Haber Detayı
13 Haziran 2018 - Çarşamba 09:34 Bu haber 3694 kez okundu
 
Atlı jandarma göreve başladı
Side’de sahil, plaj, park ve ormanlık alanlarda araçla girilemeyen yerlerde güvenliği sağlamak amacıyla atlı jandarma timi göreve başladı.
YAŞAM Haberi
Atlı jandarma göreve başladı

 

Side’de sahil, plaj, park ve ormanlık alanlarda araçla girilemeyen yerlerde güvenliği sağlamak amacıyla atlı jandarma timi göreve başladı.

Turizm sezonunun başlamasıyla birlikte Manavgat'ta Side başta olmak üzere turistik bölgelerde atlı jandarma timi de güvenliği sağlamak amacıyla görev yapacak. Nevşehir Jandarma At Köpek Eğitim Komutanlığı'ndan (JAKEM) geçici görevle gönderilen atlı timler, Side’ye geldi.

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesinde görevlendirilen 3 at ve 2 biniciden oluşan tim, turizm bölgelerinde güvenliğin sağlanması için görev yapacak. Ekim ayına kadar görev yapacak atlı jandarma timi, birisi yedek olmak üzere 3 at ve 2 rütbeli biniciden oluşuyor. Atlı jandarma timi, sahiller, plajlar ve Titreyengöl bölgesindeki ormanlık alanlar ve tarihi yerler gibi araçla girilemeyen yerlerde yerli ve yabancı turistlerin can ve mal güvenliğinin sağlanması için turizm sezonu boyunca devriye görevinde bulunacak. Bir kadın astsubay kıdemli üstçavuş ve astsubay kıdemli çavuştan oluşan Atlı Jandarma Timi'nin ilk görev gününde Side sahil kesimi, Antik Tiyatro, Side çarşısı ve Apollon Tapınağı'nda devriye görevi yaptı.

Side'de göreve başlayan atlı birlik, turistlerden ilgi gördü. Yabancı dil bilen binicilerden oluşan atlı tim, Side antik kenti, plaj ve Apollon Tapınağı önünde devriye görevi yaptı. Atlı jandarma timine yerli ve yabancı turistler büyük ilgi göstererek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Atlı, jandarma, göreve, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı