Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 18:03 Bu haber 4946 kez okundu
 
ASAT Aksu’nun alt yapısı için düğmeye bastı
Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Aksu’nun en önemli sorunlarından birini çözmek için harekete geçiyor.
YAŞAM Haberi
ASAT Aksu’nun alt yapısı için düğmeye bastı

Aksu’da yıllardır eksikliği hissedilen kanalizasyon altyapısını oluşturmak için hazırlanan projelerin sözleşmeleri yapıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Eylül ayında Aksu ilçesine yaptığı ziyarette muhtarlardan gelen alt yapı ve kanalizasyon ile ilgili talepler üzerine harekete geçti. ASAT Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek projede Aksu ve Kundu Bölgesinde kolektör ve kanalizasyon şebeke hattı inşaatı bulunuyor.

AKSU’YA 13 KM’LİK KANALİZASYON HATTI
2 yıl içerisinde tamamlanması planlanan çalışmalar ile Aksu Merkezde 200 mm ve 600 mm çaplarında toplam 13 km uzunluğunda kanalizasyon şebeke hattı imal edilecek. Kundu’da ise merkezde ve oteller bölgesinde olmak üzere iki ayrı koldan yürütülecek çalışmalarla kanalizasyon kollektör hatları yapılacak. Kundu merkezinde imalatı yapılacak olan hattın çapı 800 mm ve uzunluğu 3.5 km olacak. Oteller bölgesinde ise toplamda 400 metre uzunluğunda, 1200 mm çapında kollektör hattı kanalizasyon altyapısına eklenecek.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: ASAT, Aksu’nun, alt, yapısı, için, düğmeye, bastı,
Yorumlar
Haber Yazılımı