Haber Detayı
12 Haziran 2017 - Pazartesi 09:35 Bu haber 9340 kez okundu
 
Ayşe Rıza Kasapoğlu ilk mezunlarını verdi
2013 yılında eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan Ayşe Rıza Kasapoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2016-2017 eğitim öğretim yılında ilk mezunlarını verdi. Okul bahçesinde gerçekleştirilen mezuniyet töreninin ardından, iftar programı gerçekleştirildi.
YAŞAM Haberi
Ayşe Rıza Kasapoğlu ilk mezunlarını verdi

2013 yılında eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan Ayşe Rıza Kasapoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2016-2017 eğitim öğretim yılında ilk mezunlarını verdi. Okul bahçesinde gerçekleştirilen mezuniyet töreninin ardından, iftar programı gerçekleştirildi.

2013 yılında eğitim hayatına başlayan ve bir yıl sonra alınan karar ile kız okuluna çevrilerek erkek öğrenci alımını durduran Ayşe Rıza Kasapoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2016-2017 eğitim öğretim yılı sonunda ilk mezunlarını verdi. 87 öğrencinin mezun edildiği mezuniyet töreni ise okul bahçesinde gerçekleştirildi. Törene Eğitim Bir Sen Başkanı Hasan Kırteke, Manavgat Anadolu Lisesi Müdürü Atila Çetin ve hayırsever Kasapoğlu ailesinin yanı sıra öğrenci velileri katıldı. Mezuniyet töreninin ardından ise iftar programı düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ali Kemal Yıldırım’ın Kur’an tilaveti ile başlayan mezuniyet töreninde açılış konuşmasını okul müdürü İlhan Coşkun yaptı. Velilerin emaneti olan öğrencileri kendinden emin ve hedefleri için cesaretle hareket eden, bilgili, yaşamı seven ve yaşatmayı görev bilen bireyler olarak okuldan mezun etmenin gururunu yaşadığını ifade eden Coşkun, öğrencilere de nasihatlerde bulunmayı ihmal etmedi. Öğrencilere sağlık, mutluluk, ahlaklı ve başarılı bir hayat dileyen Coşkun, “Hızla değişen bu dünyada değişimi kavrayınız. Kavrayınız ki muasır medeniyetler seviyesine bizleri taşıyınız. Sizlerden inançlı, dürüst, adil, iyi bir insan, değer ve tutumlara bağlı olmanızı istiyorum” diye konuştu.

Okul müdürü İlhan Coşkun’un konuşmasının ardından Anadolu İmam Hatip Lisesi okul birincisi Remziye Büker, mezunlar adına konuşmasını gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından mezunlar ile 11. sınıflar arasında bayrak devir teslimi yapıldı ve okulda derece yapan öğrenciler; Remziye Büker (A.İ.H.L birincisi), Sevda Yılmaz (İ.H.L birincisi), Rabia İşler (A.İ.H.L ikincisi), Eda Arslan (İ.H.L ikincisi), Zeynep Şahin (A.İ.H.L üçüncüsü) ve Mehmet Öztetik’e (İ.H.L üçüncüsü) plaketleri verildi. Ardından öğrencilere sırasıyla mezuniyet belgeleri takdim edildi. Okul birincileri Büker ve Yılmaz okul yaş kütüğüne ilk plaketleri çaktılar.

Hasan Hüseyin Güner’in mezun öğrenciler için okuduğu duanın ardından ise öğrenciler toplu fotoğraf çekimine katıldı ve keplerini havaya fırlatarak mezuniyetlerini kutladılar.

ERKEK ÖĞRENCİ KALMADI

Ayşe Rıza Kasapoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yarınların güçlü ve büyük Türkiye’sini gerçekleştirecek nesilleri yetiştirmek üzere kurulan ve Manavgat’ın en önemli eğitim kurumlarından birisi olduğunu ifade eden okul müdürü İlhan Coşkun, 2013 yılında kurulan ve bu yıl ilk mezunlarını vermekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek; “Okulumuz 2013 yılında karma olarak hizmet vermekte iken 2014 yılında alınan kararla kız okuluna dönüştürüldü. Bu nedenle bu yıl düzenlenen ilk mezuniyet törenimize erkek öğrencilerimiz ilk ve son defa katılmış oldu. Bu arada okulumuzun kurucu müdürü olan ve ilk mezunlarımızın okula kaydını gerçekleştiren Hasan Kırteke öğretmenimize de verdiği emekler nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

MEZUNİYET TÖRENİNDE İFTAR SOFRASI

İlk mezunlarını veren Ayşe Rıza Kasapoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, mezuniyet töreninin ardından, törene katılan davetliler ve öğrenci velileri için iftar programı düzenledi. Ali Kemal Yıldırım ve Lütfi Turan Şakar’ın seslendirdiği ilahilerin eşliğinde iftar saatini bekleyen davetlilere, yemekler Hisar Yemekçilik tarafından ikram edildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ayşe, Rıza, Kasapoğlu, ilk, mezunlarını, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı