Haber Detayı
08 Ağustos 2018 - Çarşamba 10:39
 
Antrenmanda kitap okuma keyfi
Manavgat İlçe Halk Kütüphanesi, yaz aylarında düşen okuyucu sayısını artırmak amacıyla 'Kitap Okuyorum Beynimi, Spor Yapıyorum Bedenimi Geliştiriyorum' projesini başlattı. Proje kapsamında Manavgat Mehmet Akif Ersoy Spor Salonu'nda voleybol antrenmanı yapan kız voleybol takımı oyuncularını ziyaret eden İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay, genç sporculara kitap hediye etti.
EĞİTİM Haberi
Antrenmanda kitap okuma keyfi

Yaz aylarında okulların tatil olması ve kütüphaneyi kullananların sayısının azalması nedeniyle, okuyucu sayısını artırmayı hedefleyen Manavgat İlçe Halk Kütüphanesi yine ilginç bir proje başlattı. 'Kitap Okuyorum Beynimi, Spor Yapıyorum Bedenimi Geliştiriyorum' projesi ile sporla ilgilenen gençlere kitap okuma alışkanlığını kazandırmayı amaçlayan kütüphane müdürlüğü, bu kapsamda Manavgat Mehmet Akif Ersoy Spor Salonu'nda voleybol antrenmanı yapan kız voleybol takımı sporcularına kitap hediye etti.

Proje ile ilgili bilgi veren Kütüphane Müdürü Hidayet Oktay, “İlçe Spor Müdürümüz Süleyman Karakaya ve kız voleybol koçu Şeyda Karakaya ile yaptığımız istişare sonucunda, kız voleybol takımını antrenmanları sırasında ziyaret ettik ve kitap hediye ettik. İyi bir sporcunun önce iyi bir insan olması gerektiğini ve iyi bir insan olmanın da ilk adımının kitap okumak olduğunu ifade eden Süleyman Karakaya, sporda yapmış oldukları rol modelliği, kitap okuyarak da göstermiş oldu” dedi.

Manavgat'ta faaliyet gösteren tüm spor kulüplerini ziyaret ederek sporculara kitap armağan etmek istediklerini ifade eden Kütüphane Müdürü Hidayet Oktay, “Hatta kulüplerin kulüp binalarına birer mini kütüphane kurarak sporcuların ve velilerinin kitap okumalarına katkı sağlamak istiyoruz. Topluma rol model olan başarılı sporcularımız gençlere kitap okuyarak da rol model olsalar inanıyorum ki bütün kulüplerimizin alt yapılarındaki sporcuların hepsi iyi birer okur olurlar” diye konuştu.

Dünyaca ünlü İspanyol futbolcu İnieste'nin kitap okuma aşkı ile ilgili bir örnek de veren Oktay, “İniesta kampa birkaç valiz kitapla gidince İniesta'nın takım arkadaşı olan Arda'yı takip eden Türk gazeteciler Arda'ya sorarlar. “İniesta'da neden fazla valiz var?” Arda; “Valizyerin biri ya da ikisi kitap doludur” deyince İniesta konuyu açıklar. “Ben valizle geliyorum siz Puyol'u (İspanyol futbolcu) görseniz kamplara mini kütüphane ile gelirdi” der. İşte bizim sporcularımızda da bu tür örnekleri arttırmayız” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Antrenmanda, kitap, okuma, keyfi,
Yorumlar
asin.com/dcms-themes/sanalbasin/img/sanalbasin_uyesidir.png" />

Haber Yazılımı