Haber Detayı
10 Aralık 2019 - Salı 21:36 Bu haber 2837 kez okundu
 
Antalya Valisi Karaloğlu’ndan otelcilere çağrı
Antalya Valisi Munir Karaloğlu, Manavgat ilçesinde faaliyete geçen muz serası, paketleme tesisi ve sarartma ünitelerini ziyaretinde, “Antalya’daki özellikle turizm tesislerinde bundan sonra hiç kimse tesisine ithal muz koymasın. Artık yerli muzumuz ithal muzdan daha kaliteli, daha lezzetli, raiyası, kokusu, görüntüsü ve her şeyiyle ithal muzdan daha kaliteli” dedi.
EKONOMİ Haberi
Antalya Valisi Karaloğlu’ndan otelcilere çağrı

Firma sahibi Şevki Öncel, firmanın özellikle iklimlendirme konusunda bir çok yeniliği yaptığını belirterek, “Ayrıca her gün sabah namazından sonra seramızda 1 saat süresince Kur’an’- Kerim yayını yapıyoruz” dedi.Antalya Valisi Munir Karaloğlu, Manavgat ilçesinde bulunan özel bir firmaya ait muz serası, paketleme tesisi ve sarartma ünitesini ziyaret etti. Ziyarette Vali Karaloğlu’na Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen ve diğer yetkililer katıldı. Ziyarette firma sahibi Şevki Öncel, Vali Karaloğlu’na seranın, paketleme tesisinin ve sarartma ünitesinin özellikleri hakkında bilgi verdi. Sera, paketleme tesisi ve sarartma ünitesini gezen Vali Karaloğlu, yıkanmak üzere bekleyen muzları kesti, paketleme ünitesinde çalışanlarla sohbet etti. Manavgat’ta muz yatırımlarının ciddi rakamlara ulaştığını söyleyen Vali Karaloğlu, “Muz artık Antalya’nın ve Manavgat’ın çok önemli bir ekonomik girdisi haline geldi. Bunu görmemiz lazım, 3-5 yıl sonra Manavgat’ta en az turizm kadar bir girdiyi biz muzdan sağlayacağız. Buna herkesin destek vermesi lazım.  Hem tanıtımına hemde tüketim noktasında. Burada birde çağrı yapalım, Antalya’daki özellikle turizm tesislerinde bundan sonra hiç kimse tesisine ithal muz koymasın. Artık yerli muzumuz ithal muzdan daha kaliteli, daha lezzetli, raiyası, kokusu, görüntüsü ve her şeyiyle ithal muzdan daha kaliteli. Artık Antalya’daki turistik tesislerde yerli muzu tercih etsinler diye buradan çağrı yapalım” dedi.
 
HER GÜN KUR’AN-I KERİM OKUNUYOR
Firma sahibi Şevki Öncel’de, serada her şeyin tropikal iklim özelliklerine uygun olduğunu, iklimlendirme sistemiyle kontrol edildiğini anlattı. Tesiste, güneş enerjisiyle elektrik üretildiğini ve üretilen elektiriğin fazlasının şebekeye verilerek aylık 15 bin liraya yakın gelir elde edildiğini belirtti. Muz bitkisinin insan DNA’sına en yakın DNA olduğunu anlatan Öncel, “Bütün seralarımıza ses sitemi kurduk. Günlük 1 saat Kur’an-ı kerim yayını yapmaktayız. Muz da aynı insan gibi stres ve benzeri sorunlar yaşayabilmektedir. Üretimlerimizde ürünün manevi ihtiyaçlarına da cevap verdiğimizi düşünmekteyiz” dedi. Şevki Öncel Vali Karaloğlu’nun sorusu üzerine Kur’an-ı Kerim yayınını sabah namazından sonra yaptıklarını belirtti.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Antalya, Valisi, Karaloğlu’ndan, otelcilere, çağrı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı