Haber Detayı
29 Mart 2020 - Pazar 13:58 Bu haber 10261 kez okundu
 
Araç muayene süreleri uzatıldı
Sokağa çıkmaları kısıtlanmış/ yasaklanmış olan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların araç muayenelerini fiili imkansızlık nedeniyle yaptıramamaları nedeniyle muayene süresi uzatıldı.
GÜNDEM Haberi
Araç muayene süreleri uzatıldı

Dünya Sağlık Örgütünce çok tehlikeli pandemi olarak ilan edilen Koronavirüs (Covid19) salgınının yayılmasını engellemek, vatandaşların sağlığını korumak için İçişleri Bakanlığının 22.03.2020 tarihli ve 5762 sayılı genelgesi ile  65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkmalarına sınırlama getirildi.

Sokağa çıkmaları kısıtlanmış/ yasaklanmış olan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların araç muayenelerini fiili imkansızlık nedeniyle yaptıramamaları nedeniyle, Bakanlığımız tarafından sokağa çıkma yasağının başladığı 22.03.2020 tarihinden sonra muayene zamanı gelen araçları için yasaklamanın kaldırılmasından 45 gün sonrasına kadar uzatıldı.
Bu düzenleme uyarınca; Karayolları Trafik Kanunu'nun 34 üncü maddesi kapsamında araç muayeneleri ertelenirken, bu araçlara anılan mevzuat hükümlerine göre herhangi bir cezai işlem uygulanmayacak.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Araç, muayene, süreleri, uzatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı