Haber Detayı
12 Ocak 2021 - Salı 11:04 Bu haber 729 kez okundu
 
ATB’den Büyükşehir’e çiçek
Antalya Ticaret Borsası, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Meclis Toplantısında üyelere üzerinde “Vazonuzdan çiçek kalbinizden sevgi eksik olmasın. Mutlu yıllar” yazılı çiçek buketleri armağan etti. 150 buketin dağıtıldığı yılın ilk Meclisi’nde Meclis üyeleri, Borsa Yönetimi ve Çiçekçiler Meslek Komitesi’ne teşekkür etti.
YAŞAM Haberi
ATB’den Büyükşehir’e çiçek

Çiçek dağıtımı öncesinde Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Hüseyin Simav, Çiçekçiler Meslek Komitesi Başkanı Ertan Altundağ, Genel Sekreteri Tolgahan Alavant ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Çevikol’u ziyaret etti. Hüseyin Simav, Çiçekçiler Meslek Komitesi’nin Antalya’da önemli bir sektör olan çiçekle ilgili farkındalık yaratmak için Belediyesi Meclis Üyelerine çiçek dağıtmak istediklerini söyledi.

KESME ÇİÇEĞİN YÜZDE 44’ÜNÜ ANTALYA ÜRETİYOR
Antalya’da çiçek üretimiyle ilgili bilgi veren Komite Başkanı Ertan Altundağ, Türkiye’de kesme çiçeğin yüzde 44’ünü Antalya’nın ürettiğine dikkat çekti. Çiçeğin kent yaşamında daha çok var etmek için çalışmalar yapılması gerek-tiğini kaydeden Altundağ, “Çiçek haya-tımızı güzelleştirir. Kentin değişik nok-talarında çiçek satış merkezleri oluştu-rulması bu anlamda çok önemli” dedi.

Cansel Çevikol, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in projeleri arasında yer alan çiçek satış noktalarıyla ilgili çalışacaklarını belirtirken, “Kesme çiçek sektörünün yaşadığı zorlukları biliyor, çalışmalarımızı ortak akıl ile katılımcı bir anlayışla yürütmeye devam ediyoruz” dedi. Çevikol, çiçek üreticisinin her zaman yanında olduklarını söyledi.
HABER MERKEZİ

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: ATB’den, Büyükşehir’e, çiçek,
Yorumlar
Haber Yazılımı