Haber Detayı
24 Nisan 2019 - Çarşamba 16:53
 
Antalyalı çocuklar 23 Nisan’da doyasıya eğlendi
Büyükşehir Belediyesi Antalyalı çocuklara muhteşem bir 23 Nisan bayramı yaşattı. Satranç turnuvasından, uçurtma şenliğine, şeker portakalından, çocuk festivali gösterilerine, lunaparktan, Oyuncak Müzesi’ne Büyükşehir Belediyesi imkanlarını çocuklar için seferber etti. Başkan Muhittin Böcek de etkinliklere katılarak çocukların coşkusuna ortak oldu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında koltuğunu Hüseyin Ak İlkokulu 4. Sınıf Öğrencisi Berrak Esba’ya devretti. Gece de fener alayı düzenlendi.
ÇOCUK Haberi
Antalyalı çocuklar 23 Nisan’da doyasıya eğlendi

 

Büyükşehir Belediyesi Antalyalı çocuklara muhteşem bir 23 Nisan bayramı yaşattı. Satranç turnuvasından, uçurtma şenliğine, şeker portakalından, çocuk festivali gösterilerine, lunaparktan, Oyuncak Müzesi’ne Büyükşehir Belediyesi imkanlarını çocuklar için seferber etti. Başkan Muhittin Böcek de etkinliklere katılarak çocukların coşkusuna ortak oldu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında koltuğunu Hüseyin Ak İlkokulu 4. Sınıf Öğrencisi Berrak Esba’ya devretti. Gece de fener alayı düzenlendi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, çocuklar için hazırladığı birbirinden renkli ve eğlenceli etkinlikler ile kutladı. 4 gün süren etkinlikler çocuklara dolu dolu, şenlik havasında bir bayram yaşattı. Uçurtma şenliği, satranç turnuvası, autobotshow, çocuk festivali gösterileri, şeker portakalı ve lunapark ile çocuklar unutamayacakları bir dört gün yaşadı.

Başkan Böcek’te coşkuya ortak oldu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’te çocukları bu özel günde yalnız bırakmayarak coşkularına ortak oldu. Başkan Böcek, dünya çocuklarıyla birlikte fotoğraf çektirdi ve çiçek verdi.

2 BİN 500 UÇURTMA GÖKYÜZÜNDE

7’den 70’e binlerce Antalyalı Cam Piramit’te kurulan etkinlik alanında buluştu. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın organize ettiği etkinlikler kapsamında gerçekleşen Uçurtma Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu. Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan 2 bin 500 uçurtmayla çocuklar gökyüzünü rengarenk süsledi. Alanı dolduran yüzlerce çocuk ailesiyle birlikte uçurtmalarını gökyüzüne saldı.

GÖSTERİLER, KONSERLER, OYUNLAR

Şeker Portakalının animasyon gösterileri de 23 Nisan’da Antalyalı miniklerle buluştu. Sihirbaz ve palyaço gösterilerine yalnızca çocuklar değil büyükler de eşlik etti. Birbirinden eğlenceli gösterileri neşeyle takip eden çocuklar keyifli dakikalar yaşadı. Ayrıca alanda yer alan şişme oyun parkı, çocuk oyun alanları, Transformers filminin karakterleri Autobot’lar ve yüz boyama etkinlikleri de büyük ilgi gördü. Etkinlikler kapsamında Büyükşehir Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası da bir konser verdi. 

LUNAPARKTA DOYASIYA EĞLENCE

Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da çocuklara Lunapark armağan etti. Çocuklar aileleriyle birlikte Lunaparkın keyfini doyasıya yaşadı. Eğlence parkurlarını dolduran çocuklar doyasıya eğlenip keyifli vakit geçirdi.

DÜNYA ÇOCUKLARI ŞENLİKTE BULUŞTU 

Antalya Valiliği, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile FOMGED Gençlik Kulübü’nün düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Antalya Çocuk Festivali kapsamında 10 farklı ülkeden Antalya’ya gelen çocuklar da şenliğe katılarak birbirinden renkli gösteriler sundu. Kırgızistan, Romanya, Ürdün, Letonya, Tayland, Estonya ve Rusya’dan gelen konuk ülke çocukları yöresel kıyafetleriyle sahneye çıkarak dans gösterileri sundu.

BAŞKAN BÖCEK KOLTUĞUNU ÇOCUK BAŞKANA DEVRETTİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99’uncu yılı çerçevesinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda devir teslim töreni yapıldı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki çelenk sunma töreninin ardından makamına geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, koltuğunu Hüseyin Ak İlkokulu 4. Sınıf Öğrencisi Berrak Esba’ya devretti. Devir teslimde Berrak Esba’ya Okul Müdürü Muhammed Çayır, öğretmen olan annesi Kudret Esba ve babası Hasan Ufuk Esba eşlik etti.

Başkanlık koltuğuna oturduktan sonra konuşmasına Atatürk’ün çocuklara hitaben söylediği “Küçük hanımlar, küçük beyler. Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizlersiniz” sözleri ile başlayan Berrak Esba, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve sevgi ile anıyorum. Yokluklar ve güçlükler içerisinde verdikleri istiklal mücadelesi yolunda demokratik yaşamın ilk adımı olan TBMM’nin açıldığı bu özel günü çocuklarına bayram olarak hediye eden bir milletin evladı olmaktan gurur duyuyorum. Tüm çocukların çocuk bayramını kutluyorum” dedi.

ÖNLERİNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUM

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de “Berrak Hanım Belediye Başkanlığı size çok yakıştı. Tebrik ediyorum. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir dendiği ve tam 99 yıl önce TBMM’nin kurulduğu bu özel günü çocuk bayramı olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan eden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Önlerinde saygıyla eğiliyorum” diye konuştu.

VALİ’DEN TELEFON

Başkan Böcek, Çocuk Başkan Berrak Esba’ya başarılar diledi ve belediyenin tüm daire başkanları ve müdürlerinin talimatlarını yerinde getirmek için hazır beklediğini ifade etti. Bu sırada Antalya Valiliği koltuğuna oturan Hanım Ömer Çağıran İlkokulu 4. Sınıf Öğrencisi İlayda Oya Büyükbodur, Büyükşehir Belediye Başkanı Berrak Esba’yı telefonla aradı. Berrak Esba, Çocuk Vali İlayda Oya Büyükbodur’un kendisinden park ve bahçelerin artırılması, sıfır atık çalışması kapsamında kentteki geri dönüşüm kutularının artırılmasını istediğini ifade ederek, “Elimizden geleni yapacağımızı söyledim” dedi.

NİKAHLARINI BAŞKAN BÖCEK KIYMIŞ

Başkan Muhittin Böcek, Çocuk Başkan Berrak Esba’ya çeşitli hediyeler verdi. Daha sonra aile ve okul müdürü ile birlikte fotoğraf çekimi gerçekleşti,  Berrak’ın anne ve babası nikahlarını Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in kıydığını ifade etti. Başkan Böcek, bu güzel tesadüften duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

BÜYÜKŞEHİR FENER ALAYI DÜZENLEDİ

23 Nisan Ulusak Egemenlik ve Çocuk Bayramı Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen fener alayı ile kutlandı. On binlerce Antalyalının katıldığı fener alayı coşkusu Cumhuriyet Meydanı’ndaki Haluk Levent konseri ile devam etti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Antalya’da 5 yıl boyunca sevgi, saygı ve barış içerisinde şehrimizi birlikte yöneteceğiz” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Cumhuriyet için Antalya El Ele Platformu tarafından, düzenlenen fener alayı Konyaaltı varyanttan başlayıp Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu.  Fener alayına katılan on binlerce Antalyalı 1 kilo metrelik dev Türk bayrağı ve Atatürk posteri taşıyarak meşaleler eşliğinde yürüdü.

ON BİNLERCE ANTALYALI YÜRÜDÜ

TBMM'nin açılışının 99. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen fener alayına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, CHP Antalya milletvekilleri Aydın Özer, Cavit Arı, Rafet Zeybek ile CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Aydın, CHP ve İYİ Parti'nin ilçe belediye başkanları ve Cumhuriyet sevdalısı vatandaşlar katıldı.

CUMHURİYET MEYDANI’NDA ANDIMIZ OKUNDU

Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir kız öğrenci tarafından Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran on binlerce Antalyalı bir ilkokul öğrencisi tarafından seslendirilen Andımızı hep bir ağızdan okudu. “Samanyolu” şarkısı eşliğinde sahneye çıkan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 99. Yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Ben Andımızla büyüdüm, 23 Nisanla büyüdüm, 19 Mayıs ile büyüdüm, 30 ağustos ile büyüdüm, Cumhuriyet bayramı ile büyüdüm. Bundan sonra bu meydanlarda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrim ve ilkeleri ile Antalya’mızı hep birlikte yöneteceğiz” dedi.

BAŞKAN BÖCEK, “5 YIL BOYUNCA EMRİNİZDE OLACAĞIM”

31 Mart’ta Antalyalıların kendisine kutsal bir görev verdiğine vurgu yapan Başkan Böcek, “5 yıl boyunca belediye başkanı arkadaşlarımla hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimseyle kavga etmeden, bütün vatandaşlarımızın derdine derman olacak şekilde çalışacağız” diye konuştu. “Geleceğe umutla bakacağız”

Şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı unutmadıklarını ifade eden Başkan Böcek şunları söyledi, “Biz sevgimizden, saygımızdan vazgeçmeyeceğiz. Biz kimseye karşı hiçbir zaman da saygısızlık yapmayacağız. Biz sevgili Antalyalılar ile beraber, geleceğimizin teminatı çocuklarımızla beraber geleceğe umutla bakacağız. Kadınlarımızın yüzünün güleceği, sevgili Antalyalıların barış ve huzur içerisinde yaşaması için 5 yıl boyunca emrinizde olacağımızı söyledik.  31 Martta zor bir görev verdiniz, bu görevi inşallah belediye başkanı arkadaşlarımızla Antalyalı hemşehrilerimize hizmetle göstereceğiz. Sizlerin verdiği oyları namusumuz gibi koruyacağımıza söz veriyorum.”

HALUK LEVENT MEYDANDAKİ COŞKUYA HAYRAN KALDI

Başkan Böcek'in konuşmasının ardından sahneye çıkan ünlü sanatçı Haluk Levent, sevilen şarkılarını meydanı dolduran on binlerle birlikte seslendirdi. Haluk Levent “Gide gide Bir söğüde dayandım” türküsünü seslendirirken Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran on binlerce kişiden telefon ışıkları ile kendisine eşlik etmesini istedi. Cumhuriyet Meydanı ışık tarlasına dönerken Haluk Levent cep telefonu ile bu muhteşem tabloyu videoya çekti. Ünlü sanatçı “Muhteşemsin Antalya” sözleri ile meydanı dolduran hayranlarına teşekkür etti.

BAŞKAN BÖCEK’TEN ATATÜRK FOTOĞRAFLI TEŞEKKÜR

Haluk Levent yaklaşık 2 saat boyunca sahnede sevilen şarkılarını seslendirirken konseri vatandaşlarla birlikte izleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Levent’e çiçek ve Atatürk fotoğrafı hediye ederek bu anlamlı güne katkı sağladığı için teşekkür etti.

ÖYKÜ ARİN UNUTULMADI

Öte yandan 2018 yılı Kasım ayında Juvenil Miyelomonositik Lösemi teşhisi konulan Öykü Arin de unutulmadı. Kızılay tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda Öykü için donör olmak isteyenlerden kan örnekleri alındı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de Öykü için kan bağışında bulunanlara teşekkür etti.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Antalyalı, çocuklar, 23, Nisan’da, doyasıya, eğlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı