Haber Detayı
23 Temmuz 2018 - Pazartesi 09:28 Bu haber 4210 kez okundu
 
ASAT’tan Kırkpınar’da tarihi başarı
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 657. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne damga vuran Antalyalı pehlivanları kutladı. Ata sporuna her zaman destek verdiklerinin altını çizen Başkan Türel, “Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde bu yıl 57 başpehlivanın ter döktüğü 'baş' kategorisinde Antalya 18 kişiyle en çok pehlivan gönderen şehir oldu. Er meydanında kentimizi başarıyla temsil eden her boydaki pehlivanlarımızı tebrik ediyorum” dedi.
SPOR Haberi
ASAT’tan Kırkpınar’da tarihi başarı

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 657. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne damga vuran Antalyalı pehlivanları kutladı.  Ata sporuna her zaman destek verdiklerinin altını çizen Başkan Türel, “Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde bu yıl 57 başpehlivanın ter döktüğü 'baş' kategorisinde Antalya 18 kişiyle en çok pehlivan gönderen şehir oldu. Er meydanında kentimizi başarıyla temsil eden her boydaki pehlivanlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

ASAT’ın pehlivanları başarısını sürdürdü

Büyükşehir Belediyesi ASAT Spor Kulübü Güreş Takımı geçen sene olduğu gibi bu sene de Kırkpınar’da büyük başarı kazandı. ASAT’ın güreşçileri Kırkpınar Güreşleri’nin en çok şampiyonluk ve en çok madalya alan kulübü olarak büyük başarıya imza attı. 6 boyda final, 3 boyda da yarı finale kalma başarısı gösteren ASAT’ın pehlivanları 3 altın, 3 gümüş ve 3 de bronz madalya kazandı. Bu sonuçla Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Spor Kulübü, son 3 yıldır olduğu gibi takım halinde bu yıl da şampiyon olmayı başardı.

Ata sporumuzun beşiği Kırkpınar’da düzenlenen 657. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Antalyalı pehlivanlar büyük bir başarı sağladı. Minik boydan başpehlivanlığa kadar olan tüm boylarda Antalyalı pehlivanlarımız er meydanında rakipleri karşısında önemli bir başarı yakaladı. 10 boyda yapılan müsabakalarda Antalyalı pehlivanlar 8 boyda ilk 4 içerisinde yer aldı.

“Güreş sporuna katkılarımız sürecek”

Kırkpınar’da er meydanında ter döken tüm güreşçileri kutlayan ve başarılarından ötürü tebrik eden Başkan Menderes Türel, “Ata sporumuz güreş Antalya için son derece önemli bir yere sahip. Bu yıl 666.’sı düzenlenecek olan Tarihi Elmalı Güreşlerimiz Kırkpınar’dan da eski bir geçmişe sahiptir. Kırkpınar’da son 10 yılda 8 başpehlivanlık Antalyalı pehlivanlarımızın oldu. Bu yıl Kırkpınar'daki güreşlerde miniklerden başpehlivana kadarki madalyaların yüzde 80'i Antalyalı sporcularımızın oldu. Hangi kulüpten olursa olsun Antalya’mızı başarıyla temsil eden tüm pehlivanlarımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak güreş sporuna olan katkımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: ASAT’tan, Kırkpınar’da, tarihi, başarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı