Haber Detayı
30 Eylül 2020 - Çarşamba 15:54 Bu haber 19606 kez okundu
 
BAKA heyeti Antalya Bilimpark Projesi'ni ziyaret etti
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen 2019 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenen “Antalya Bilimpark” projesine dair çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
TEKNOLOJİ Haberi
BAKA heyeti Antalya Bilimpark Projesi'ni ziyaret etti

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Volkan Güler başkanlığındaki BAKA heyeti, projeye dair yürütülen faaliyetlerle ilgili istişarelerde bulunmak üzere Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ve proje uzmanları ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede proje uygulama alanları ziyaret edilirken projenin gidişatı ve hazırlıklar hakkında bilgi alındı.

Antalya Bilim Üniversitesi Döşemealtı Kampüsü ve Güllük Yerleşkesinde altyapı ve hazırlık faaliyetleri sürmekte olan proje tamamlandığında 15 farklı atölyenin projenin hedef grubu olan gençlerin ve çocukların kullanımına kazandırılması amaçlanıyor. Bu kapsamda Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü de iştirakçi olarak projenin yararlanıcıları arasında yer alıyor.
Çocukların ve gençlerin bilimsel ve teknolojik faaliyetlerle daha erken yaşlarda tanışmasını, donanımlı ve üretken bireyler haline gelmesini hedefleyen “Antalya Bilimpark” projesinin tamamlandığında bölgemizin sosyal kalkınmasına da somut katkılar sunması hedefleniyor.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: BAKA, heyeti, Antalya, Bilimpark, Projesi'ni, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı