Haber Detayı
07 Temmuz 2017 - Cuma 14:49 Bu haber 2157 kez okundu
 
Antalya yeniden OSBÜK yönetiminde
Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşunun 15. Olağan Genel Kurulunda yeniden Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine seçildi.
YAŞAM Haberi
Antalya yeniden OSBÜK yönetiminde

 

 

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşunun 15. Olağan Genel Kurulunda yeniden Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine seçildi. 

 

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşunun (OSBÜK) 15’inci Olağan Genel Kurulu Ankara’da gerçekleşti. Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Türkiye’deki organize sanayi bölgelerinin temsil edildiği kuruluşun Yönetim Kurulu Üyeliğine, yapılan görev dağılımında ise Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine yeniden seçildi. OSBÜK yönetiminde görev alan ilk Antalyalı sanayici olan Bahar, 15. Olağan Genel Kurul’da güven tazeleyerek Antalya’yı OSBÜK’te temsile devam etmiş oldu.

TEK LİSTE

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) konferans salonunda yapılan Genel Kurula, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Bakanlık bürokratları, 200’den fazla organize sanayi bölgesi yönetim kurulu başkanı ve bölge müdürü katıldı. 15. Olağan Genel Kurul toplantısında, OSBÜK’ün yönetimine aday olan isimler için oylama yapıldı. Tek listeyle gidilen seçimde, mevcut Başkan MemişKütükcü liderliğindeki güçlü sanayici kadrosu yeniden OSBÜK’ün yönetimine seçildi.

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ

Üretim Reform Paketi’nin yürürlüğe girmesiyle konumunu güçlendiren OSBÜK’ün yeni dönemde sanayi sektörü adına önemli ve faydalı işlere imza atacağını belirten Başkan Bahar, “Üretim Reform Paketi dahi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın OSBÜK ile yaptığı istişareler sonucu oluşturulmuş, bu sayede sanayicinin yaşadığı sorunlar, ilk elden, hızlı bir şekilde pakete yansıtılmış, kanun tasarısının yasalaşması ile birlikte çözüme kavuşturulmuştur. Bu gelişme OSBÜK’ünsektördeki yeri ve önemi için kanıt niteliğinde bir örnektir. Yeni dönemde de sanayi sektörünün ülkemize ve milletimize sağladığı katma değerlerin artması için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

SANAYİCİNİN SESİ OLACAĞIZ

Böylesi güçlü ve önemli bir kuruluşun yönetim kurulunda Antalya’nın temsil edilmesinin kent ve Antalya OSB içinde faydalar sağlayacağına dikkat çeken Bahar, “OSBÜK’teki görevimiz nedeniyle Türkiye’deki tüm OSB’leri yakından tanıma şansını yakalıyor, bu sayede Bölgemizin konumunu ve yapılanmasını daha inovatif şekilde tasarlayabiliyoruz. Ayrıca sanayicilerimizin sorunlarını ve taleplerini ilgili kurumlara anında iletip çözme konusundaki gayretimiz büyük bir ivme kazanıyor. Üretimin artması ve üretim ortamının daha elverişli şartlara sahip olması için çalışmaya, projeler üretmeye, sanayicilerimizin sesi olmaya devam edeceğiz. Bu önemli görevleri bize ve kentimize kazandıran değerli büyüklerimize, Antalya’mıza teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım” şeklinde konuştu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Antalya, yeniden, OSBÜK, yönetiminde,
Yorumlar
Haber Yazılımı