Haber Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 21:18 Bu haber 1279 kez okundu
 
Asayiş Suçları ile Mücadele Değerlendirme Toplantısı yapıldı
Vali Münir Karaloğlu ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ‘Asayiş Suçları ile Mücadele Değerlendirme Toplantısı’na’ katıldı.
ASAYİŞ Haberi
Asayiş Suçları ile Mücadele Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Belek’te düzenlenen toplantıya, Vali Münir Karaloğlu, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Sayın Erhan Gülveren, , İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Sayın Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Sayın Mehmet Murat Ulucan, Sahil Güvenlik Komutanı Alb.Sezai Özkurt ve asayiş ve çocuk şube müdürleri katıldı.

ANTALYA HUZURLU VE GÜVENLİ BİR ŞEHİRDİR
Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek turizm bölgesinde bir otelde düzenlenen Asayiş Suçları ile Mücadele Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Vali Münir Karaloğlu, Antalya’nın Türkiye’nin turizm başkenti olduğunu söyledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verilerine göre 2019 yılında Antalya’ya gelen yerli ve yabancı turist sayısının 23 milyon olduğunu aktaran Vali Karaloğlu, “23 milyon insan tatilini geçirmek üzere Antalya’ya gelmişse bunun altında yatan en önemli sebep Antalya’nın bir huzur ve güvenli bir şehir olmasıdır. Bunu sağlayan da kolluk birimlerimiz özellikle asayiş birimlerimizdir o yüzden her birinizi Antalya Valisi olarak kutluyorum tebrik ediyorum” dedi.

ÖNLEYİCİ KOLLUKTA EN İYİ İL ANTALYA
Antalya’nın önleyici kolluk birimlerinde en iyi illerin başında geldiğini vurgulayan Vali Karaloğlu, “Antalya gibi turizm şehirlerinde önleyici kolluk dediğimiz suçun ortaya çıkmasını engelleyecek tedbirlerin alınması en önemlisidir. Antalya’da önleyici kollukta Emniyetimiz, Jandarmamız, Sahil Güvenliğimiz gerçekten muhteşem işler yapıyorlar. Antalya’daki kolluk birimlerimizin arasında ki iş birliği, ortak çalışma iradesi önleyici kollukta son derece başarılı olduğumuzu gösteriyor. Türkiye’nin her şehrinin girişinde çıkışında yol kontrol noktaları vardır ama Antalya kadar yol kontrol noktalarını titizlikle yürüten Türkiye’de başka bir il yoktur. Çünkü bu şehrin güvenliği, huzuru, esenliği çok önemlidir. Sadece güvenli şehir olmanızda yetmez. Algıyı da yönetmeniz gerekir. Dünya size baktığında sizi güvenli bir şehir, huzurlu bir şehir, esenlikli bir şehir olarakta görmesi gerekir. Diyoruz ya Antalya, Türkiye’nin vitrinidir. Antalya’da ki en küçük bir olumsuzluğu Türkiye’nin genel imajını ve algısını da kötü etkilediğini bildiğimizden dolayı Antalya’da önleyici kolluğa çok dikkat ederiz, titiz davranırız. Ekiplerimiz bu konuda çok özverili çalışır” şeklinde konuştu.
Türkiye’nin çok önemli bir coğrafya da bulunduğunu belirten Vali Münir Karaloğlu, “Ecdadımız bize çok değerli toprakları yurt bırakmış. Elbette ki bu toprakları yurt kılmak, yurt tutmak zor. Ecdadlarımız bedel ödedi, bugün bizler de bedel ödüyoruz. Yarın çocuklarımız bu toprakları vatan tutmak için bedel ödemeye devam edecek. Bu toprakların her santimi şehit kanlarıyla sulandığı için bu bedeli ödemeye de değdiğini düşünüyoruz. Ben bu toplantıda alacağımız kararların şehirlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Asayiş, Suçları, ile, Mücadele, Değerlendirme, Toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı