Haber Detayı
13 Kasım 2020 - Cuma 22:42 Bu haber 2358 kez okundu
 
AYÇ'ye 'Okulum Temiz Belgesi'
Manavgat'ta eğitim öğretim faaliyetlerinde bulunan Akademi Yeni Çizgi (AYÇ) Okulları, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliği ile yürütülen 'Okulum Temiz' projesi kapsamında yapılan denetlemeler sonrasında 'Okulum Temiz Belgesi'ni almaya hak kazandı. Belge ile birlikte okullarının güvenli bir alan olduğunun tescillendiğini ifade eden okul kurucu müdürü Nejmettin Özdemir, "Hep söylediğimiz gibi, AYÇ Okulları sokaktan güvenlidir” dedi.
EĞİTİM Haberi
AYÇ'ye 'Okulum Temiz Belgesi'

Koronavirüs salgını ile birlikte ara verilen eğitim öğretim, normalleşme süreci sonrasında 21 Ekim 2020 tarihinde kademeli olarak yüz yüze eğitime başladı. Çocukları okullara gidecek olan velilerin en büyük endişesi ise çocuklarının hastalığa hakalanıp yakalanmaması oldu. Öğrencilerin sağlıklı bir ortamda eğitim alabilmeleri için TSE ile işbirliği yapan Milli Eğitim Bakanlığı, okullarda güvenliğin artırılması amacıyla 'Okulum Temiz' projesi kapsamında belirlenen şartları taşıyan okullara  'Okulum Temiz Belgesi' veriyor. Bu belgeyi alan okullar ise öğrencilere güvenli bir alan sunmuş kabul ediliyor.

Bünyesinde Fen Lisesi, Anadolu Lisesi ve Sağlık Meslek Lisesi bulunduran AYÇ Okulları Akademi Yeni Çizgi Manavgat Kampüsü, yapılan denetlemeler sonrasında 'Okulum Temiz Belgesi'ni almaya hak kazandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan AYÇ Okulları kurucusu Nejmettin Özdemir şunları söyledi; "Covid-19 salgını sürecinde, özellikle yeni eğitim-öğretim döneminin başlangıcıyla birlikte, yürüttüğümüz çok titiz bir çalışmayla, Okulumuzda öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim alabilmeleri için gerekli bütün önlem ve tedbirleri almış bulunuyoruz.

Okulumuzda yaptığımız tüm bu çalışmalarımızı, Milli Eğitim Bakanlığımız ile TSE arasında imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Onleme iş Birliği Protokolü" kapsamında değerIendirmeye sunduk.

TSE tarafından Okulumuzda yapılan inceleme ve tetkikler neticesinde, Covid-19 pandemisine karşı Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve TSEnin talimatlarının eksiksiz yerine getirildiği, hijyen şartlarının oluşturulması ve enfeksiyonun önlenmesi için gerekli tüm tedbir ve önlemlerin alındığı görüldü ve onaylandı. Yapılan değerIendirmeler sonucunda AYÇ Okulları Manavgat Kampüsü, TSE onaylı "Okulum Temiz Belgesi” almaya hak kazandı.

Bu belgeyle, AYÇ Okulları'nın, öğrencilerimiz, çalışanlarımız, velilerimiz, tedarikçilerimiz ve ziyaretçilerimiz için gerekli hijyene sahip, sağlıklı ve güvenli bir ortam olduğu tescillenmiş oldu. Velilerimiz çocuklarını güvenle okulumuza gönderebilirler. Hep söylediğimiz gibi, AYÇ Okulları sokaktan güvenlidir”

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: AYÇ'ye, 'Okulum, Temiz, Belgesi',
Yorumlar
Haber Yazılımı