Haber Detayı
28 Kasım 2020 - Cumartesi 20:38 Bu haber 3409 kez okundu
 
Apollon Tapınağı’nda ‘Tarla Kuşu’nun Sesi’ni okudular
Gençlik ve Spor Bakanlığı Antalya İl Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Antalyalı Gençler Okuyor’ projesi kapsamında daha önce Seleukia’da kitap okuyan Manavgat Gençlik Merkezi Genç Gönüllüleri, bu kez de Side’de Apollon Tağınağı’nın gölgesinde kitap okudular. Kitap okumak için tarihi mekanları seçtiklerini söyleyen Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya, “Koronavirüs salgını tedbirlerine uygun bir şekilde açık alanda, doğa ve tarih dokusu içinde gerçekleştirdiğimiz okuma etkinliğimiz ile başta gençlerimiz olmak üzere tüm halkımızda farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.
EĞİTİM Haberi
Apollon Tapınağı’nda ‘Tarla Kuşu’nun Sesi’ni okudular

‘Antalyalı Gençler Okuyor’ projesi kapsamında Manavgat’ın tarihi mekanlarında okuma etkinliği düzenleyen Manavgat Gençlik Merkezi Genç Gönüllüleri, Seleukia’nın ardından Side’de Apollon Tağına’ğını kendilerine mesken seçti. Mustafa Kutlu’ya ait ‘Tarla Kuşu’nun Sesi’ isimli kitabı okuyan gençler, okuma etkinliğinin sonunda kitap hakkında kritikte bulunmayı da ihmal etmedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler çerçevesinde 20 yaş ve altı gençler ile çocuklara uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla kitap okuma etkinliğini 13:00 ile 16:00 saatleri arasında gerçekleştirdiklerini ifade eden Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya, “Doğada açık havada insanların spor yapmasını, kitap okumasını, doğanın, tarihin ve tüm güzelliklerin farkına varmak ve toplumda dikkat çekmek amacıyla Manavgat’ın tarihi dokularını kendimize mekan olarak seçiyoruz. Etkinliğimizde sadece kitap okumakla kalmıyor, okuduğumuz kitapların kritiğini de gerçekleştirerek gençlerin farklı bakış açılarını yakalama becerilerini de geliştirmelerine yardımcı oluyoruz” diye konuştu.

MANAVGAT GENÇLİK MERKEZİ HERKESE AÇIK

Salgın sürecinde online kitap okuma etkinliği de düzenlemek istediklerini belirten Karakaya, Manavgat Gençlik Merkezi’nin de 7’den 77’ye kadar tüm vatandaşlara açık olduğunu belirterek, “Dileyen vatandaşlarımız merkezimize gelerek burada bulunan kütüphanemizden faydalanabilir. Dileyen vatandaşlarımız da oluşturduğumuz kitap okuma etkinliğimize katılarak bizimle birlikte doğanın ve tarihin keyfini kahve içerek çıkarabilir” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Apollon, Tapınağı’nda, ‘Tarla, Kuşu’nun, Sesi’ni, okudular,
Yorumlar
Haber Yazılımı