber Detayı
27 Eylül 2021 - Pazartesi 10:47 Bu haber 3385 kez okundu
 
Başarı'dan 'Sessiz Kahramanlar'a destek
Başarı Koleji’nde 19-25 Eylül Uluslararası İşitme Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen programda toplumsal farkındalığı artırmak ve engelleri ortadan kaldırmak amacıyla en özel misafirler ortaokul öğrencileri ile buluştu.
YAŞAM Haberi
Başarı'dan 'Sessiz Kahramanlar'a destek

İşitme Engelliler Haftası kapsamında Manavgat Kaymakamlığı Engelliler Koordinatörü, İşaret Dili Tercümanı ve Eğitmeni Guddusi AYDIN, işitme Engelli Özel insan Resim Öğretmeni ve İşaret Dili Eğitmeni Vesil BACI, Turgut Harun AVCI, Mehmet Ali KATI, Zekiye AYDIN ve Kezban ÖZTÜRK, Başarı Koleji’nde 6.Sınıf öğrenci ve öğretmenleri ile bir araya geldiler.

Program, İşaret Dili Tercümanı ve Eğitmeni Guddusi AYDIN’ın işaret dili sunumuyla İstiklal Marşı okunarak başladı. Programda özel katılımcılar öğrencilere hayat hikayelerinden ve başarı hikayelerinden sunumlar yaptı. 
Katılımcılar öğrencilerin sorularını cevaplayarak, işaret dilinin önemini öğrencilere aktardılar. Öğrencilere eğitmenler tarafından işaret dili eğitimi verilerek, işaret dilinin günlük hayatta kullanımı konularında bilgilendirmeler yapıldı.
Ayrıca İşaret Dili Tercümanı ve Eğitmeni Guddusi AYDIN, Fransa ile Olimpiyat ön eleme maçı yapacak olan Türkiye İşitme Engelliler Futbol Milli Takımımıza görüntülü bağlanarak, gönlümüz ve dualarımızla yanlarında olduğumuzu iletip, öğrencilerimizle milli marş ve bayraklar eşliğinde başarılar diledi. 
Türkiye İşitme Engelliler Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Ramazan Karacif, Milli takımımıza desteklerimizden dolayı öğrencilere teşekkür ve şükranlarını iletti.
Konu hakkın bilgi veren, Guddusi Aydın, "Kaymakamlık olarak elimizden geldiğince 365 gün 7/24 özel insanlarımıza hizmet veriyoruz. Başarı kolejimiz bizi böyle önemli bir hafta içerisinde davet etti. Biz de işitme Engelli özel insanlarımız ile birlikte memnuniyetle misafirleri olduk. Bu vesile ile gençlerimize özel insanlarımız hakkında bilgi verdik , duygu ve düşüncelerini aktardık. Çok verimli bir proğram oldu. Hassasiyetinlerinden dolayı Başarı kolejimizin yönetimine, çalışanlarına ve öğrencilerine teşekkür ederiz. Okulumuzun hassasiyetini iki tane işitme engelli özel insanımızı bünyesinde istihdam etmesinden daha iyi anlıyoruz. Bu konuda da ayrıca teşekkür ediyoruz" dedi.
Başarı Koleji adına Müdür Yardımcısı Gülcan ÜNAL ve Rehber Öğretmen Tuğba Erdiç TOK, bu verimli ve anlamlı programın sonunda tüm misafirlerimize katılım ve sunumlarından dolayı teşekkür ederek, plaket ve çiçek takdim ederek, duygu ve düşüncelerini belirttiler. "İşitme engelli bireyleri toplumla kaynaştırmak, toplumsal entegrasyonu kolaylaştırmak, sessiz dünyalarına renk katmak adına sosyal mecralarda daha aktif kılmak için girişilen bu tür projeler ile farkındalığı küçük yaşlardan itibaren oluşturmayı amaçlıyoruz.
Böylelikle eğitimli personeller sayesinde İşitme Engellilerin kendilerini daha etkin bir şekilde ifade edebilmelerinin yolu açılmış olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, 'Uluslararası İşitme Engelliler Haftası'nı kutluyor, bütün Engelli ve İşitme Engelli Arkadaşlarımıza Engelsiz bir hayat, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyoruz" dediler.

Kaynak: (EŞ) - Erkam ŞAHİN Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Başarı'dan, 'Sessiz, Kahramanlar'a, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı