Haber Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 10:04 Bu haber 2629 kez okundu
 
Atıcılıkta hünerlerini gösterdiler
Manavgat Merkez Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği tarafından düzenlenen Atış Festivali’nde yarışan avcılar, 7 kategoride düzenlenen yarışmalarda birinci gelebilmek için kıyasıya mücadele etti. Manavgat Belediyesi’nin desteklediği ve Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi’nin ana sponsor olduğu festivalde birinci gelen avcılara son model av tüfekleri hediye edildi.
YAŞAM Haberi
Atıcılıkta hünerlerini gösterdiler

 

Manavgat Merkez Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği tarafından düzenlenen Atış Festivali’nde yarışan avcılar, 7 kategoride düzenlenen yarışmalarda birinci gelebilmek için kıyasıya mücadele etti.

Manavgat Belediyesi’nin desteklediği ve Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi’nin ana sponsor olduğu festivalde birinci gelen avcılara son model av tüfekleri hediye edildi.

Ulualan bölgesinde gerçekleştirilen festivalde yarışmalar; havalı tüfek, tavşan, tek atış, pet şişe, gençler trap, amatör trap ve profesyonel trap kategorilerinde gerçekleştirildi. Pazar günü sabahtan başlayan yarışmalar akşam hava kararıncaya kadar devam etti. Yarışmaya Türkiye’nin her yerinden 742 sporcu katıldı ve 1184 atış gerçekleştirildi. Yarışmaları, Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Esnaf Odası Başkanı Hasan Özcan, Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Salim Aksoy’da izledi. Yarışmada tavşan hedefine atış yapan Ak Parti Antalya milletvekili İbrahim Aydın, hedefi tam isabetle vurdu.

Manavgat Merkez Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği’nin geçen yıl Nisan ayında kurulduğunu belirten başkan Ali Özen, derneğin henüz 1 yıllık olmasına rağmen üye sayısının 511 olduğunu belirtti. Festivali Manavgat Belediyesi ve Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi’nin desteğiyle gerçekleştirdiklerini belirten başkan Ali özen, “Avcıların av sezonu dışında sağlamak amacıyla festivali düzenledik. Türkiye’nin her yerinden yarışmacılar katıldı. 7 kategoride yarışma düzenledik. Katılım beklediğimizin üzerinde oldu” dedi.

Yarışmanın ana sponsoru olan Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi adına konuşan Yurtiçi Satış Sorumlusu Ömer Sarı’da yaptığı açıklamada, “Buraya Manavgatlı dostlarımızın daveti üzerine geldik. Her yıl olduğu gibi bütün etkinliklere katılmaya çalışıyoruz. Manavgat bizim için çok önemli bir yer arz ediyor.  Sağolsun, dernek yönetim kurulu üyeleri bizi davet etti. Bizde davete icabet ettik. Burada birçok avcı dostumuzla beraberiz. Kalabalık bir ortam ve güzel bir etkinlik var. Birçok kulvarda yarışmacılarımız birbiriyle yarışıyor. Aynı zamanda bizim ürettiğimiz yeni bir kurşun tüfeği var. 103K modelimiz. Gittiğimiz etkinliklerde atıcıların istekleri üzerine geliştirdiğimiz bir tüfek. Şu anda bu tüfekle atış yapan atıcılar, çok beğendiklerini ifade etti.”

Yarışmada pet şişe kategorisinde birinci olan Sezgin Ekin, oto kaporta tamirciliği ile uğraştığını belirterek, avcılığın babadan, dededen kalma bir hobi olduğunu belirtti. Türkiye’nin her yerinde bu tür yarışmalara katıldığını belirten Ekin, “Ben 13 yıllık avcıyım. Hafta sonlarımızı bu gibi şenliklerle, arkadaşlarla bir araya gelerek paylaşıyoruz. Asıl işim oto kaporta tamirciliğidir. Güzel bir yarışma oldu” dedi.

Tek kurşun yarışması birincisi Mustafa Parin’de 4 yıldır aktif olarak atıcılık yaptığını belirterek, “Gittiğim bir çok yerde, Manisa, Aydın, Konya gibi birçok yerde birinciliğim var. Sülaleden gelen bir avcılık merakı var. Atıcılığa da askerden önce başladım. Askerliğimi yapıp geldikten sonra yine devam ediyorum” dedi. Mustafa Parin, Manavgat’taki festivalde düzenlenen yarışmanın Türkiye çapında gözde yarışmalardan biri olduğunu belirtti.

Yarışmanın sonunda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Yarışmada dereceye girenler ise şöyle:

Havalı Tüfek

1. Ethem Usta Gönül

2. Berkay Özkara

3. Şerife Özkaya

Pet Şişe

1. Sezgin Ekin

2. Adem Orak

3. Mustafa Parin

Tavşan

1. İbrahim Seyhun

2. Mustafa Kaya

3. Ali Okudan

Tek Kurşun

1. Mustafa Parin

2. Hacı Gök

3. Ali Semerciler

Trap Gençler

1. Ali Kavalcı

2. Murat Keskin

3. Ata Mert Uçar

Trap Profesyoneller

1. Adem Demirelli

2. Soner Güler

3. Necip Çoban

Kaynak: Editör:
Etiketler: Atıcılıkta, hünerlerini, gösterdiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı