Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 20:02 Bu haber 11591 kez okundu
 
Antalyaspor’dan Tahkim Kurulu’na Jahovic isyanı
Süper Lig Antalya temsilcisi Antalyaspor, ligin 7. haftasında 1-2 kaybettiği Fenerbahçe karşılaşmasında kırmızı kart gören oyuncusu Adis Jahovic için yaptığı itirazı reddeden Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’na isyan etti. Antalyaspor tarafından yapılan açıklamada futbolda adalete olan inançlarının zedelendiği ifade edildi.
SPOR Haberi
Antalyaspor’dan Tahkim Kurulu’na Jahovic isyanı

Süper Lig temsilcimiz Antalyaspor, Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu tarafından 2 maç ceza verilen Adis Jahovic için yaptığı itiraz başvurusunun reddedilmesinin ardından resmi web sitesinden açıklama yaparak, futbolda adalet eşitliğinin zedelendiğini açıkladı.

Antalyaspor’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu'nun 2 maç ceza verilen futbolcumuz Adis Jahovic için yaptığımız itirazı reddedip kararı onaması, futbolda adalet terazisinin eşit tutulduğuna olan inancımızı zedelemiştir.

Daha önce futbolcularımız Sidney Sam ve Amilton Minervino da kırmızı kart gördü ve 2'şer maç ceza aldı. Doğru olduğuna inandığımız Amilton Minervino'nun cezası için itiraz bile etmedik.

Ancak, Sidney Sam gibi Adis Jahovic'te de saha içinde haksız cezalandırılmamızın ardından, hatayı telafi etmesini beklediğimiz Tahkim Kurulu da maalesef kararı onamıştır. Çok daha sert bir hareket nedeniyle 2 maç ceza alan başka bir kulübün oyuncusunun cezası 1 maça indirilirken, bizim oyuncularımıza aynı iyi niyetin gösterilmemiş olması tam anlamıyla çifte standarttır.

Tahkim Kurulu'nun hangi gerekçelerle bu farklı kararları aldığı ile ilgili kamuoyuna açıklama yapmasını bekliyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu zorlu pandemi şartlarında gündemi bu zorunlu açıklamamız ile meşgul ettiğimiz için başta sağlık çalışanlarımızdan özür diler, tüm hastalarımıza acil şifalar dileyerek haklı serzenişimizi kamuoyu ile paylaşırız”

Hatırlanacağı üzere Adis Jahovic ligin 7. haftasında Fenerbahçe karşılaşmasının 43. dakikasında gördüğü kırmızı kart nedeniyle oyun dışında kalmış, Antalyaspor’da Tahkim Kurulu’na başvurarak cezada indirim yapılmasını istemişti.

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör:
Etiketler: Antalyaspor’dan, Tahkim, Kurulu’na, Jahovic, isyanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı